Najlepsze gry strzelanki do pobrania


Zobacz najlepsze gry strzelanki do pobrania, jakie aktualnie są dostępne w modelu free to play. Wystarczy pobrać, zarejestrować się przy użyciu adresu mailowego i już można wejść do gry!

Star Conflict
Kosmos to idealna lokalizacja na kosmiczną strzelankę. Twórcy popularnego War Thundera, zapraszają na wojnę rozgrywającą się w najdalszych zakątkach przestrzeni kosmicznej.

star_conflict_2

Czekają na nas dziesiątki różnorodnych statków kosmicznych, arsenał broni i rozgrywka ukierunkowana na PvP. Bitwy to starcia dwóch rywalizujących ze sobą drużyn, w których każdy uczestnik kontroluje jeden wehikuł – coś, jak War Thunder, ale czy do końca? O ile latanie samolotami wydaje się bardziej przewidywalne i poukładane, tak przesiadka na statek kosmiczny, może okazać się problematyczna – przestrzeń kosmiczna to brak grawitacji i praw aerodynamiki. Efekt? Połapanie się, co, gdzie i jak, zajmie graczom trochę czasu.

Nosgoth
Szybka i dynamiczna gra akcji Free to Play stworzona specjalnie do rozgrywek online. Wejdźcie do świata krwawych wojen ludzi z mrocznymi dziećmi nocy – wampirami…

nosgoth_2

Studio Psyonix, mające już nie małe doświadczenie w grach multiplayer, stworzyło produkcję osadzoną w świecie klasycznej siekanek Legacy of Kain. Możecie ją kojarzyć albo nie, ale z pewnością zainteresuje was możliwość wcielenia się w jedną ze stron konfliktu – wampiry! Są idealne do walki w bliskim starciu, podczas gdy gatunek ludzki specjalizuje się w walce na odległość. Gra wymaga sporych umiejętności i czujności, ponieważ każda z frakcji posiada inne zalety i wady, które mają bardzo duży wpływ na rozgrywkę.

War Thunder
War Thunder to wojenna strzelanka do ściągnięcia, w której nie tylko będziemy mogli usiąść za sterami samolotu, ale także kontrolować pojazd pancerny!

war_thunder_1_mgdp

Studio Gaijin rywalizuje z Wargaming.net o graczy, a my możemy patrzeć na owoce tej rywalizacji – War Thunder i World of Warplanes. Podobnie, jak w wymienionych grach, rozgrywka skupia się przede wszystkim na PvP. Mamy do dyspozycji kilka frakcji do wyboru, a wraz z nimi unikalne drzewka technologiczne i setki maszyn do wyboru. Początkowo wybór mamy ograniczony, ale w miarę gry, wykupujemy coraz lepsze i bardziej śmiercionośne narzędzia zniszczenia. Każdą z maszyn możemy ulepszyć wymieniając działka, pancerz i inne podzespoły. War Thunder stawiam wyżej niż konkurencyjny World of Warplanes, ale zachęcam do pobrania obu gier i wybrania indywidualnie. War Thunder jest dostępny po polsku.

World of Tanks
W tej chwili, World of Tanks to chyba najbardziej rozbudowana i najpopularniejsza zarazem wojenna strzelanka do pobrania. Więcej niż 60 milionów kont i ponad milion w samej Polsce – co mogę więcej dodać?

world_tanks_2

Przenosimy się na pola bitew 2 Wojny Światowej, gdzie będziemy ścierać się w boju z innymi graczami z całego świata. Walka odbywa się przy użyciu czołgów, artylerii samobieżnej i dział pancernych – kto z nas nie marzył o porządnej grze tego typu? Do wyboru mamy setki maszyn, a producenci dodają coraz więcej nowych stalowych potworów. Potężny IS-2, legendarny T34, Tygrys Królewski, Panzer IV, Sherman – nie pominięto ani jednej znanej maszyny, a dodano także czołgi znane jedyne z prototypów czy desek kreślarskich (na przykład czołg Maus). World of Tanks jest dostępna po polsku i za darmo do pobrania na wasze komputery.

Ghost Recon Phantoms

Jedna z produkcji stworzonych przez Ubisoft, skierowana do fanów taktycznych strzelanek. Tutaj liczy się gra drużynowa, spryt i atak z najmniej oczekiwanej strony.

ghost_reckon_online_1

Ghost Recon Phantoms stawia, przede wszystkim, na współpracę pomiędzy graczami. W grze możemy zagrać jedną z trzech klas – Zwiadowcą, Specjalistą i Szturmowcem. Każda z klas spełnia nieco inną rolę na polu walki, ale kluczowa pozostaje współpraca pomiędzy każdym z nich. Taktyka, rozsądek, odpowiednia broń i atak z zaskoczenia – o to właśnie chodzi w Ghost Recon Phantoms. Tempo rozgrywki jest trochę wolniejszy niż w innych darmowych strzelankach do pobrania, ale jakość gry, znacząco odbiega od wielu innych produkcji – gra wygląda naprawdę nieźle i jest w całości po polsku.

