S.K.I.L.L.: Special Force 2 recenzja


S.K.I.L.L.: Special Force 2 to darmowa strzelanka do pobrania, stworzona przez studio Dragonfly, a wydana przez Gameforge. Za darmo i w całości po polsku!

skill_1

Aktualnie Gameforge zarządza także Aion Online, Runes of Magic czy MMORPG Metin 2. Zaraz po stworzenia konta, wchodzimy do gry, gdzie czeka nas stworzenie własnej postaci żołnierza sił specjalnych. Aktualnie mamy do wyboru 3: meksykańskie, amerykańskie i rosyjskie. Do tego jeszcze wybór broni i możemy wejść do gry. By nieco ułatwić start, twórcy przygotowali samouczek, która jest w praktyce misją na placu treningowym. Mamy określony czas i musimy przejść od punktu A do punktu B, strzelając do drewnianych sylwetek. Nic trudnego. Kiedy mamy to wszystko za sobą, możemy zmierzyć się z innymi graczami online. S.K.I.L.L.: Special Force 2 oferuje klasyczny już Deathmatch, gdzie każdy walczy z każdym, Survival, w którym musimy przetrwać wiele fal przeciwników wraz z kilkoma innymi graczami. Jest jeszcze Seizure, w którym walczymy po jednej ze stron w brutalnej walce o punkty, oraz tryb Escape, w którym będziemy zdobywać lub chronić cenne i tajne zarazem dane. Jest w czym wybierać, a sama rozgrywka wciąga niemiłosiernie.

skill_2

Gra została osadzone we współczesnych czasach, dlatego właśnie będziemy mogli przebierać w karabinach maszynowych, snajperskich, strzelbach, pistoletach, granatach (zarówno świetlnych, jak i dymnych i klasycznych). Poza tym, możemy zamontować w naszej broni dodatki, takie jak tłumik czy celownik. Broni jest bardzo, bardzo dużo i występuje w różnych wariantach – nawet w różnych kolorach!

Za grafikę odpowiada silnik Unreal Engine i to trzeciej generacji, w związku z czym, gra wygląda bardzo okazale. Od tej strony, trudno coś zarzucić S.K.I.L.L. – zasadniczo silnik ten charakteryzuje się stosunkowo dobrą jakością grafiki, a niewielkimi wymaganiami. Problemy zaczynają się jednak gdzie indziej. Jak wiadomo, strzelanki wymagają refleksu, czujności i odpowiedniej płynności gry i tutaj S.K.I.L.L.: Special Force 2 raczej nie powala. Lagi.

skill_3

Przeklęte lagi i problemy z serwerem, to nie jedna irytująca i bezsensowna śmierć. Kolejna sprawa oprócz lagów, to nie do końca jasne zachowanie samej gry, podczas wymiany ognia z przeciwnikami. Karabin snajperski nie powinien zdejmować kogoś po jednym strzale i to w dowolne miejsce! Rozumiem, że ta broń jest potężna sama w sobie, ale bez przesady.

Mikropłatności, czyli niezbyt lubiana część darmowych gier, to klucz do lepszej, skuteczniejszej broni i różnych innych dodatków. Faktem jest jednak, że liczą się przede wszystkim tutaj umiejętności. Podobnie z resztą, jak gra się w War Thunder, czy World of Tanks – no może nie do końca… Za dodatkową opłatą, możemy nabyć specjalne konto ViP, które gwarantuje ekskluzywny dostęp do nowych map, dodatkowe punkty doświadczenia, czy specjalne kapsułki Orgelbox.

ocena_4_recenzja_gdp
Zalety
Silnik Unreal Engine III
Wciąga
Rozbudowana
Polska wersja językowa

Minusy
Lagi
Błędy

 

Werdykt
S.K.I.L.L.: Special Force 2 to gra z niezłym potencjałem, ale jak na razie za bardzo zbuggowana. Zarówno lagi, błędy, jak i dyskusyjne rozwiązania (strzał ze snajperki i śmierć!) psują ostateczną ocenę gry – osobiście, wyżej cenię sobie Ghost Recon Phantoms. Ostatecznie, da się pograć w S.K.I.L.L., bo gra ma też swoje mocne strony. Całkiem niezła grafika, sama rozgrywka – która potrafi wciągnąć i to na wiele godzin – oraz dostępność za darmo i polsku. Gramy?

S.K.I.L.L.: Special Force 2 recenzja
3.5 (70%) 2 votes
rise_of_mythos_1
Rise of Mythos recenzja

Rise of Mythos to przeglądarkowa gra karciana, która nosi cechy zarówno RPG, jak i strategii. Najpierw decyzja - Wojownik, Strażnik,...

Zamknij