Royal Quest recenzja


Royal Quest to darmowa gra MMORPG do pobrania, stworzona przez rosyjskie studio Katauri Interactive. Wcielamy się w śmiałków, którzy ruszają do trudnej walki ze złymi Czarnymi Alchemikami.

walka jest bardzo dynamiczna i przyjemna

Royal Quest została wydana w Polsce przez rodzimą firmę Cenega. Ten bezpłatny MMORPG do pobrania, przenosi nas do magicznego świata fantasy, zwanego Aura – przeplatają się w nim magia, alchemia oraz technologia. Ta interesująca mieszanka, składa się na zachęcający świat, który powinien wciągnąć nie jednego poszukiwacza przygód. Jak w innych MMORPG, zaczynamy od stworzenia postaci. Aktualnie Royal Quest oferuje 4 klasy postaci, a każda posiada 2 specjalizacje, do wyboru na poziomie 20. Do wyboru są: Szermierze (Krzyżowcy, Rycerze ciemności), Strzelcy (Łowcy, Snajperzy), Magowie (Czarodzieje, Czarnoksiężnicy) oraz Złodzieje (Rozbójnicy, Skrytobójcy). Ilość fryzur i opcji wyglądu, raczej nie powala, ale dobre i to. Styl gry miesza ze sobą magię i technikę, dlatego nie zdziwcie się, gdy zobaczycie graczy z mieczami, a obok nich, z karabinami laserowymi. Rozgrywka, jak w innych grach MMORPG, to eksploracja świata gry, kompletowanie misji, walce z innymi graczami czy uczestniczenie w bardziej wymagających raidach.

wygląd postaci - projektowanie herosa

W miarę odkrywania nowych obszarów i pokonywania potworów, nasz bohater mężnieje – staje się bogatszy, silniejszy i bardziej wpływowy. Royal Quest wyróżnia dodanie zamków oraz fortów, których podbijanie stanowi istotny element rozgrywki. Gracze mogę przejmować te budowle i cieszyć się z dodatkowych wpływów w postaci złota. Mechanika walki oraz związane z nią wrażenia, kojarzą się z czymś pomiędzy grami hack’n’slash, a MMORPG. Rozprawiając się z zastępami potworów, miałem raz wrażenie, że gram w coś w stylu Torchlight, a innym razem, jak coś bliskiego TERA Online. Jak dla mnie, wszystko było właśnie takie jak trzeba – wygodne, proste i bardzo przystępne, bez względu na poziom doświadczenia graczy.

wielcy bossowie, jak widać, też się zdarzają...

Royal Quest odznacza się barwną oprawą graficzną, która może przywodzić na myśl darmowy Allods Online czy Torchlight. Spotykałem się z porównaniami, że Royal Quest to taki Torchlight MMO. Wizualnie gra jest bardzo przyjemna dla oka i nie dotyczy to tylko designu postaci, budynków czy elementów tła – diabeł tkwi w szczegółach. W Royal Quest widać dokładność i dbałość nawet o najmniejszy szczegół, jak elementy interfejsu, ułatwienia dostępu czy rozkład poszczególnych przycisków. Warto także odnotować, że silnik gry, nie powinien sprawiać kłopotów nawet na nieco słabszych komputerach. Nawiasem mówiąc, spolszczenie gry jest profesjonalne i po prostu znakomite – kawał przedniej roboty. W ramach mikropłatności możemy zaopatrzyć się w wewnętrznym sklepie gry lub wykupić konto premium. Asortyment sklepu obejmuje szeroką gamę dóbr, poczynając od różnorakich eliksirów, przedmioty dla postaci czy zwierzaki i wierzchowce. W ramach konta premium nasza postać dostanie aż 50% bonus do zdobywanego doświadczenia, 50% szansy na łup z potwora, zdolność „Portal” i inne mniej ważne premie.

ocena_5_recenzja_gdp
Zalety
Grafika
Ogólna jakość
Niskie wymagania sprzętowe
Świetne spolszczenie
Obszerny świat

Wady
Kolejne MMORPG?

 

Werdykt
Ponieważ gra przypomina mi Torchlight i Allods Online, podszedłem do niej ze sporym entuzjazmem i nie rozczarowałem się. Royal Quest to świetna okazja, by spróbować nowego MMORPG za darmo. Kolorowa, dopracowana grafika, obszerny świat, świetne spolszczenie i ogólna jakość tej produkcji, zasługują na dużą pochwałę. Jeśli tylko nie macie dość gier MMORPG, powinniście bez wątpienia zagrać! Aktualnie gra zajmuje z klientem niecałe 4GB. Royal Quest możecie śmiało pobrać za darmo!

Royal Quest minimalne wymagania systemowe

SO – Windows 7/ Vista / XP SP3
Karta graficzna – 512 MB NVIDIA GeForce 9500GT / ATI Radeon HD 3450
CPU – Intel Core 2 Duo lub AMD Athlon X2 64 3.0 GHz
Pamięć RAM – 2 GB
Dysk twardy – 10 GB wolnego miejsca

Royal Quest recenzja
5 (100%) 1 vote
atak na nieprzyjaciela i wybór miejsca zrzutu wojsk
Jungle Wars recenzja

Jungle Wars przenosi nas w najgłębsze zakątki dżungli, gdzie zostaniemy przywódcą wioski. Stworzenie od podstaw imperium w samym sercu dżungli...

Zamknij