Panzar recenzja


Panzar: Forged by Chaos to jedna z najnowszych darmowych gier do pobrania, rzucająca nas do rywalizacji z innymi graczami, w porywających meczach PvP. Przygotujcie się także na szczyptę RPG, a wszystko w detalach opartych o silnik CryEngine 3.

panzar_1

Z bardzo dużym zainteresowanie, wziąłem się za testy Panzar, zachęcony pozytywnymi opiniami dostępnymi w sieci. Nie widziałem do końca, czego się spodziewać, poza tym, że gra została oparta o potężny silnik graficzny CryEngine 3, który mieliśmy okazję widzieć przy okazji gier serii Crysis. Zaraz po rejestracji, przechodzimy do procesu tworzenia postaci. Orkowie, Krasnoludy, Elfy, oraz Ludzie, plus 8 klas, po każdej przypadającej na każdą z ras. Możemy wybrać ofensywnych Berserkerów, lub coś bardziej defensywnego, jak Tank – klasy przypominają podział przyjęty w klasycznych grach MMORPG, a na ich temat, zapraszam poniżej głównej części recenzji. Jeśli przebrnęliśmy przez proces tworzenia postaci i pokonaliśmy niepewność, która z nich pasuje nam najlepiej, przechodzimy do właściwej części gry.

Rozgrywka składa się z meczy – bierzemy udział w emocjonujących bitwach/scenariuszach, wchodząc w skład dwóch drużyn, niebieskich i czerwonych. Początkowo, trudno połapać się, co, gdzie i jak? Mecze mają często chaotyczny przebieg, ponieważ interfejs użytkownika ograniczony jest do minimum (brak celownika) i bardzo ciężko zadać skuteczny cios. Na początku zazwyczaj szybko ginąłem, ale z każdym meczem było coraz lepiej.

Panzar_2

System ma mocne i słabe strony, ale na początku odczujemy te słabsze. Lewym przyciskiem myszy wykonujemy normalny atak, a prawym, potężne uderzenie (ten kosztuje nas trochę żółtej energii). Po śmierci, czeka nas respawn. Po zakończeniu całego meczu, otrzymujemy odpowiednio złoto, punkty doświadczenia i losowany złom/przedmioty bezużyteczne. Pomiędzy scenariuszami czekają nas przygotowania postaci do kolejnych starć – możemy zając się wtedy albo craftingiem, albo wyposażyć go w kupione w sklepie przedmioty. Będzie sprawniejszy w walce, szybszy i bardziej wytrzymały, jeśli oczywiście będzie miał odpowiednie przedmioty. Do zakupów możemy użyć zwykłej waluty (złoto) przedmioty, albo wydać walutę premium (klejnoty), co wiąże się z wydaniem rzeczywistych pieniędzy. Tworzenie przedmiotów (crafting) pozwala na tworzenie przedmiotów ze złomu, jakie wypada pod koniec każdego z meczy.

panzar_3

Możemy użyć zdobyte złoto, by nabyć przepis na wybrany przedmiot, np. napój zdrowia lub wielki mecz, maczugę etc. Przepisy są wymagane do wyprodukowania przedmiotu, ale możemy to obejść wydając kryształy, (czyli podstawową walutę gry). Grafika, za którą odpowiada wspominany, CryEngine 3 wygląda doskonale, przez co Panzar jest w tej chwili chyba najlepiej wyglądająca darmową grą do pobrania. Modele postaci, tekstury, kolory, rozdzielczość – rewelacja. Rzecz w tym, że aby wykorzystać drzemiące w grze możliwości, musimy mieć dobry komputer. W innym wypadku, wybierzcie ustawienia, by nie powodowało to spadków płynności gry – to kluczowa sprawa podczas zabawy.