Warframe
Dla każdego poszukiwacza strzelanek z prawdziwego zdarzenia, Warframe powinien być pozycją obowiązkową. Rozgrywka przypomina tryb kooperacji znany z Mass Effect III.

warframe_3

Ta bezpłatna strzelanka science-fiction, przenosi nas w daleką przyszłość. Warframe jest oparta o tryb kooperacji, w którym na raz może brać udział 4 graczy jednocześnie. Zadaniem graczy jest wykonywanie misji, czyli wycięcie z pień przeciwników kontrolowanych przez komputer. Właściwie jedyny problem z Warframe to wysokie wymagania sprzętowe, choć biorąc pod uwagę jakość silnika gry i grafikę, ma to swoje zalety…

S.K.I.L.L.: Special Force 2
Za grę odpowiedzialne jest studio Gameforge, znane z wielu innych gier online (Aion Online, Runes of Magic). Strzelanka opiera się na sprawdzonym silniku Unreal Engine III, dzięki czemu sprawdza się świetnie nawet na starszych komputerach.

skill_1

Zaraz po rejestracji wybieramy jednego z dostępnych w grze komandosów i zaczynamy prawdziwą zabawę – gra została uwspółcześniona, dzięki czemu oferuje mnóstwo ekwipunku będącego stałym wyposażeniem armii i sił specjalnych. W swojej głównej części S.K.I.L.L.: Special Force 2 opiera się na pojedynkach toczonych pomiędzy graczami online. Granaty, karabiny snajperskie, karabiny maszynowe, pistolety i rewolwery – S.K.I.L.L.: Special Force 2 imponuje pod tym względem. Możemy nabyć nawet broń w unikalnych kolorach! Lagi dają się nieco we znaki, ale w tej chwili to jedna z ciekawszych strzelanek do pobrania za darmo i do tego po polsku!

World of Warplanes
Wsiadamy do kokpitu jednej z maszyn II Wojny Światowej i oddajemy się ekscytującym pojedynkom z innymi graczami. World of Warplanes jest dostępna w języku polskim!

world_warplanes_2

Za World of Warplanes stoją producenci World of Tanks, studio Wargaming.net. Strzelanki to nie koniecznie typowe gry FPS, w których uczestniczy walczą przy pomocy broni palnej. World of Warplanes to doskonały przykład, że bezpłatne strzelanki online mają się dobrze. Rozgrywka, podobnie jak to ma miejsce w World of Tanks, opiera się na walce z innymi graczami. W grze dostępnych jest mnóstwo różnorodnych samolotów, które możemy modyfikować uzbrajające w lepsze działka czy skuteczniejszy pancerz. Jeśli chodzi o tematykę, World of Warplanes rywalizuje o graczy z War Thunder, którą osobiście uważam za ciekawszą i lepiej zrealizowaną. Sugerowałbym wam pobrać obie strzelanki i porównać je samemu.

Team Fortress 2
Team Fortress 2 nie muszę reklamować, bo to jedna z pierwszych udanych darmowych strzelanek. Wcielamy się w jedną z dwóch dostępnych drużyn i tłuczemy się w jednym z kilku trybów rozgrywki.

team_fortress_2_1_mgdp

Niebiescy lub Czerwoni, która z korporacji weźmie górę? Mamy do wyboru aż 9 różnych klas postaci, a każda z nich gwarantuje zupełnie inny styl gry. Inaczej gra się Medykiem, którego zadaniem jest pomoc rannym sojusznikom, jeszcze inaczej Szpiegiem, a jeszcze inaczej potężnym Heavy czy Piro, uzbrojonym w miotacz płomieni. Tryby gry są zarówno klasyczne, jak Deathmatch, jak i nieco bardziej oryginalne, podczas których musimy zdetonować bombę. Team Fortress 2 wyróżnia się znakomitą oprawą graficzną i silnikiem, który nie zawodzi nawet na starszych komputerach. Żeby pograć będziemy potrzebowali platformę Steam, ale bez wątpienia warto ją mieć, nie tylko ze względu na Team Fortress 2

Firefall
Post-apokaliptyczna darmowa strzelanka MMO, która dołącza do coraz bardziej rozrastającego grona tego typu gier w modelu Free to Play.

firefall_2

Twórcami gry są byli pracownicy studia Blizzard, które ma na swoim koncie serię Diablo czy bardzo popularne MMORPG World of Warcraft – studio Red 5 Studios. Autorzy postanowili stworzyć strzelankę, mocno nacechowaną elementami MMO, co powinno podejść wszystkim graczom, znudzonym podobnymi do siebie strzelankami online. Ponieważ gra łączy elementy MMORPG i shootera, zaczynamy od tworzenia postaci, którą będziemy rozwijać i odkrywać fabułę gry. Firefall umożliwia udział w masowych eventach online z udziałem innych graczy, a wszystko w znakomitej oprawie graficznej i dźwiękowej.

