War Thunder recenzja


War Thunder to coś dla fanów strzelanek i symulacji! Gra została wydana przez studio Gaijin, znane z pudełkowych Birds of Steel oraz Apache Air Assault. Samoloty i czołgi II Wojny Światowej czekają!

pach pach i samolot się pali

Kto z nas nie grał w World of Tanks? Chyba każdy zna trochę i na pewno kojarzy tą zręcznościową symulacje czołgu rodem z 2 Wojny Światowej. Deweloperzy odpowiedzialni za ten hit, notują już ponad 60 milionów kont i nie zwalnia tempa! Na fali sukcesu World of Tanks, deweloperzy Wargaming.net wydali także World of Warplanes i pracują nad World of Warships. Studio Gaijin stworzył symulacje samolotów, czołgów i – w przyszłości – okrętów wojennych, ale wszystko w ramach jednej gry – War Thunder! Naciąga prawdziwa i niepowtarzalna symulacja totalna! W War Thunder czekają na nas setki wspaniałych autentycznych maszyn, podzielonych na narodowości. Możemy wybrać Niemcy, Amerykanów Japończyków, Brytyjczyków oraz Rosjan. Każda z tych narodowości/frakcji ma unikatowe drzewko technologiczne, które stopniowo odblokowujemy, wykupując kolejne z dostępnych samolotów.

atak messerschmitta Bf110, który rozrywa na strzępy dowolny samolot

Zaczynamy latając wolnymi dwupłatowcami, ale stosunkowo szybko odblokowujemy pierwsze „prawdziwe” maszyny – myśliwce, bombowce lekkie, ciężkie myśliwce, bombowce ciężkie. Konkretnie, oprócz prawdziwych legend w rodzaju Messershmitta BF 109, Spitfire’a, Mustanga czy myśliwiec Zero, są mniej znane samoloty. Powiedziałbym, że większość samolotów latających podczas 2 Wojny Światowej, a nawet kilka spoza tego okresu (pierwsze samoloty są mocno sprzed wojny). Każdy z samolotów możemy wyposażać w różne warianty uzbrojenia, dodając np. bomby, rakiety, karabiny, działka, a nawet wymieniając rodzaj amunicji. W ten sposób możemy używać amunicji przystosowanej do niszczenia celów powietrznych lub lądowych. Poza tym, możemy ulepszyć sam samolot, dodając nowy silnik, pancerz czy też wymieniając chłodnice na lepszą. Ostatecznie, samolot będzie bardziej groźny, lżejszy i szybszy. Modyfikacje zależą indywidualnie od danego samolotu.

tak wygląda messerschmitt w hangarze

War Thunder aktualnie umożliwia zabawę w 3 trybach: bitwy zręcznościowe, historyczne oraz realistyczne. Sugeruje zacząć w bitach zręcznościowych, bo historyczne i realistyczne są o wiele bardziej wymagające, stworzone dla graczy mających już pewne doświadczenie w grze. Początki są nieco ciężki, ale latamy na szczęście z podobnie słabo grającymi pilotami. Po kilku godzinach grania, możemy zanotować pierwsze zestrzelenia i asysty – za jedne i drugie otrzymujemy punkty doświadczenia oraz kredyty, oba niezbędne do odblokowywania coraz lepszych samolotów. Co ważne, po zestrzeleniu, nie możemy już latać w danej misji danym samolotem, ale możemy wybrać inny i dołączyć do gry. W ten sposób możemy mieć więcej niż 6 maszyn w naszym hangarze dla danej frakcji. Razem możemy mieć w osobnych hangarach więcej niż 30 maszyn (możemy latać każdą z narodowości).

J87 w akcji, a bywa niezwykle groźny

Misje rozgrywają się na froncie 2 Wojny Światowej. Praktycznie zwiedzimy cały świat, od Chin po Stalingrad, Berlin czy wyspy Pacyfiku. Każda z misji ma inne główne cele – musimy się skoncentrować na niszczeniu wrogich samolotów albo celów naziemnych lub tych na wodzie. Niektóre wymagają też przejęcia i utrzymania lotnisk. Lepsza drużyna wygrywa i otrzymuje więcej punktów oraz pieniędzy, ale najważniejsze, by samemu zestrzelić i zniszczyć jak najwięcej wrogich celów. Dostaniemy o wiele więcej za dobre wyniki podczas bitwy, niżeli za to, która drużyna wygra.

Grafika i dźwięk stoją na bardzo wysokim poziomie i mamy dość szeroki wachlarz ustawień graficznych, w zależności od mocy naszego komputera. Na najwyższych detalach, gra wygląda genialnie, wręcz filmowo! A dźwięk? Ryczące silniki, szczęk karabinów maszynowych, mocne dźwięki działek i huk dział – rewelacja po prostu. Nie zapomnijcie zaglądać do hangaru, albo testować samoloty przed zakupem – możecie w ten sposób przetestować prawdziwe latające dzieła sztuki! War Thunder ma standardowe możliwości komunikacji z innymi graczami. Bez problemu będziemy kontaktowali się z innymi pilotami, dodać znajomych czy pyskować do siebie podczas misji. Od razu chciałem zaznaczyć, że taranowanie innych graczy swoim samolotem, nie jest mile widziane – wyzywają od noobów i gorzej.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Piekielnie wciąga!
Fantastyczne samoloty 2 Wojny Światowej!
Trzy tryby rozgrywki
Grafika
Wydajny silnik gry

Wady
Błędy

 

Werdykt
War Thunder to bez wątpienia jedna z najlepszych gier do pobrania za darmo. Ilość dostępnych samolotów oraz ich wygląd robi niesamowite wrażenie! Do tego grafika, muzyka, tryby gry, ogólna jakość i ciągle wzbogacanie produktu o nową treść. Niecierpliwie czekam na możliwość walki na lądzie, bo bez wątpienia, ten tryb rozgrywki, może przebić utytułowanego World of Tanks. Nie zastanawiajcie się tylko, czym prędzej pobierajcie! Gra jest dostępna bezpłatnie!

War Thunder recenzja
4 (80%) 2 votes
lisz - główny wróg w grze
Legion Śmierci recenzja

Legion Śmierci to bezpłatny MMORPG przeznaczony dla naszych przeglądarek. Co kryje się za piękną grafiką i interesującym polskim tytułem gry?...

Zamknij