Navy Field 2 recenzja


Navy Field 2: Conqueror of the Ocean to strategia czasu rzeczywistego, symulacja i gra online zarazem, stworzona dla fanów 2 Wojny Światowej. Gra oferuje do naszej dyspozycji potężną flotę morskich potworów…

navy_field_2_1

Za produkcję odpowiadają Koreańczycy z SD Enternet, podczas gdy wydawcą jest Nexon, który poznaliśmy przy okazji Vindictus czy Dragon Nest. Podobnie, jak World of Tanks czy popularny War Thunder, Navy Field 2 przenosi nas na pola bitew 2 Wojny Światowej. Tym razem jednak, nie będziemy kierować samolotem lub czołgiem, a potężnym okrętem wojennym! Ideą gry jest nieustanna walka o dominację na morzach i oceanach. Po rejestracji i instalacji gry, wybieramy jednego z 7 oficerów, którzy reprezentują określone frakcje w grze. Możemy dołączyć do floty japońskiej, amerykańskiej, brytyjskiej, niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej oraz włoskiej. Każda z narodowości/frakcji posiada własne jednostki morskie, którymi możemy grać razem z innymi graczami. Łodzie podwodne, niszczyciele, lotniskowce i pancerniki – oferta jest rozbudowana, choć będziemy potrzebowali mnóstwa czasu, by odblokować je wszystkie. Zaczynami od posiadania niewielkiej i wyjątkowo słabej jednostki, by stopniowo piąć się coraz wyżej i nabywać coraz mocniejsze okręty.

navy_field_2_3

Jednostki morskie posiadają zarówno swoje wady, jak i mocniejsze strony, dlatego wybór nie należy do łatwych. Fani 2 Wojny Światowej powinni być dodatkowo uradowani, ponieważ każda z jednostek morskich posiada rzeczywisty odpowiednik – posiada także unikalne parametry techniczne, szybkość, zasięg, kaliber dział oraz zwrotność. Jeśli graliście w World of Warplanes i inne gry stworzone przez Wargaming.net, od razu powinniście się odnaleźć w wieloosobowej rozgrywce Navy Field 2. Podczas każdej z bitwy, maksymalnie może brać udział do 64 graczy, co nadaje bitwom epickości. Okręty zostały solidnie odwzorowane, a wygląd bitew robi, jak najlepsze wrażenie. Mamy widok z góry, by mieć odpowiedni wgląd na pole bitwy. W ten sposób możemy sprawnie manewrować i skutecznie ostrzeliwać okręty przeciwnika.

navy_field_2_2

Ponieważ bitwy mają charakter starć dwóch stron, musimy także umiejętnie współpracować z sojusznikami; osłanianie, wspieranie ogniem i umiejętne wycofywanie się, kiedy trzeba etc. Navy Field 2 na pewno wymaga czasu, by opanować podstawy gry, szczególnie, że jest grą opartą przede wszystkim o PvP. Tutaj liczy się spryt, skuteczność i współpraca z innymi graczami, podobnie z resztą, jak we wspomnianym War Thunder czy klasycznym już World of Tanks. Mikropłatności w Navy Field 2 raczej nie powinny stanowić zbyt poważnego kłopotu. Bez problemu nadal możemy cieszyć się grą, chociaż prawdziwe pieniądze mogą pomóc nam w odblokowaniu wielu dostępnych w grze dodatków. Poza tym, pieniądze potrafią przyśpieszyć nie jeden proces w grze.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
2 Wojna Światowa na morzu
Połączenie strategii i symulacji
Okręty!
Oryginalna rozgrywka

Wady
Błędy

 

Werdykt
Navy Field 2: Conqueror of the Ocean nie można odmówić oryginalności i jakości. Może nie jest to gra, która rewolucjonizuje typ gier Free to Play, ale trudno znaleźć podobną produkcję na rynku. Oparta o PvP rozgrywka, w której na raz może brać udział do 64 graczy, dobrze odwzorowane okręty wojenne, niezły dźwięk – to dodatkowe zalety, które powinny przyciągnąć nie jednego rządnego chwały gracza. Navy Field 2 jest dostępna za darmo do pobrania.

Navy Field 2 recenzja
4 (80%) 1 vote
operation_x_3
Operation X recenzja

Operation X to najnowsza przeglądarkowa gra akcji za darmo, w której wcielamy się w tajnego agenta. Niebezpieczne misje i walka...

Zamknij