PlanetSide 2 recenzja


PlanetSide 2 to jedna z najnowszych strzelanek dostępnych w modelu Free to Play. Została stworzony przez studio Sony Online Entertaiment i jest jedną z pierwszych strzelanek zaprojektowanych w konwencji MMO.

planetside_2_1

Akcja gry przenosi nas na odległą planetę Auraxis, gdzie toczy się zacięty konflikt pomiędzy trzema frakcjami. Jeśli posiadacie już konto w DC Universe Online, możecie śmiało wykorzystać je do pobrania klienta gry. Ideą rozgrywki jest walka o terytorium na obszernych mapach, które mogą zmieścić, nawet kilka tysięcy graczy! Mapy są dzielone na sektory, a sektory są pełne baz, przyczółków, mostów i miejsc do walki. Mordercza bitwa, może teoretycznie rozegrać się wszędzie! Co ważne, gracze mają pełną możliwość przemieszania się na polu walki i błyskawicznego dołączania do walki w innym miejscu na mapie. Najbardziej spodobała mi się wspólna jazda w wozie bojowym na pole bitwy – 12 graczy zapakowanych w jeden pojazd!

PlanetSide 2 oferuje graczom kilka klas postaci. Inżynier jest w stanie naprawiać pojazdy i pancerze MAX; Lekka piechota posiada plecak odrzutowy; Medyk może leczyć innych; Ciężka piechota specjalizuje się w walce i odporności na polu walki; Zwiadowca to snajper, który może stać się niewidzialny; MAX to potężny pancerz bojowy, który posiada dwie ciężkie bronie. Gra posiada także trochę elementów znanych z gier MMORPG, ponieważ nasza postać, awansuje na coraz wyższe poziomy doświadczenia. Wiąże się to z nowymi umiejętnościami i rozwijaniem już posiadanych.

planetside_2_3

PlanetSide 2 został osadzony w dalekiej przyszłości, w związku z czym, mamy dostęp do futurystycznego arsenału broni i pojazdów bojowych. Dwulufowe ciężkie czołgi, lekkie wozy bojowe, lekkie i ciężkie maszyny latające, ciężkie pancerze bojowe (MAX) czy arsenał karabinów, pistoletów i strzelb i wiele, wiele innych. Większość z wymienionych zabawek, można zdobyć bez potrzeby wydawania pieniędzy, ale trzeba nastawić się na bezlitosne farmowanie. Jeśli jednak skupimy się na rozgrywce – która wciąga z resztą niesłychanie – nie powinien być to jakiś problem. Jak zwykle, najwięcej zależy od naszej cierpliwości. Jeśli chcecie przetestować w praktyce cały arsenał, musicie włączyć tryb treningowy i tam bez problemu będziecie mogli ulepszać i modyfikować, zarówno cały ekwipunek, broń, jak i wszystkie dostępne w grze pojazdy.

planetside_2_2

By nieco schłodzić zapał, PlanetSide 2 nie należy do gier idealnych i dotyczy to silnika gry. Niestety, koncepcja gry i niezbyt zoptymalizowany silnik, niesamowicie obciążają większość współczesnych komputerów. Widać to szczególnie, jeśli wybucha walka, która angażuję 30-40 graczy po obu stronach. Ilość klatek spada tak gwałtownie, że musiał obniżyć drastycznie większość opcji graficznych, a i tak nie było najlepiej. Na szczęście, mikropłatności nie dają w kość tak mocno, jak wymagania sprzętowe. Od tej strony PlanetSide 2 jest łagodny i nienachalny. Oczywiście, przeglądając arsenał broni ręcznej, którą można kupić za walutę premium, można poczuć potrzebę wydawania pieniędzy, ale ponieważ dostajemy trochę waluty w miarę gry, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Poza tym, jak w innych strzelankach do pobrania, bardzo dużo zależy od naszych umiejętności na polu walki – im lepiej gramy, tym więcej otrzymujemy punktów doświadczenia i waluty premium.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Niesamowicie wciąga
Wielki arsenał broni i pojazdów wojennych
Nienachalne mikropłatności

Wady
Fatalna optymalizacja silnika
Wymagania sprzętowe

 

Werdykt
PlanetSide 2 jest zadziwiająco wciągająca, choć początkowo, może wydawać się grą bez zasadniczego celu. Rozgrywka jest jednak tak angażująca i ciekawa, że PlanetSide 2 wydaje się jedną z najoryginalniejszych i najambitniejszych strzelanek do pobrania w modelu Free to Play. Niestety, optymalizacja silnika jest słaba, a gra ma naprawdę bardzo dużo wymagania sprzętowe – dlatego właśnie obniżam jej ocenę. Zobaczycie sami, w sytuacji, kiedy wybuchnie walka na więcej niż 30-40 graczy. Dla posiadaczy troszkę starszych komputerów, polecam S.K.I.L.L.: Special Force 2, a dla innych Ghost Recon Online, które nie powinny wymagać od komputera aż tak wiele.

PlanetSide 2 recenzja
4 (80%) 1 vote
legend_online_2
Legend Online recenzja

Legend Online to dostępna w przeglądarce gra MMORPG (nie wymaga pobrania) z elementami gry strategicznej. W całości po polsku i...

Zamknij