Unturned recenzja


Unturned to bezpłatna sanboxowa gra oparta o klienta, w której gracze – sami lub w grupie – walczą o przetrwanie w zniszczonym apokalipsą świecie. Wygląda trochę, jak klon Minecrafta? To nie przypadek.

unturned_2

Gry o tematyce zombie są aktualnie bardzo popularne i nawet nie tyle gry, co w ogóle tematyka sama w sobie. Trudno zliczyć, w jak wielu grach spotykaliśmy zombiaki, jako przeciwników – chyba w setkach i to nie tylko MMORPG. Unturned to darmowa gra, w której wkraczamy do świata po apokalipsie zombie, by walczyć o przetrwanie! Każda minuta naszego życia jest cenna i o każdą musimy walczyć z czasem i żywymi trupami! Już na początku orientujemy się, że będzie bardzo nietypowo, bo sama gra przypomina…Minecrafta! Bardzo podobna grafika i sposób zaprezentowania świata powodują, że skupiamy się przede wszystkim na klimacie i mechanice gry. Czy twórcom cokolwiek wyszło?! Jak najbardziej i to pomimo dość wczesnego etapu tworzenia gry. Nie powinniśmy narzekać na wielkość świata i możliwości, jakie oferuje graczom, a częste aktualizacje dokładają masę świetnych rzeczy – dołożono na przykład samochody!

unturned_3

Unturned nie polega na tłuczeniu zombiaków, a na czymś znacznie bardziej wyszukanym. Możliwości jest całkiem sporo, a bazowanie tylko na zdobytych surowcach może spowodować, że umrzemy z głodu. W grze możemy zarówno zbudować własne budynki, jak hodować pożywienie. Znalezienie właściwej broni to jedno, ale nie powinniśmy także zapominać o plecaku, w którym pomieści się znacznie więcej dóbr. Warto także wspomnieć, że Unturned posiada elementy RPG – za każdego zabitego zombiaka dostajemy punkty doświadczenia, które służą do podnoszenia umiejętności postaci. Wraz z lepszymi umiejętnościami, poprawiają się nasze szanse na przetrwanie, dlatego trzeba być ciągle w ruchu i starać się nauczyć skutecznej walki z zombie. Prawdziwy wojownik wie oczywiście, kiedy walczyć, a kiedy brać nogi za pas, dlatego trzeba o tym cały czas pamiętać. Często lepiej jest zwiać i żyć, a zaatakować trochę później.

unturned_1

Broni jest bardzo wiele, ale zaczynamy jedynie z gołymi pięściami – reszta już należy do naszej kreatywności. Grając w teamie, mamy znacznie większe możliwości niżeli grając solo, chociaż bardzo dużo zależy od zgrania i znajomości gry. Z możliwością tworzenia przedmiotów, mając koło siebie innych graczy, możemy skuteczniej plądrować całe wioski i miasta dla bezcennych surowców oraz jedzenia. Mikropłatności także zasługują na uwagę, bo za 5 Euro dostajemy Złote Konto, które jest na stałe! Dość więc płacenia co miesiąc! Złote Konto daje ekstra skiny, fryzury, dostęp do specjalnych serwerów, ekstra loot i podwójne doświadczenie na wybranych serwerach – jest tego więcej. Czy warto? Przy wielu zaletach gry i częstych aktualizacjach, na pewno warto grę przetestować i podjąć decyzje samemu. Zachęca chyba jednorazowa opłata, prawda?

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Świetny pomysł
Podobieństwo do Minecrafta
Rozsądne mikropłatności
Wielki świat
Mnóstwo broni

Wady
Nie dla każdego

 

Werdykt
Nie oceniajcie książki po okładce! Unturned udowadnia niedowiarkom, że nie trzeba super grafiki, by stworzyć udaną i wciągającą grę online. Nie jest to tylko kolejny klon Minecrafta, a naprawdę udana gra skupiająca się na przetrwaniu w zrujnowanym apokalipsą świecie. Oczywiście twórców wciąż czeka bardzo dużo pracy, ale założenia i możliwości, jakie się rysują są wyjątkowo zachęcające. W końcu ile jest darmowych gier w tym temacie? Na pewno nie jest to gra dla wszystkich, ale mnie ona podeszła w 100%! Unturned wymaga platformy Steam.

Unturned recenzja
5 (100%) 1 vote
monkey_king_online_1
Monkey King Online recenzja

Monkey King Online to darmowa i przeglądarkowa zarazem gra MMORPG inspirowana chińską baśnią Wędrówka na Zachód. Gra nie wymaga ściągania....

Zamknij