Warface
Dynamiczna strzelanka po polsku, oparta o silnik CryEngine. Wcielamy się w rolę najemnika, by uczestniczyć w niebezpiecznych operacjach na całym świecie.

warface_1

W grze mamy do czynienia z typowym dla gatunku, podziałem na kilka typów żołnierzy – Inżynier, Wsparcie, Medyk i Snajper. Stopniowo odblokowujemy każdego z nich i uczymy się gry, najpierw przy pomocy spolszczonego samouczka. Grafika to mocna zaleta Warface, który pod tym względem, to chyba jedna z najbardziej okazałych strzelanek na rynku. Oprócz standardowego PvP, możemy zabijać czas w wymagających misjach, które oferują tryb kooperacji. Co mogę jeszcze dodać? Grajcie!

Battlefield Heroes
Może tym razem strzelanka ze szczyptą humoru? Battlefield Heroes jest kreskówkową i humorystyczną darmową strzelanką do pobrania, osadzoną podczas 2 Wojny Światowej.

battlefield_heroes_1

W Battlefield Heroes możemy wcielić się w jedną z frakcji, bardzo zbliżonych do Niemców i Brytyjczyków. Możemy zagrać jedną z kilku klas: Komandos – cichy, niewidzialny zabójca, Kanonier – żołnierz z ciężkim karabinem, Żołnierz – rozsądnie wyważona klasa. Nie tylko przyjdzie nam walczyć z innymi graczami, przy użyciu broni, ale także czołgów i samolotów. Grafika jest jasna i bardzo barwna – gra jest stylizowana na kreskówkę, tyle, że jest jednocześnie grą 3D. Co prawda, kreskówkowa przemoc jest wciąż przemocą, ale strzelanka wydaje się idealna dla dzieci i młodszych graczy.

S4 League
Furystystyczna strzelanka akcji, osadzona w świecie zaawansowanej technologii. Gra została stworzona w konwencji japońskiej mangi, co wyróżnia się na tle innych produkcji tego gatunku.

s4_league_1

Zaraz po wejściu do gry, czeka nas stworzenie własnej postaci – S4 League oferuje bardzo rozbudowaną personalizację postaci. Rozgrywka opiera się przede wszystkim na walce z innymi graczami, na wirtualnych polu bitwy. Nie tylko bierzemy udział w popularnych meczach typu Deathmatch, ale także w czymś, co przypomina futbol amerykański (Touch Down). Ponieważ akcja gry została osadzona w przyszłości, możemy przebierać spośród broni klasycznej, jak i energetycznej (lasery, karabiny plazmowe). Pomimo upływu lat, S4 League wciąż wygląda zachęcająco pod względem wizualnym i przy niedużym kliencie oferuje świetną zabawę.

War Rock
War Rock jest jedną z najbardziej znanych strzelanek online, ukierunkowanych na rozgrywkę wieloosobową. Za grę odpowiada Nexon, znany między innymi z MapleStory czy Vindictus.

war_rock_1

War Rock, podobnie jak S.K.I.L.L.: Special Force 2, oferuje możliwość wzięcia udziału w walkach osadzonych na współczesnym polu bitwy. Rozgrywka obejmuje zarówno klasyczny już tryb Deathmatch, jak i inne, bardziej zróżnicowane tryby – jak podłożenie bomby w wybranym miejscu na mapie. Z każdą bitwą rośnie nasze doświadczenie, zobrazowane w systemie rang – od szeregowca do generała. Mamy dostęp do bardzo szerokiego arsenały broni, która nie tylko ogranicza się do broni palnej – możemy sterować także samolotami, helikopterami i łodziami desantowymi. War Rock należy do najbardziej dopracowanych strzelanek FPS, zarówno mam tu na myśli grafikę, jak i płynność gry.

Najlepsze gry strzelanki do pobrania
3.67 (73.33%) 3 votes
big_farm_1
Goodgame Big Farm recenzja

Goodgame Big Farm to kolejna produkcja stworzona przez studio Goodgame, odpowiedzialne za bardzo udane Goodgame Empire. Szukasz darmowej gry rolniczej...

Zamknij