Nosgoth recenzja


Nosgoth to dynamiczna gra akcji w modelu Free to Play stworzona do rozgrywek dla wielu graczy. Wejdźcie do świata krwawych wojen ludzi z wampirami…

nosgoth_2

Studio Psyonix, mające już nie małe doświadczenie w grach multiplayer, stworzyło grę osadzoną w świecie klasycznej siekanek z serii Legacy of Kain. Możecie ją kojarzyć, albo i nie, ale z pewnością zaciekawi was możliwość wcielenia się w jedną ze stron konfliktu, bo gramy nie tylko ludźmi, a także i wampirami! Wojna rozpoczyna się za po wydarzeniach znanych z Legacy of Kain: Soul Reaver. Wcielamy się w jedną ze stron konfliktu, wybieramy klasę i uczestniczymy w dynamicznych walkach na arenach PvP, ścierając się z graczami z całego świata! Kluczowa jest tutaj współpraca pomiędzy graczami i znajomość map, które zostały świetnie zaprojektowane przez twórców. Wygra lepsza drużyna – przygotujcie się na krwawe i dynamiczne PvP! Wampiry opierają się na walce przy użyciu szponów, ostrych zębów i nieumarłej dzikości, a ludzie – jak to ludzie – korzystają ze zdobyczy techniki (kusze, granatniki, czy nawet miotacze ognia). W praktyce wygląda to tak, że ludzie są znacznie skuteczniejsi w walce dystansowej, a wampiry masakrują ludzi w bliskiej odległości. W ramach frakcji, wybieramy jedną z trzech klas.

nosgoth_1

Ludzie posiadają Alchemika, który specjalizuje się w rozrzucaniu dookoła śmiercionośnych chemikaliów, Skauta biegającego z wyspecjalizowanym łukiem oraz Łowce – ten z kolei posługuje się kuszą i nieźle radzi sobie bliżej swoich wrogów. Wampiry z kolei mają na składzie, Tyranta, opierającego się na wielkiej sile fizycznej, Sentinela, robiącego użytego ze swoich skrzydeł, oraz Reavera specjalistę od błyskawicznych i śmiercionośnych ataków z znienacka. Każda z frakcji wymaga nieco innej taktyki i umiejętności wykorzystania zalet i kamuflowania swoich wad. Wampiry są bardzo szybkie, potrafią wspinać się po budynkach i oddawać niesamowite skoki na swoje ofiary, a nawet mogą regenerować się wsysając krew z pokonanych! Co takiego potrafią ludzie, by zrównoważyć tak potężne umiejętności? Odpowiedź daje ich niesamowity arsenał, który na wolnej przestrzeni rozszarpuje na kawałki każdego nieumarłego – zobaczycie sami. Dodam jeszcze, że podczas gry zdobywamy punkty doświadczenia, które służą odblokowaniu nowych umiejętności i dodatkowych broni. Klawo, prawda?

nosgoth_3

Nosgoth posiada efektowną oprawę audiowizualną, co oczywiście ma swoje odzwierciedlenie w niemałym kliencie gry. Osobiście przypadł mi do gustu klimat gry, dobrze nawiązujący do posępnej serii Legacy of Kain – to nie jest gra dla dzieci. Krew leje się tutaj strumieniami, a kawałki ciał fruwają to tu to tam. Nosgoth jest mroczna i krwawa, dlatego zanim zagracie upewnijcie się czy jesteście odpowiednio dojrzali by w nią zagrać. Na koniec, jak zwykle, mikropłatności, które nie dręczą nas specjalnie podczas rozgrywki. Akurat uczestniczenie w walce na arenach, bardziej bazuje na naszych umiejętnościach, niż tym ile wydamy pieniądze, ale trzeba dostrzec też fakt, ze za pieniądze wykupimy różne bronie i ulepszenia. Ma to wpływ na rozgrywkę, ale podobnie jak w strzelankach, nie jest to tak tragiczne, jak w grach strategicznych Free to Play.

ocena_5_recenzja_gdp


Zalety

Ludzie kontra wampiry!
Doskonała oprawa audiowizualna
Przystępne sterowanie
Świetne mapy

Wady
Drobne błędy

 

Werdykt
Nosgoth zaskakuje i to na plus. Świetna grafika, bardzo przystępne sterowanie, bardzo dobrze zaprojektowane mapy i wciągająca jak diabli rozgrywka – Nosgoth potrafi porwać na długie godziny! Rozgrywka miejscami jest cholernie dynamiczna i powinna przypaść do gustu fanom totalnej jatki. Czy macie ochotę i dorośliście do krwawej jatki w Nosgoth? Jeśli tak, to nie czekajcie i pobierajcie grę już teraz!

Nosgoth recenzja
3 (60%) 2 votes
command_and_conquer_tiberiam_alliances_2
Command and Conquer: Tiberium Alliances recenzja

Wojna o panowanie nad Tiberium właśnie przeszła w kolejną fazę. Przeglądarkowa wersja Command and Conquer przenosi nas do świata niekończącej...

Zamknij