Need for Speed World recenzja


Need for Speed World to realistyczne wyścigi do pobrania za darmo, wydane w modelu Free to Play przez EA. Wspaniałe samochody, mnóstwo możliwości i wielkie prędkości czekają na wszystkich śmiałków!

need_for_speed_world_3

Czym jest Need for Speed World? To nie tylko pierwsze MMO w historii serii, ale także dostępna za darmo gra wyścigowa do pobrania. Zaraz po pobraniu gry, a robimy to przy użyciu konta na platformie EA Origin, tworzymy postać wybierając imię, awatara i preferowany startowy samochód. Kolejnym krokiem jest pierwszy wyścig, w którym powinniśmy zająć i to bez problemowo, pierwsze miejsce. Udział w wyścigach, gwarantuje nam kupkę pieniędzy, którą możemy zainwestować w kolejne samochody. I tak w kółko. Po wielu wyścigach, nasz garaż będzie mieścił coraz bardziej wypasione bryki! Samochody zostały podzielona na kilka tierów, a znajdziemy tam takie cudeńka, jak Nissan 240SX (S13), Mitsubishi Eclipse GT, Nissan Silva (S15), Toyota Corolla GT-S (AE86) czy legendarny Bugatti Veron. Need for Speed World posiada wielki świat, po którym możemy poruszać się do woli i uczestniczyć w różnych rajdach. Co ciekawe, także miasto Rockport, które znamy z Need for Speed: Most Wanted, jest częścią tego wielkiego świata.

need_for_speed_world_1

By uczestniczyć w wyścigu, należy udać się odpowiedni punkt na mapie, który znajdziemy korzystając z niezawodnej minimapy. Potem możemy wybrać pomiędzy stworzeniem publicznej gry, do której mają dostęp wszyscy, albo stworzenie zamkniętej i zapraszanie graczy indywidualnie. Ogólnie rzecz biorąc, same jeżdżenie po mieście wydaje się relaksujące, dlatego nie trzeba się w sumie ciągle ścigać. Need for Speed World posiada znakomitą grafikę, ale jeśli posiadacie nieco starszy komputer, możecie śmiało manipulować ustawieniami, jak wam się tylko podoba. Samochody zostały bardzo przyzwoicie odwzorowane, a podziwianie ich podczas wyścigu to przyjemność sama w sobie. Nie pamiętam, żebym widział grę wyścigową za darmo, która prezentuje się lepiej niż Need for Speed World. No może Asphalt 8: Airborne wydany na smartfony i tablety bardziej mnie oczarował.

need_for_speed_world_2

Podstawowy problem z Need for Speed World, jak w wielu udanych darmowych grach, to mikropłatności zamieniające rozgrywkę w Pay to Win. Dochodzimy do takiego punktu, w którym prawdziwe pieniądze stają się praktycznie niezbędne, podczas gdy modyfikacje samochodów przy użyciu podstawowej waluty stają się daremne. Możemy łatwo i przyjemnie kupić takie cuda jak Lamborghini Sesto Elemento czy Pagani Zonda Cinque. Cena? Nie na polskie portfele. Patrząc na całość, nie dziwie się, że EA ma bardzo słabe notowania wśród graczy i jest jedną z najbardziej nielubianych firm w całych Stanach Zjednoczonych. Jeszcze jakiś czas temu Need for Speed World nie miał tak nieprzyjemnego wewnętrznego sklepu, ale widać najpierw chciano zachęcić graczy, a potem próbować dobrać się do ich portfeli…

ocena_4_recenzja_gdp

Plusy
Najlepsza gra wyścigowa w modelu Free to Play
Grafika
Muzyka
Przystępne sterowanie
Obszerny świat

Wady
Mikropłatności i Pay to Win


Werdykt

Need for Speed World to świetna i chyba najlepsza gra wyścigowa dostępna w modelu darmowym, dostępna na komputery – na urządzenia mobilne jest przecież doskonały Asphalt 8: Airborne. W rzeczywistości wcale nie jest taka darmowa, ale wybierając grę Free to Play, musimy się z tym niestety liczyć. Wygodne sterowanie, porządna grafika i muzyka, gracze z całego świata i mnóstwo wyścigów do rozegrania. Z czasem wszystko zamienia się w Pay to Win, dlatego nie daje grze maksymalnej oceny. Poza tym jestem jak najbardziej za!

Need for Speed World recenzja
4 (80%) 1 vote
knights_fable_1
Knight’s Fable recenzja

Knight's Fable to bezpłatne MMORPG na przeglądarkę, przenoszące nas do bajecznego świata fantasy. Bez pobierania, w wersji angielskiej.

Zamknij