Village & Heroes recenzja


Village & Heroes to darmowa gra MMO do pobrania, w której przenosimy się do kolorowego świata fantasy, pełnego potworów, przygód i skarbów.

village_heroes_2

Za Village & Heroes stoi studio Mad Otter Games, a sama gra, istniała przez jakiś czas pod tytułem Mystical Land. Oczywiście zaszło sporo zmian, dodano wiele zawartości, czy choćby ulepszono grafikę. Jak we wszystkich współczesnych grach MMORPG, rozpoczynamy od stworzenia postaci, która będzie reprezentowała nas w świecie gry. Najistotniejszy jest wybór klasy, a wybieramy z bardzo standardowych – dostępne są klasy: Wojownik, Kapłan, Mag i Łotrzyk. Akurat miałem ochotę wybrać kogoś walczącego wręcz, więc wybrałem Wojownika i wszedłem do właściwej części Villagers & Heroes. Moim oczom ukazał się kolorowy, bajkowy niemal świat, który wręcz razi mocnym nasyceniem barw. Nie mogę jednak powiedzieć, że gra wygląda nowocześnie. Raczej sprawia wrażenie, jakby powstała dobrych kilka lat temu. Najbliżej grze pod tym względem do Wizard101, choć przypominać może także Runes of Magic i ewentualnie Royal Quest – akurat to może naciągane porównanie. Świat gry jest przestronny, ale trudno jest porównywać grę do takich produkcji, jak Star Wars: The Old Republic – zdecydowanie nie ta liga.

village_heroes_3

Rozpoczynamy od kilku prostych misji, które uwypuklają główny cel, jaki postawili przed sobą twórcy gry – Village & Heroes jest do bólu przystępna, prosta i ma relaksować. Nasz heros awansuje na wyższe poziomy doświadczenia, zbiera złoto, lepszy ekwipunek i może grupować się z innymi graczami online. Bajecznie proste menu, przystępne sterowanie i lekkość, to pierwsze, co rzuca się w oczy podczas gry. Mechanika walki to praktycznie standardowe rozwiązania, dlatego trudno jest powiedzieć na jej temat więcej. Gra jest dostępna po angielsku, ale nawet bez specjalnej znajomości języka, można bez problemu zorientować się, co należy w danej chwili zrobić.

village_heroes_1

Zadania ograniczają się do zabicia wybranych potworów, pokonania bossa, czy dostarczeniu jakieś przedmiotu w odpowiednie miejsce. Aktualnie czeka na nas więcej niż 1000 zróżnicowanych zadań, choć nie wykraczają one poza to co już znamy z gier MMORPG. W grze znajdziemy 10 profesji, które rozwijamy podczas naszych wędrówek: Zbieranie owadów, Gotowanie, Ogrodnictwo, Rybołówstwo, Krawiectwo czy Górnictwo. W zależności od naszego wyboru, będziemy mieli nieco inne korzyści z określonej profesji. Korzystanie z profesji wpisuje się w koncepcję samej gry – prostota, prostota i jeszcze raz prostota. Mikropłatności nie są specjalnie drapieżne i w zupełności możemy je pominąć, chociaż ambitniejsi gracze mogą sięgnąć po kilka z ofert. Najbardziej interesujące wydaje się zwiększenie zdobywanych punktów doświadczenia, ale co warto kupić, musicie zdecydować sami.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Prostota i przystępność
Przyjemna, niezobowiązująca rozgrywka
Solidna

Wady
Nic oryginalnego
Grafika i silnik nie powalają

 

Werdykt
Village & Heroes może zaoferować przyjemną i niezbyt oryginalną rozgrywkę, w oparciu o dość dobrą warstwę graficzną. Na pewno może trafić do młodszych graczy lub tych, którzy szukają coś lekkiego, czegoś niezobowiązującego. Jak na moje oko, lepiej wybrać porównywalny, ale trochę bardziej złożony Royal Quest (w dodatku jest po polsku), niż angażować się specjalnie w Village & Heroes – zdecydujcie sami. Gra zajmuje około 3GB, więc nie powinniście mieć specjalnych problemów z długotrwałym pobieraniem.

Village & Heroes wymagania systemowe

Wymagania minimalne
OS – Windows 8, 7, Vista, or XP
CPU – Intel Pentium D lub AMD Athlon 64 X2
Karta grafiki – dowolna
RAM – 2 GB RAM
HDD – 3 GB wolnego miejsca
DirectX – Version 9.0

Wymagania rekomendowane
OS – Windows 8, 7, Vista, or XP
CPU – Intel Core 2 Duo 2.2GHz, AMD Athlon 64 X2 2.6GHz lub szybszy
Karta grafiki – 512 MB lub lepsza
RAM – 4 GB RAM
HDD – 3 GB wolnego miejsca
DirectX – Version 9.0

Village & Heroes recenzja
4 (80%) 1 vote
big_bang_empire_2
Big Bang Empire recenzja

Kariera w biznesie dla dorosłych? Takie gry przeglądarkowej jeszcze nie było! Big Bang Empire to gra RPG na przeglądarkę w...

Zamknij