Prime World recenzja


Rosyjskie studio Nival wydało niedawno, kolejną produkcję typu MOBA stworzoną z myślą o dynamicznych pojedynkach PvP. Ciekawe tryby rozgrywki, solidne wykonanie i możliwość bezpłatnej gry z graczami z całego świata!

prime_world_2

Nival poznaliśmy przy okazji piątej odsłony Heroes of the Might & Magic czy King’s Bounty Legions, jednej z ciekawszych strategii online dostępnej w modelu Free to Play. Tym razem deweloperzy z tego studia postanowili spróbować swoich sił w gatunku MOBA, a więc grach podobnych do League of Legends, DotA 2 lub Infinite Crisis. Fabuła Prime World obraca się w wokół konfliktu pomiędzy stróżami Adorni, a Imperium Dokht. Źródłem ich nieporozumienia jest kontrola nad bezcennym surowcem Prime, który pozwoli zwycięzcy na całkowitą dominację nad światem. Stawka jest, więc ekstremalnie wysoka. Obie strony konfliktu są w zasadzie bardzo zbliżone do siebie, a najbardziej różnią się względem siebie wyglądem. Poza wyborem frakcji, czeka nas przejście samouczka, który uczy nas kolejny raz, na czym polegają gry MOBA. Akurat można go chyba pominąć, poza jednym szczegółem – talenty w Prime World zastępują zarówno przedmioty, jak i umiejętności, które spotykaliśmy w innych grach MOBA.

prime_world_1

Właśnie system talentów uważam za jedną z najciekawszych i najbardziej udanych części Prime World. System pozwala na dużą elastyczności i sam w sobie powoduje, że im dłużej gramy wybraną postacią, tym staje się ona z czasem potężniejsza – rzecz niespotykana w gatunku MOBA. Na dodatek zarządzanie swoją postacią jest powiązane z rozbudową budynków w okolicy naszego zamku. Przygotujcie się na zwiększanie populacji poddanych, rozbudowę farm czy innych budynków. Ekonomia gry nie jest tylko oparta o pieniądze czy walutę premium, ale także o dodatkowe surowce, jak drewno czy żywność. Bohaterowie, jak w każdej porządnej grze MOBA, są ważną częścią całości. Myślę, że jest ich na tyle sporo, że nikt nie powinien przesadnie narzekać ani na ich wygląd i talenty. Wynalazca, Myśliwy, Bojownik, Uzdrowiciel, Fechmistrz to tylko kilka z blisko kilkudziesięciu dostępnych w grze herosów. Oczywiście w miarę gry odblokowujemy ich coraz więcej, chyba że zapłacimy określoną kwotę i zaoszczędzimy sobie grindu.

prime_world_3

Oprawa audiowizualna Prime World stoi na wysokim poziomie i nic w tym dziwnego, bo konkurencja na rynku MOBA jest bardzo mocna. Problem pojawia się podczas meczu, bo śledząc wydarzenia podczas walki (zadawanie ciosów, animacji, efektów specjalnych), szybko zaczynamy się nudzić. Nie wiem czy tylko Ja miałem ten problem, ale wszystko wydawał mi się ładne i przy tym bardzo sterylne, tak jakby coś blokowało zaangażowanie się w tok wydarzeń. Może ma to też związek z wolnym tempem gry? Bez wątpienia Nival musi zając się większym ożywieniem rozgrywki.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Niezła oprawa audiowizualna
Interesujące tryby rozgrywki
System talentów

Wady
Szybko się nudzi
Brakuje ostatniego szlifu

 

Werdykt
Kiedy zniknie, otaczająca aktualnie grę, aura nowości, zastanawiam się, co jest w stanie przekonać do dłuższej przygody z Prime World. Wydaje mi się, że oryginalny system umiejętności czy kolorowa grafika, nie zasłonią niezbyt satysfakcjonujących meczów PvP oraz sterylności tej gry MOBA. Nival musi jeszcze nad grą popracować, chociaż uważam, że i tak warto zobaczyć grę na własną rękę. Bez wątpienia ma także swoje mocne strony, jak wspomniany system talentów, różnorodne tryby rozgrywki i sensowną oprawę audiowizualną.

Na zachętę daje ocenę 4 i czekam na poprawę z kolejnymi aktualizacjami!

Prime World recenzja
4 (80%) 1 vote
goal_united_2
Goalunited recenzja

Goalunited to jeden z najpopularniejszych na świecie menadżerów piłkarskich. Jest dostępny po polsku, za darmo i w oknie przeglądarki. ...

Zamknij