S4 League recenzja


S4 League to dynamiczna futurystyczna strzelanka w klimatach mangi i anime. Może najlepsze lata ma już za sobą, ale wciąż może się podobać. Za darmo do pobrania.

s4_league_1

S4 League była jedną z pierwszych udanych strzelanek Free to Play, obok Combat Arms, Wolfteam i Warrock, które swojego czasu, mogły pochwalić się bardzo dużą popularnością wśród graczy na całym świecie. S4 League jest bardzo szybką strzelanką, wymagającą od graczy pełnej koncentracji i błyskawicznego refleksu. Jeśli graliście swego czasu w Quake Live, doskonale wiecie, o czym mówię – tutaj nie ma czasu na podziwianie uroków aren, ani na specjalne zastanawianie się nad planem działania. Bez wątpienia gra pozwala wyżyć się. Akcja gry dzieje się w niedalekiej przyszłości, co widać zarówno po otoczeniu, jak i asortymencie broni. Arsenał jest bardzo bogaty, począwszy od broni do walki bezpośredniej po broń do walki dystansowej. Karabiny laserowe, plazmowe, wyrzutnie rakiet, a dla odważnych, wszelkiego rodzaju miecze. Widok zza pleców postaci ułatwia celowanie i powoduje, że mamy większe pole widzenia na akcję. Jak w innych darmowych grach, najpierw czeka na nas przystępny samouczek, w którym nauczymy się podstawowych ruchów oraz kombosow – tak, możemy robić w grze kombosy!

s4_league_2

Już dla samych nagród opłaca się grać w samouczka. Do rozgrywki dołączamy poprzez lobby, w którym wybieramy najbardziej interesujący nas pokój. Potem przycisk start i włączamy się do zabawy. Gra oferuje bardzo różnorodne typy rozgrywki, poczynając od standardowych deathmatch, po coś w rodzaj amerykańskiego footballu, gdzie musimy wrzucić piłkę w miejscu respawnu przeciwnika. Od strony audiowizualnej gra prezentuje się dość dobrze, jak na te kilka lat dostępności na rynku Free to Play. Oczywiście jest w całości grą 3D. Grafika jest wyraźnie inspirowana mangą i anime, dlatego powinna trafić do części z graczy, którzy uwielbiają podobne klimaty.

s4_league_3

Jak inne gry dostępne za darmo, S4 League cierpi na bardzo podobne problemy związane z wewnętrznym sklepem. Płacący gracze mają podczas rozgrywki znaczną przewagę, którą bez skrupułów wykorzystują podczas walki. O ile kiedyś gra była raczej oparta o kupowanie dodatków do wyglądu postaci, tak dołożono sporo płatnych broni – wpływ na rozgrywkę jest oczywisty. Podstawowym problemem gry nie są jednak mikropłatności, (chociaż wpływają one w jakimś stopniu na rozgrywkę) czy problemy z lagami – uwaga na hakerów. Spotkałem ich na tyle często, by mieć poważne zastrzeżenia, do jakości rozgrywki. W wypadku pojawienia się hakera, gracze szybko opuszczają grę i przenoszą się gdzie indziej. Niesmak jednak pozostaje. Z hakerami chyba najlepiej radzą sobie twórcy World of Tanks i War Thunder, biorąc pod uwagę wszystkie aktualnie dostępne strzelanki Free to Play.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Dynamiczna rozgrywka
Wciąga!
Możliwość walki wręcz

Wady
Mnóstwo hakerów
Problemy z serwerami

 

Werdykt
Najlepsze lata S4 League ma już wyraźnie za sobą, ale nie znaczy to, że sama gra jest słaba. Rozgrywka jest szybka, dynamiczna i czasami, aż trudno za nią nadążyć – od tej strony, S4 League jest taka, jaką być powinna. Najpoważniejszym problemem są aktualnie hakerzy, ale i z nimi można sobie poradzić zmieniając pokój gry. Znam wielu graczy, którzy z wielkim szacunkiem wypowiadają się na temat S4 League, pomimo jej podeszłego wieku (jak na grę Free to Play). Jeśli macie nieco starsze komputery, a szukacie przyjemnej strzelanki, pobierzcie grę i wyróbcie sobie sami zdanie na jej temat. W innym wypadku, odsyłam do świeżego Ghost Recon Phantoms lub symulacji-strzelanki War Thunder.

S4 League recenzja
4 (80%) 1 vote
skyrama_2
Skyrama recenzja

W Skyrama wchodzimy w buty właściciela własnego lotniska, któremu marzy się podbój rynków lotniczych. Za grę odpowiada Bigpoint, a jest...

Zamknij