Vindictus recenzja


Vindictus to darmowa gra MMORPG do pobrania, wydana przez koreańskiego giganta, firmę Nexon. 6 unikalnych herosów, wielka dawka akcji i ekscytująca przygoda – wszystko to czeka za darmo, czyli w systemie Free to Play!

vindictus_3

Vindictus wykorzystuje konto Nexon, dlatego, jeśli gracie już w grę tego wydawcy możecie bez problemu pobrać grę. Nexon ma na swoim koncie, między innymi, MapleStory, Dragon Nest czy Navy Field 2. Ich portfolio składa się w całości z gier Free to Play, a najpopularniejszą pozostaje od początku MapleStory, który obok RuneScape, jako pierwszy osiągnął sukces w darmowej dystrybucji cyfrowej. Vindictus to w praktyce gra MMORPG, ukierunkowana na akcję i przygodę, w której możemy grupować się z innymi graczami. Zaczynamy od stworzenia postaci, a do wyboru mamy aż 6 zróżnicowanych postaci. Do wyboru mamy 6 postaci: Hurk, Vella, Kai, Lann, Fionna, Evie i wielki Karok. Ten ostatni to wielki i silny wojownik, choć niezbyt szybki, podczas gdy Lann to mistrz walki dwiema broniami. Każda z nich oferuje nieco inny rodzaj walki i związaną z nią strategie. Naszą bazą wypadową jest miasto, gdzie będziemy wracać po skompletowaniu misji – te, rozgrywają się w osobnych instancjach. Zazwyczaj, naszym zadaniem będzie wyeliminowanie wszystkich potworów i stoczenie trudniejszego pojedynku z końcowym bossem. Po wszystkim, nasza gra zostaje oceniona, a my możemy spokojnie wracać do miasta. Podróżowanie między miastem, a misją jest na szczęście bardzo szybkie, jak w Dragon Nest. W mieście znajdziemy wszystko – począwszy od sklepów z wyposażeniem po NPC, którzy będą zlecać nam kolejne zadania.

vindictus_2

Wraz z każdą misją, będziemy odkrywać coraz to nowe elementy fabularne, choć żeby poznać wszystko, będziemy musieli wykazać się niezłą znajomością języka angielskiego. Niestety, Nexon jeszcze nie wydał, ani jednej swojej gry w języku polskim. Mechanika walki oraz związane z nią sterowanie, zostało w znacznym stopniu uproszczona, co zbliża grę bardziej do klasycznych beat’em upów, niżeli niż standardowego MMORPG do pobrania. W zasadzie, opieramy się przede wszystkim na ataku lewym i prawym przyciskiem myszy, którymi wykonujemy śmiercionośne kombosy. System przypomina, ten zastosowany w Dragon Nest, jak i TERA Online. Reszta interfejsu związana jest z paskiem na przedmioty do szybkiego użycia, dostępem do postaci, inwentarza, przyjaciół, eventów i wielu innych elementów. Całość jest bardzo wygodnie ułożona, tak by nie było większych problemów z obsługą gry i postaci.

vindictus_1

Vindictus prezentuje się wspaniale, biorąc pod uwagę kilka lat na swoim koncie. Silnik graficzny, co prawda może nieco mulić na starszych maszynach, ale na nowszych, po podkręceniu grafiki, Vindictus należy do czołówki gier Free to Play. Już sam proces wyboru postaci, wspomagany filmikami, zrobi wrażenie na wszystkich, nie mówiąc już o pełnej cut-scenek, pierwszej misji. Mikropłatności pozostały, raczej niezauważone, ale musiałbym grać zdecydowanie dłużej, by móc się do nich jednoznacznie odnieść – np. 3-4 tygodnie. Jeśli podejdziecie na serio do każdej darmowej gry, musicie liczyć się ze sporym nakładem pieniędzy, jeśli nie, po prostu będziecie grali i ignorowali wewnętrzny sklep.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Silnik gry
Grafika
Dynamiczny system walki
Nienachalne mikropłatności

Wady
Powtarzalna

 

Werdykt
Vindictus prezentuje się znakomicie, a Nexon może pochwalić się jedną z ciekawszych gier w swojej wirtualnej „stajni”. Może trudno, by gra dosięgnęła rozmachem, taki Lord of the Rings Online, ale z pewnością jest warta rzucenia okiem. Silnik gry i zachęcający świat, powinien zachęcić nie jednego gracza poszukującego gry MMORPG za darmo nastawionej na czystą akcję. Jedyny problem to jej powtarzalność, co na dłuższą metę może wpłynąć na poziom zabawy.

Vindictus recenzja
4 (80%) 1 vote
garbage_garage_1
Garbage Garage recenzja

Garbage Garage przenosi nas w świat zbieraczy złomu. Nie jest to byle, jaki złom, bo będziemy rozbierać samochody na części...

Zamknij