Star Trek Online recenzja


Star Trek Online to bezpłatne MMORPG do pobrania, bazujące na świecie popularnego uniwersum Star Treka. Czy jesteście gotowi na kosmiczną podróż w nieznane rejony galaktyki?

star_trek_online_1

Kosmiczne MMORPG za darmo? Gier tego typu nie ma zbyt wiele. Graliśmy już w kosmiczny Star Wars: The Old Republic, który może i wzbudzał trochę kontrowersji, ale na tą chwilę jest numerem jeden, jeśli chodzi o MMORPG w klimatach science-fiction. W grze wcielamy się w ambitnego oficera kosmicznej floty, dowodzącego własną załogą i statkiem kosmicznym. Akcja gry przenosi nas w rok 2049, czyli w czasy wielkich gwiezdnych odkryć, ale i brutalnych wojen. Wyruszamy w nieznane rejony galaktyki, by badać, odkrywać i ewentualnie walczyć ze wszystkimi, którym obcy jest pacyfizm i pokój. Zaczynamy od stworzenia postaci, co wiąże się zarówno z kustomizacją wyglądu, jak i wyborem kariery. Mamy do wyboru trzy rodzaje kariery; Tactical Officer (czerwony uniform) to ekspert w walce, bazujący na szybkim zadawaniu potężnych obrażeń swoim przeciwnikom; Engineering Oficer (żółty uniform) korzystają z zaawansowanych technologicznie tarcz, pochłaniających znaczne obrażenia oraz wspierają drużynę poprzez umiejętność modyfikacji i naprawy; Science Officer (niebieski uniform) posiada umiejętność unieruchamiania statku kosmicznego wroga, leczy obrażenia, lokalizuje zamaskowane statki kosmiczne i używa holoprojektorów, by rozkojarzyć przeciwników.

star_trek_online_2

Gra dzieli się na dwa tryby rozgrywki: standardowy widok z perspektywy trzeciej osoby oraz widok w trybie statku kosmicznego. W tym drugim wypadku, przychodzi na myśl DarkOrbit lub Battlestar Galactica Online. Mając do dyspozycji wyżej wymienione tryby na pewno trudniej opuścić grę i wrócić do normalnego życia – kto grał w MMORPG ten dobrze wie o czym mówię. Główna część rozgrywki, jak w każdym MMORPG, polega na wykonywaniu misji i odkrywaniu nowych obszarów do eksploracji. Zadania są raczej dość typowe, ale z pewnością nie pozwalają nam utonąć w bezmyślnym grindzie – nie czułem się specjalnie znudzony. Szczególnie, że krążymy po różnych systemach słonecznych i wykonujemy misje na powierzchni wielu planet. Jeśli pamiętacie słynne teleporty z serialu lub z filmów, w grze także możemy się teleportować pomiędzy różnymi lokacjami!

star_trek_online_3

Jednym z najciekawszych elementów w Star Trek Online jest możliwość szerokiej kustomizacji swojego statku kosmicznego. Możemy przebierać w niesamowitej ilości broni, gadżetów, kolorów i innych szczegółach, by stworzyć statek swoich marzeń. Część z opcji jest dostępna za normalnie pieniądze. Asortyment broni może przyprawić o zawrót głowy – różnego rodzaju lasery, miny kosmiczne, torpedy, działka. Jak dodamy d tego różne rodzaju napędy dla statku i inne dodatki, także dla naszej postaci, to ręce aż same składają się do braw! Gra jest naprawdę bardzo rozbudowana i rozwijana, co widać także po ilości graczy na serwerze.

Przechodząc do mikropłatności, trzeba pamiętać, że niegdyś Star Trek Online był oparty o subskrypcje. Przejście na model Free to Play oznacza szereg limitów, ale dotyczą one głównie slotów dla postaci, restrykcji w czacie i innych, raczej nieprzeszkadzających zbytnio elementów rozgrywki. Bardziej pod tym względem może przeszkadzać wspomniany Star Wars: The Old Republic. Wszyscy gracze mają równy dostęp do misji, PvP i eventów, chociaż po wydaniu przez twórców ostatniego dodatku, nie mamy dostępu do rzeczy z nim związanych.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
MMORPG w stylu science-fiction
Dwa tryby gry – statek kosmiczny i klasyczny zza pleców
Oprawa audiowizualna
Częste aktualizacje

Wady
Kto ma dzisiaj czas na MMORPG?

Werdykt
Star Trek Online to jedna z nielicznych udanych darmowym gier MMORPG osadzona w realiach innych niż fantasy. Obok Star Wars: The Old Republic to jedyna aktualnie opcja dla fanów przygody i science-fiction. Zdecydowanie warto ją pobrać, szczególnie, że Star Trek Online ma rosnącą społeczność graczy, solidną grafiką, ciekawe tryby rozgrywki. i oryginalność. Jeśli gra jest za darmo do pobrania, to czemu by nie zagrać?! No chyba, że MMORPG wam się już przejadł…

Star Trek Online recenzja
5 (100%) 1 vote
undermaster_3
UnderMaster recenzja

UnderMaster pozwala na tworzenie własnego wirtualnego imperium zła. Połączone tunelami podziemia, to od teraz nasze powiększające się królestwo! Gra jest...

Zamknij