Quake Live recenzja


Quake Live to jedna z przeglądarkowych strzelanek z możliwością gry przez klienta po pobraniu. Jeśli graliście w trzecią odsłonę serii Quake, to taka edycja Free to Play tej klasycznej już strzelanki.

quake_live_1

Doczekaliśmy się wielu kamieni milowych, gatunków gier, a po grach z serii Doom, właśnie seria Quake nosi miano najbardziej znanych i utytułowanych strzelanek FPS. Może w ostatnich latach, blask nieco zbladł, ale wciąż powinniśmy pamiętać o tych dziełach, stworzonych przez upadające – niestety – studio id Software. Gra raczej nie ma rozbudowanego wątku fabularnego, wiemy tylko tyle, że akcja dzieje się w przyszłości i bierzemy udział w niekończącym się turnieju. Ponieważ gra ma już kilka dobrych lat, twórcy zdążyli znacząco rozwinąć grę i oferuje dziesiątki różnorodnych map oraz przemyślane tryby rozgrywki. Tryby gry widzieliśmy przy okazji Quake 3: Arena, a są to: Duel – czyli walka jeden na jednego; Free for All – każdy z każdym oraz jego odmiana Instagib; Team Deathmatch – drużyna kontra drużyna; Capture the Flag – zabawa w przejmowanie flagi oraz odmiana InstaCTF; Clan Arena – walka drużyn podzielona na rundy. Wszystkie wymienione wyżej tryby są dostępne w ramach bezpłatnego konta. Mapy są bardzo futurystyczne, co można z resztą powiedzieć o całej grze, w tym o arsenale broni.

quake_live_2

Znajdziemy w Quake Live wszystkie zabawki znane z Quake 3: Arena – zabójczy Railgun, wyrzutnia rakiet, działko 6 lufowe, rękawica do walki wręcz czy strzelba. Każda z nich przydaje się w określonych okolicznościach, ale najlepiej umieć strzelać z najlepszych i zadających największe obrażenia. Podczas rozgrywki liczy się przede wszystkim szybkość i ciągły ruch naszej postaci. Nigdy nie jesteśmy bezpieczni, a kamperzy nie będą mieli w Quake Live łatwego życia. Skakanie i celne strzelanie należy chyba do podstawowych umiejętności, jakie trzeba opanować, by mieć jakiekolwiek szanse w walce – gra nie należy do łatwych. Tempo gry jest zupełnie inne, niż w stosunku do Ghost Recon Phantoms – ta gra wydaje się na drugim biegunie, jeśli o to chodzi. Jeśli nauczycie się umiejętnie korzystać z Railguna i umiejętnie unikać ataków przeciwników, powinniście wymiatać – do tego jednak długa droga.

quake_live_3

Co do grafiki, dźwięku i silnika, to widać wyraźnie upływający czas i te ponad 5 lat na koncie. Modele postaci są słabe, podobnie mogę powiedzieć na temat tekstur, a jedyne, co może cieszyć to płynność i zachowanie gry na słabszych komputerach. Dźwięk stoi na dobrym poziomie i raczej nie mam się, do czego przyczepić – jemu upływ czasu nie mógł za bardzo zaszkodzić.

Co do mikropłatności, mamy do wyboru dwie możliwości: wybór konta PREMIUM lub konta PRO. Konto premium to dostęp do ponad 50 dodatkowych aren, możliwość tworzenia własnego klasy, ekskluzywne nagrody i pełne wsparcie techniczne oraz dodatkowe tryby rozgrywki. Konto PRO z kolei to jeszcze szersza oferta – dodaje, oprócz wymienionych wcześniej dodatków: roczną historię meczy, możliwość tworzenia własnych meczy i dodatkowe tryby gry (Harvester, Domination, 1-Flag, Red Rover, Attack & Defend, FreezeTag).

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Prostota
Nacisk na akcję
Wymagająca
Mnóstwo map i trybów rozgrywki

Wady
Grafika raczej nie powala
Wymaga dużych umięjętności


Werdykt

Quake Live na pewno ucieszy posiadaczy słabszych komputerów, a że został ostatnio wydany mikro-klient gry, znacząco poszła w górę jej stabilność. Rozgrywka jest szybka i nastawiona przede wszystkim na akcje – o wiele więcej rozwagi i taktyki, wymaga Ghost Recon Phantoms czy nawet S.K.I.L.L. 2: Special Force. Tutaj liczy się po prostu akcja! Czy warto wypróbować Quake Live? Tak i to nie tylko ze względu na stare, dobre czasy. Nie gwarantuje wam, że podejdzie wam na 100%, ale jest jedną z ciekawszych strzelanek na rynku Free to Play, choć wymaga umiejętności i to nie małych...

Quake Live recenzja
4 (80%) 1 vote
zero_hero_4
Hero Zero recenzja

Hero Zero, czyli komiczne początki aspirującego super-bohatera. Najpierw jednak, musimy wydobyć go ze skrajnej biedy! Grę można pobrać na urządzenia...

Zamknij