Team Fortress 2 recenzja


Team Fortress 2 jest jedną z najpopularniejszych darmowych strzelanek, stworzonej przez studio Valve, mające duże doświadczenie w branży. Twórcy m.in. Left4Dead stworzyli jedną z najlepszych gier gatunku – to nie ulega wątpliwości.

team_fortress_2_3_mgdp

Gra wymaga posiadania konta w serwisie Steam i samej platformy na komputerze. Jeśli wszystkie warunki są spełnione, możemy zagłębić się w samą grę. W Team Fortress 2 wcielamy się w najemnika korporacji, ale wiemy na ich temat jedynie tyle, że są „niebiescy” i „czerwoni”. W grze nie chodzi, ani o fabułę, ani coś z tym rzeczy. Do wyboru mamy aż 9 klas postaci, które możemy zmieniać dowolnie podczas meczy. Klasy zostały podzielona na dokładnie 3 kategorie: ofensywne, defensywne, oraz klasy wspierające. W zależności od wyboru, albo będziemy w samym ogniu walki, albo będziemy bardziej unikać wroga i wspierać resztę naszej drużyny. Każdą z klas gra się inaczej, a by skutecznie grać, musimy wykazać się refleksem, unikalną strategią i doświadczeniem. Mamy wielkiego ruska, biegającego z minigunem (Heavy), szalonego Demomana, uwielbiającego swój miotacz płomieni, oraz Skuata z czymś w rodzaju ADHD, strzelającego ze swojego wiernego shotguna – każdy znajdzie coś dla siebie!

team_fortress_2_1_mgdp

Broni jest cała masa, ale są one przydzielona do danej klasy, więc by z nich strzelać, będziemy musieli wybrać określoną klasę. Arsenał dostępny w Team Fortress 2 to między innymi: noże, pistolety, karabiny, granaty, pistolety maszynowe, strzelby, wyrzutnie rakiet, miny, wieżyczki szatkujące przeciwników na plasterki etc. Każdy typ broni, występuje w wielu odmianach – np. strzelb jest sporo odmian, pistoletów – czasami podczas gry będę wypadać.

W Team Fortress 2 możemy zagrać w jeden z 4 trybów rozgrywki – klasyczny już Capture the Flag (Zdobądź flagę), King of the Hill (Przejmij Punkt), Payload (Ładunek) oraz Arena. Bardzo ciekawie przedstawia się Payload, który polega na osłonie i pchaniu wózka z bombą – musimy go dopchać do pewnego punktu, a potem wielkie BOOM! Oczywiście jeśli przyjdzie nam grać atakującą drużyną, bo w innym wypadku, my i nasza drużyna, będziemy musieli wspomniany wyżej wózek zniszczyć.

team_fortress_2_2_mgdp

Właściwie każdy z trybów gry jest fantastyczny, a wrażenia z Team Fortress 2 są niesamowite. Od strony audiowizualnej, Team Fortress 2 wygląda świetnie i jest bardzo przystępna, jeśli chodzi o wymagania systemowe. Valve pracuje nad silnikiem gry, już kilka dobrych lat i widać to bardzo wyraźnie, patrząc na wymagania i to, co oferuje wizualnie sama gra. Sterowanie możemy sobie łatwo skonfigurować sami, a jeśli nie, standardowo opiera się ono na WSAD + mysz. Pod cyframi kryją się poszczególne bronie i ekwipunek, mamy przycisk wydawania rozkładów – jednym słowem – standard.

Warto odnieść się także do mikropłatności, które są bardzo mądrze zaprojektowane i które pozostają w głęboko w cieniu w stosunku do reszty gry. Chciałoby się widzieć więcej gier do pobrania, z tak przemyślaną ofertą czekającą na nas w sklepie premium…

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Grafika i płynność animacji
4 fantastyczne tryby multiplayer!
Klasy postaci
Dobry design map
Mnóstwo czarnego humoru
Valve to jakość sama w sobie…

Wady
Wymaga zainstalowanej platformy Steam

 

Werdykt
Team Fortress 2 nie trzeba polecać, ta gra reklamuje się praktycznie sama – wspaniała grafika i płynność animacji, humor, sterowanie, wciągające tryby rozgrywki wieloosobowej. Valve stworzyło jedną z najlepszych darmowych gier do pobrania w ogóle, z niemal niewidocznymi mikropłatnościami. Praktycznie jedyny jej mankament to zmuszenie nas do instalacji platformy Steam, a nie każdy jest jej zwolennikiem.

Team Fortress 2 wymagania sprzętowe

Wymagania minimalne
System – Windows XP/Vista/Windows 8
Karta graficzna – GeForce 7600/ATI Radeon X1600
CPU – Pentium 1.6 GHz
RAM – 1024 MB
HDD – 5GB

Wymagania rekomendowane
System – Windows XP/Vista/Windows 8
Karta graficzna – GeForce 8800 lub lepsza
CPU – Intel Dual Core
RAM – 2GB lub więcej
HDD – 5.5GB lub więcej

Team Fortress 2 recenzja
5 (100%) 1 vote
anno_online_3_mgdp
Anno Online recenzja

Anno Online została wydana niedawno przez firmę Ubisoftu i jest wydaniem online popularnej serii gier strategicznych. Nie wymaga pobrania, dlatego...

Zamknij