Warface recenzja


Za Warface stoi firma Crytek, która jak widać ma ambicje zadomowienia się na rynku gier Free to Play. Czy twórcy popularnych strzelanek Crysis i silnika CryEngine mogą być dumni ze swojego dziecka?

warface_1

Konkurencja na rynku darmowych gier online do pobrania staje się coraz ostrzejsza, a my możemy cieszyć się zarówno ze świeżych i niesamowitych tytułów, jak i beznadziejnie słabych od których trzeba uciekać, jak od zarazy. Do jakiej grupy należy Warface? Na pierwszy rzut oka jest lepiej niż dobrze, za sprawą sprawdzonego i zaawansowanego silnika graficznego – CryEngine 3. Pod względem wykonania, chyba tylko popularny Ghost Recon Phantoms może równać się z Warface! Oczywiście, silnik został zdecydowanie uproszczony, przez co nie dorasta do piet najnowszemu Crisis 3, ale działa bardzo płynnie nawet na starszych komputer (trzeba tylko przecierpieć długie ładowanie się przed grą). Pozostaje jednak miła dla oka, a przy tym, nie miałem większych problemów ze stabilnością gry. Pojawiały się czasami nieprzyjemne lagi, ale w której darmowej strzelance do pobrania nie mieliśmy z tym problemów?!

warface_2

Warface to typowa darmowa strzelanka FPS z podziałem na kilka klas postaci. Możemy zagrać Inżynierem, Wsparciem, Medykiem i Snajperem, a poprzez system progresu, odblokowujemy nowy, coraz lepszy sprzęt. Rozgrywka dzieli się na misje w ramach kampanii, oparte na kooperacji pomiędzy graczami (max 4) oraz na powtarzalnych meczach PvP (gracz kontra gracz). Jeśli graliście w S.K.I.L.L: Special Force 2, Ghost Recon Phantoms czy Combat Arms, bardzo szybko ogarniecie podstawy rozgrywki. Kampania może sprawić trudności, dlatego nie nastawiajcie się, że przejdziecie gładko misje oznaczone, jako „trudne”. Ich poziom i zadania są tak zróżnicowane i ciekawe, że powtarzanie ich nawet kilka razy, nie było dla mnie problemem. Przygotujcie się na zaciętą walkę z mechami czy śmigłowcami bojowymi! Bardzo pozytywnie oceniam poziom spolszczenia, który jest naprawdę solidny i pomaga graczom lepiej wczuć w rozgrywkę. Na przykład, podczas samouczka, kobiecy głos tłumaczy nam wszystko od A do Z, a wszystko po polsku! Dodam jeszcze, że każda z klas ma osobny samouczek, dlatego przygotujcie się na wyjątkowo dokładne i ciekawe szkolenie!

warface_3

Nowa, bardziej szybkostrzelna czy więcej raniąca broń, oraz nasze własne umiejętności, są jedyną receptą na przeciwników. Pomimo, że grywam raczej w symulatory, jak World of Tanks i mój ulubiony War Thunder, nie miałem większych problemów, ani ze sterowaniem, ani z przesadnie wysokim poziomem trudności. Jeśli jednak macie problemy, jedynym z rozwiązań są…mikropłatności! Jak w innych strzelankach, mikropłatności nie są może tak bardzo namolne, jak w strategiach online, ale wciąż istnieją. Nie do końca podoba mi się rozwiązanie, w którym broń jest dostępna na określoną ilość czas – niestety, Warface także tak ma. Dotyczy to większości dostępnych broni, a jak wiadomo, kto ma ochotę płacić za wynajem? Myślę, że o wiele lepiej zainwestować w konto VIP, dające większą ilość pieniędzy i doświadczenia z meczy (analogicznie, jak na przykład w War Thunder).

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Obok Ghost Recon Phantoms, najlepsza bezpłatna strzelanka!
Silnik CryEngine 3 w akcji!
Zróżnicowane tryby gry
Świetne spolszczenie

Wady
Niedoróbki

 

Werdykt
Jak dla mnie, Warface jest zaraz obok Ghost Recon Phantoms, najlepszą strzelaną dostępną za darmo do pobrania na komputery. Mocny, ale dopracowany silnik, zróżnicowana rozgrywka, świetne spolszczenie i solidność, z jaką została zrobiona – wszystko zasługuje na wielkie brawa. Oczywiście zdaje sobie wciąż sprawę z problemów, błędów i niedoróbek, ale jak na starcie, jest naprawdę bardzo dobrze. Pobierajcie i przekonajcie się sami!

Warface recenzja
5 (100%) 1 vote
demon_crusade_1
Demon Crusade recenzja

Demon Crusade to bezpłatne dalekowschodnie MMO, w którym ruszamy na tytułowa krucjatę przeciwko siłom zła. Nie trzeba pobierać – wystarczy...

Zamknij