Panzar to także spora dawka humoru, pojawiającego się przy różnych okazjach – Orkowie wyglądający jak małpy, krasnoludy, mające sprężynowe buty, czy sam zabawny zwiastun. Tego rodzaju smaczków jest całe mnóstwo i właściwie trudno je zliczyć. Panzar to taka gra nie do końca na serio…

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Oryginalny pomysł
Genialna grafika
Różnorodne klasy
Duża dawka humoru

Wady
Trudne początki

 

Werdykt
Panzar: Forged by Chaos to coś zupełnie innego niż większość oferowanych gier do pobrania za darmo. Nie zrażajcie się początkami, bywa ciężko, ale warto dać grze szansę i zobaczyć co ma do zaoferowania – przede wszystkim nie wchłania tak jak typowe MMORPG, a posiada pewne cechy RPGa. Panzar to strzał w dziesiątkę, jeśli nudzą was typowe gry MMORPG i posiadacie odpowiednio potężny komputer.

Panzar wymagania sprzętowe

Wymagania minimalne
System operacyjny – Windows XP/Vista/7/8
CPU – Intel Core 2 Duo 2.4 GHz lub AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz
Karta graficzna – NVIDIA GeForce 8800 GT lub ATI Radeon HD 4870
Pamięć operacyjna – 2 GB RAM
HDD – 3GB

Wymagania rekomendowane
System operacyjny – Windows XP/Vista/7/8
CPU – Core Quad Q9450 2.6 GHz luz Phenom II x4 920 2.8 GHz
Karta graficzna – GeForce GTX 470 lub Radeon HD 6790
Pamięć operacyjna – 4 GB RAM
HDD – 3GB

Klasy postaci dostępne w Panzar
Paladyn – Od wielu wieków paladyni byli obecni na polach walki, lecząc i zajmując się rannymi w bitwach. Tylko najsilniejsi i najodważniejsi mieli szansę stać się Paladynami, posługujący się potężną magią życia. Teraz już jest jasne, dlaczego są tak ważni?!

Berserker – Berserkerzy to nieokrzesani i bardzo niebezpieczni Orkowie. Błogosławieni przez Zara, Boga Wojny, mają olbrzymią siłę i wytrzymałość. Właśnie, dlatego są podstawową siłą uderzeniową armii, mając za swój główny oręż, potężne dwuręczne pały.

Saper – Krasnoludy spędziły setki lat rozwijając naukę i umiejętności inżynieryjne. Saperzy specjalizują się w sabotowaniu obozów wroga, a z racji ich wzrostu, nie jest to wielki kłopot…

Inkwizytor – Inkwizytorzy są sprawnymi zabójcami wśród Ludzi. Walczyli w tysiącach bitew i dzięki doświadczeniu są w stanie błyskawicznie odnaleźć słaby punkt w zbroi wroga. Nie tylko potrafią walczyć za pomocą 2 mieczy – potrafią także atakować z dystansu, używając łuku.

Tank – Członkowie pradawnego klanu orków – mocarni niczym ruchome machiny. Noszą ciężkie i bardzo wytrzymałe pancerze i zmiatają swoich wrogów za pomocą potężnych zamaszystych ataków.

Siostra Ognia – Elfy są jedną najstarszych ras, zrodzone z czystego Chaosu. Według tradycji, tylko Elfie kobiety mogą zgłębiać tajemnice magii bitewnej. Jak sama ich nazwa wskazuje, Siostry uwielbiają bawić się ogniem…

Kanonier – Krasnoludy są znane ze swojego zamiłowania do inżynierii i produkowania różnych gadżetów. Kanonier buduje na polu bitwy potężne wieżyczki wyposażone w działka. Lepiej zejść im z drogi, inaczej czeka Cię marny koniec.

Lodowa wiedźma – Znane ze swojego spokoju i koncentracji, potrafią używać potęgi magii lodu. Podczas bitew nie mogą ubierać zbroi, ale nie przeszkadza im to być śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwniczkami.

Panzar recenzja
5 (100%) 1 vote
marvel_heroes_2015_2
Marvel Heroes 2015 recenzja

Uniwersum DC wydaje się godnie reprezentowany w grach, ale teraz przyszła pora na coś z bohaterami Marvela! Za grą stoi...

Zamknij