Star Conflict recenzja


Macie ochotę na pierwszy prawdziwy symulator kosmiczny wydany w modelu Free to Play? Tak?! Gra jest do pobrania za darmo!

walka w kosmosie obejmuje wiele miejsc, w tym walkę w roju meteorytów

Star Conflict to darmowy symulator kosmiczny stworzony przez studio Star Gem, które należy do Gaijin Entertainment, a więc twórców świetnego symulatora War Thunder. Przystąpiłem do testów z mocnym przeświadczeniem, że skoro Gaijin maczał w tym palce, to musi być co najmniej dobrze! Po dołączeniu do gry, czeka nas wybór jednej z trzech frakcji (Imperium, Federacja lub Jericho), a każda z nich, posiada jeszcze 2 sub-frakcje. Każda z frakcji, posiada własne drzewo statków, które odblokowujemy w miarę postępów w grze – analogicznie, jak na przykład w World of Tanks. Statki kosmiczne zostały podzielone na trzy grupy, poczynając od szybkich Interceptorów, bardziej zbalansowane myśliwce i potężne fregaty, które są powolne, ale potężnie uzbrojone oraz opancerzone. Podstawową formą rozgrywki są mecze, z udziałem do kilkunastu graczy w każdej z drużyn. Zazwyczaj polegają one na przejęciu kontroli nad kilkoma punktami na mapie, chociaż możemy także odnieść zwycięstwo przez eliminacje fizyczną wrogiej drużyny.

Statek kosmiczny wlatuje to bazy

Możemy kontaktować się z innymi graczami poprzez czat, grupować przez meczem i dobierać statki kosmiczne w zależności od ról na polu walki. Każdy pilot może zostać wyposażony w implanty, które zostały podzielone na kilka tierów – im wyższy poziom naszego pilota, tym bardzo zaawansowane implanty możemy mu wszczepić. Dobieranie implantów to forma manipulacji możliwościami bojowymi naszego statku kosmicznego i jest bardzo fajnym dodatkiem. Im dłużej gramy tym odblokowujemy więcej niesamowitych implantów! Jeśli graliście w World of Warplanes i wspomnianego War Thunder, powinniście dość szybko załapać mechanikę gry. Nie znaczy to jednak, że nie stoją przed wami wyzwania. Pierwszym z nich jest brak jasnego punktu odniesienia, jakim jest dla pilotów ziemia albo niebo. W przestrzeni kosmicznej możemy czuć się zdezorientowani, na tyle, że nasze zdolności strzeleckie będą znacznie ograniczone. Kolejną sprawą jest inna fizyka lotu – w końcu poruszamy się w warunkach braku grawitacji. Statek kosmiczny zachowuje się inaczej niż samolot. Z drugiej strony, stan nieważkości możemy wykorzystać do bardziej skomplikowanych manewrów, łącznie z obrotem o 180 stopni i tłuczeniem w atakujących nas z tyłu wrogów – warto oddać pola fantazji! Warto także dodać, że w ramach gier Free to Play, niewiele można znaleźć tytułów rozgrywających się w przestrzeni kosmicznej. Do nie dawna byliśmy skazani tylko na DarkOrbit oraz Battlestar Galactica Online, stworzone przez Bigpoint.

tak wygląda statek kosmiczny w hangarze

Jeśli to wasza pierwsza gra kosmiczna, możecie poczuć głębie kosmosu i podróży międzyplanetarnych, pod warunkiem, że podkręcicie ustawienia grafiki na maksimum. Grafika jest naprawdę znakomita, silnik gry został nieźle zoptymalizowany, a sam Star Conflictt nie zajmuje zbyt wiele miejsca na twardym dysku (w chwili kiedy piszę ten tekst, gra zajmuje 3,5 GB). W grze spotkamy niestety najróżniejsze błędy, choć nie dały mi się one specjalnie we znaki – najgorsze jest zawsze, jak gra pada podczas meczu PvP, ale to zdarzyło mi się kilka razy na kilkadziesiąt godzin gry. Mikropłatności zastosowane w Star Conflict, nie odbiegają od standardowych rozwiązań tego typu, stosowanych w bezpłatnych strzelankach online. Sprowadzają się one do wykupienia czasowego bonusu do wewnętrznej waluty oraz doświadczenia, co sprawdza się idealnie zarówno w World of Tanks, War Thunder, Warface czy World of Warplanes.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Pierwszy symulator kosmiczny F2P
Grafika
Silnik
Mnóstwo statków kosmicznych
Totalne PvP!

Wady
Błędy

 

Werdykt
Star Conflict to pierwszy prawdziwy symulator kosmiczny, dostępny w modelu Free to Play. Olbrzymia ilość statków kosmicznych, świetna grafika, mnóstwo zróżnicowanego uzbrojenia, ciekawe frakcje i od groma genialnej zabawy! Gaijin bardzo starannie bierze się za każdą wydaną przez siebie grę, na co Star Conflict jest doskonałym przykładem. Pobierzcie już teraz grę, szczególnie, jeśli graliście już w War Thunder.

Star Conflict recenzja
5 (100%) 3 votes
tak wygląda messerschmitt w hangarze
War Thunder recenzja

War Thunder to coś dla fanów strzelanek i symulacji! Gra została wydana przez studio Gaijin, znane z pudełkowych Birds of...

Zamknij