SMITE recenzja


Smite to gra typu DotA do pobrania, pozwalają nam wcielić się w mitycznych bogów jak Odyn, Zeus czy Ozyrys. Gracze rywalizują ze sobą na arenach, tłuką potwory kontrolowane przez komputer i na wszelkie sposoby, starają się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

odpowiednia umiejętność użyta w odpowiednim czasie

Za grę odpowiadają twórcy darmowych strzelanek Tribes Ascends i Global Agenda, studio HiRez. Jeśli graliście w League of Legends lub Infinite Crisis od razu powinny być wam znajome mechanizmy rządzące rozgrywką. Pomysł na rozgrywkę stylizowaną na MOBA jest prosty – Smite bierze na tapetę obszerną listę bogów, zarówno egipskich (np. Ozyrys, Ra, Anubis), greckich (np. Hades, Posejdon), jak i nordyckich (np. Odyn, Thor). Istotną kwestią na początku gry jest dokładne poznanie zalet oraz wad każdego z bogów. Co prawda, jest to trochę czasochłonne, ale niezbędne do osiągania sensownych wyników. W tym celu warto odwiedzić Youtube. Każdy z obecnych w grze bogów jest wyjątkowo dokładnie przedstawiony, jego motywacje udziału w walce wyjaśnione, dzięki czemu znacznie łatwiej zrozumieć i wczuć się w rozgrywkę. To bez wątpienia mocna zaleta gry i coś, za co warto pochwalić ekipę deweloperów ze studia HiRez. W chwili pracy nad recenzją, możemy zagrać jednym z 51 unikalnych bogów, mamy dostęp do mnóstwa unikalnych skinów i zestawów dźwięków. Jest w tym wybierać! Osadzenie punktu widzenia rozgrywki, czyli widok zza pleców bohatera, powoduje, że gra budzi bardzo wyraźne skojarzenia z MMORPG. Efekty specjalne podczas pojedynków, czy w końcu umiejętności w stylu „Uwolnienie Krakena”, potęgują jeszcze to mocne wrażenie.

bitwy bogów są niezwykle wciągające

Zróżnicowane tryby rozgrywki to kolejna mocna zaleta Smite. Oprócz standardowej rozgrywki MOBA, a więc mapy z trzema ścieżkami do ataku i bazy na końcu, są także inne ciekawe i wyjątkowo grywalne tryby gry. Tryb Arena, Assault, 3v3, 1v1, MOTD i Dominacja dają nam tak szerokie możliwości rozgrywki, że Smite zamieni się w naszych oczach, z kolejnej gry MOBA, w innowacyjną i oryginalną produkcję. Nie chce tutaj wyjaśniać szczegółów każdego z trybów, ale możecie mi wierzyć, trudno jest się nudzić! Widać 2 lata rozwijania projektu przed producentów popłacają. Strona graficzna i dźwiękowa Smite stoi na bardzo wysokim poziomie i jest to kolejny mocny punkt tej produkcji Free to Play. Zarówno areny jak i sami bogowie, rażą bogactwem detali graficznych – szczególnie ekscytująco wyglądają najmocniejsze umiejętności! Dźwięk, to przede wszystkim, przytłaczająca ilość kwestii mówionych przyporządkowanych do każdego z bogów. Trochę bardziej podchodziły mi głosy w Dota 2, ale myślę, że to też rzecz gustu – jak kto woli.

jeden bóg zatakował drugiego...

Nie zaskoczę nikogo specjalnie, ani mikropłatnościami, ani tym, że dotyczą przede wszystkim odblokowaniu nowych bogów do naszej kolekcji. Jak w innych grach MOBA, tak i tutaj istnieje możliwość ominięcia grindu i wykupienia pożądanego boga. Czy się opłaca? To zależy, ale z pewnością warto najpierw wykupić jednego bez użycia normalnych pieniędzy. Generalnie, gra raczej nie wytwarza silnej potrzeby wydawania kasy, jak to robią inne produkcje Free to Play. Większość z zawartości gry, można spokojnie odblokować, wystarczy cierpliwość i skupienie się na przyjemności.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Dźwięk
Ogólna jakość
Dopracowani bohaterowie gry (bogowie)

Wady
Gry MOBA nie są dla wszystkich

 

Werdykt
Spośród błyskawicznie rosnącej liczbie gier MOBA, Smite wyróżnia się jakością i bardzo rozbudowanym przedstawieniem bohaterów gry. Pozwala to łatwiej wejść w rozgrywkę i poczuć klimat starć bogów, którzy toczą zażartą walkę decydującą o przyszłym losie świata. Do tego świetna oprawa audiowizualna, ekscytujące i zróżnicowane tryby gry, długa lista herosów do wykupienia – mnie osobiście gra porwała i muszę przyznać, że podeszła mi nawet bardziej niż Infinite Crisis. Jeśli poszukujecie dopracowanej i wciągającej gry MOBA, sprawdźcie Smite, ponieważ gra ma naprawdę sporo do zaoferowania. Zachęcam do darmowego pobrania!

SMITE recenzja
5 (100%) 1 vote
battle_beasts_1
Battle of Beasts recenzja

Taktyczna gra RPG? Strategia? Połączenie obu? Tak zachęcają nas do gry, producenci Battle of Beasts, w której za darmo możemy...

Zamknij