Warframe recenzja


Warframe to kooperacyjna, darmowa strzelanka science-fiction, która przenosi nas w odległą przyszłość, w dalekie zakątki galaktyki. Warframe możecie pobrać za darmo.

warframe_3

Za produkcję odpowiada Digital Extremes, kojarzone do tej pory przede wszystkim z grami pudełkowymi, jak Dark Sectory czy The Darkness II. Jest to bodaj ich pierwsza gra w modelu darmowym, a została wykonana z niesamowitą starannością i dbałością o każdy szczegół. Zacznijmy jednak od samego początku. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, podobnie jak w serii Mass Effect. Wcielamy się w przedstawiciela rasy Tenno, którą na skraj zniszczenia, doprowadził kontakt z potężnym imperium Grineer. Wydarzyło się jednak coś zupełnie nieoczekiwanego – Tenno odkryli artefakty niesamowitej mocy. Chodzi o prastare pancerze bojowe, które obdarzają właścicieli niemal nadprzyrodzonymi zdolnościami bojowymi. Wynik wojny, przestał być już taki oczywisty. W grze możemy wybrać jedną z wielu dostępnych klas, poczynając od takich, które cenią sobie niewidzialność i ciosy w plecy, po ciężkie, stworzone do walki machiny.

warframe_1

W Warframe może na raz grać 4 graczy, by wspólnymi siłami wykonywać misji, tak jak zabicie wszystkich przeciwników czy zdobycie ważnych danych z terminali. Podczas misji jesteśmy wyposażeni w trzy rodzaje broni – broń podstawową (karabin, strzelba), broń dodatkową (zazwyczaj pistolet), oraz broń do walki wręcz (miecz). Każda z broni ma mocne i słabe strony, ale przydają się wszystkie z nich. Zarówno broń, jak i pancerze możemy modyfikować na kilka sposobów. Rozgrywka jest nastawiona na kooperacje między graczami. Łączymy się w z innymi i ruszamy do walki z kontrolowanymi przez komputer przedstawicielami rasy Grineer. Mnie osobiście, Warframe przypomina tryb kooperacji znany z pudełkowego Mass Effect III. Podczas misji czeka nas mnóstwo walki. Praktycznie cały czas będziemy biegać i strzelać do atakujących wrogów – Warframe jest nastawiona przede wszystkim na jatkę. Przeciwnicy nie są głupi. Potrafią flankować, ukrywać się za przeszkodami czy osłaniać siebie nawzajem. Będziecie zaskoczeni. Pomiędzy misjami organizujemy postać, dodajemy znajomych i grupujemy się w nowe drużyny.

warframe_2

Oprawa audiowizualna stoi na niewiarygodnie wysokim poziomie, w stosunku do innych produkcji Free to Play. Efekty świetlne, jakość tekstur, dopracowany silnik i sam design postaci oraz poziomów – trudno znaleźć drugą tak dobrze wyglądającą grę do pobrania. Ma to oczywiście także swoją cenę, bo wymaga naprawdę mocnego sprzętu. Posiadacze słabszych komputerów, mogą śmiało zmniejszyć ilość detali – silnik jest bardzo elastyczny. Dźwięk w grze stoi także na wysokim poziomie, ale z oczywistych względów, trudno by rywalizował z tak niesamowitą stroną wizualną gry.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Niesamowita grafika
Świetne wykonanie
Oryginalna koncepcja rozgrywki
Podobieństwa do Mass Effect III

Wady
Wysokie wymagania sprzętowe

 

Werdykt
W stosunku do innych bezpłatnych strzelanek do pobrania, Warframe oferuje niesamowitą jakość – przebija pod tym względem Ghost Recon Online czy S.K.I.L.L.: Special Force 2. O samej rozgrywce, też mogą powiedzieć, że jest oryginalna i wprowadza coś nowego względem już dostępnych produkcji Free to Play. Jeśli cenicie sobie tryb kooperacji z Mass Effect III, powinniście być zachwyceni Warframe.

Pamiętajcie, że Warframe nie jest grą tworzoną do rozgrywki solo, o czym przekonamy się podczas wielu misji – bywa niezwykle trudno, dlatego radzę grać ze znajomymi.

Warframe wymagania sprzętowe

Wymagania minimalne

OS – Windows XP (SP3) /Vista /Windows 7/8
Procesor – Intel Core 2 Duo e6400/AMD Athlon x64 4000+ lub lepszy
Karta Graficzna – GeForce 8600 GT/ATI Radeon HD 3600 lub lepsza
DirectX -wersja 9.0c
RAM – 2 GB RAM
HDD – 2 GB

Warframe recenzja
5 (100%) 1 vote
top_eleven_2
Top Eleven recenzja

Top Eleven to jeden z kilku najpopularniejszych, darmowych menadżerów piłkarskich. Gra jest skierowana dla wszystkich kochających piłkę nożną i choć...

Zamknij