Najlepsze gry strategiczne online


Zobacz najlepsze gry strategiczne online za darmo! Pobierz albo graj w przeglądarce bez płacenia za cokolwiek! Możesz śmiało przeglądnąć krótką listę wybranych darmowych gier strategicznych online na komputer

Settlers Online
Popularna seria Settlers w przeglądarkowym wydaniu. Aktualnie jedna z najlepszych i najbardziej dopracowanych gier strategicznych online.

settlers_online_2

Zarządzamy, kolejny raz, własną osadą. Mechanika rozgrywki jest zbliżona do gier przeglądarkowych, ale Settlers wyróżnia się niesamowitą dbałością o szczegóły oraz świetną szatą graficzną. Możemy zbliżać/oddalać pole widzenia i śledzić swoich poddanych, którzy są zaoferowani swoimi codziennymi obowiązkami. Strategia jest skupiona przede wszystkim na ekonomii, ale w odróżnieniu od Anno Online, możemy w niej wojować. Ubisoft radzi sobie coraz lepiej na rynku Free to Play, czego dowodem jest Settlers Online. Zagrajcie i zobaczcie, jak wygodna jest gra dostępna po polsku!

Stronghold Kingdoms
Za tą bezpłatna grą strategiczną online stoi legendarne studio Firefly. Jest to przeglądarkowa odsłona popularnej serii Stronghold, która bierze nas w podróż w czasy średniowiecza.

stronghold_kingdoms_2

Niespokojne czasy wojen feudalnych, to świetny pomysł na darmową strategię. Zaczynamy, jako jeden z feudałów, gdzieś w Europie. Od podstaw, rozbudowujemy swoje włości, dodając nowe budynki i organizując produkcje surowców. Rozgrywka przypomina tą, znaną jeszcze z wersji pudełkowej, a szczególnie pierwszej części Stronghold. Jest jednak także oparta o mechanikę znaną z przeglądarkowych strategii online – odkrywamy nowe technologie, szukamy sojuszy, toczymy wojny i rozbudowujemy gospodarkę. Stronghold Kingdoms jest dostępna po polsku i do pobrania.

Shards of War
Najnowsza propozycja od potentata Bigpoint, który zasłynął już wieloma grami w modelu Free to Play. Tym razem przenosimy się na futurystyczne pole walki…

shards_of_war_2

Jeśli szukacie gier MOBA, Shards of War to interesująca propozycja obok SMITE czy Infinite Crisis. Wcielamy się w najemników, którzy walczą o wpływy swoich mocodawców w każdym zakątku globu – niezbyt sympatyczna przyszłość. Charakterystyczną rzeczą w Shards of War jest sterowanie podczas walki, które obejmuje celowanie w przeciwników. Ten zabieg, zbliża grę do strzelanki przez co MOBA nabiera bardziej zręcznościowego charakteru.

Forge of Empires
Zaczynamy od całkowitego początku, bo od epoki kamienia łupanego. Epoka po epoce, przechodzimy dalej i odblokowujemy coraz to nowe technologie oraz jednostki.

forge_of_empires_1

W Forge of Empires dbamy, by nasze imperium, stawało się coraz bardziej zaawansowane technologicznie. O ile zarządzanie miastem jest raczej dość powszechne w darmowych grach strategicznych online, to wchodzenie w coraz bardziej zaawansowane epoki – nie koniecznie. Twórcy Forge of Empires, wyraźnie inspirowali się serią Civilization, co widać na przykładzie wdrożonego systemu rozwijania technologii. Będziemy tworzyć różnego typu budynki: wojskowe, kulturalne, odpowiedzialne za produkcje surowców. Forge of Empires cechuje się znakomitym wykonaniem i bardzo solidną grafiką 2D.

Goodgame Empire
Studio Goodgame stworzyło kilka niezłych i szalenie popularnych gier, ale najbardziej znaną jest aktualnie Goodgame Empire – symulator królestwa.

goodgame_empire_1_mgdp

Królestwo wymaga ciągłych inwestycji, negocjacji z innymi władcami, rekrutacją armii i czuwaniem nad bezpieczeństwem poddanych – o to właśnie chodzi w Goodgame Empire. Budowa, wojowanie, kupowanie, handel surowcami, negocjacje i tworzenie aliansów. O ile gra jest bardzo zbliżona do wielu gier strategicznych online, tak cechuje się znakomitym wykonaniem i dopracowaniem szczegółów. Niewiele można znaleźć strategii, które są tak dobrze zrealizowane. Goodgame Empire od początku rzuca się w oczy, za sprawą kolorowej i kreskówkowej grafiki.

Anno Online
Ubisoft podbił nasze serca nie tylko Settlers Online, bo wydał także Anno Online, przeglądarkową wersję popularnej serii Anno.

anno_online_3_mgdp

Zostajemy właścicielem własnej kolonii, gdzieś na nowo odkrytym lądzie. Zaczynamy, więc od rozbudowy podstaw funkcjonowanie osady, począwszy od stworzenia budynków mieszkalnych, po stworzenie miejsc odpowiedzialnych za produkcje żywności i przedmiotów użytkowych dla kolonistów. Anno Online bazuje na wielu standardowych rozwiązaniach znanych z gier przeglądarkowych. Mechanika rozgrywki raczej nie zaskakuje, ale na pewno zaskoczy was jakość gry – spolszczenie, grafika, muzyka stoją na wysokim poziomie, biorąc pod uwagę ograniczenia przeglądarek. Jedyny szkopuł w tym, że Anno jest grą skupioną jedynie na ekonomii, bez całego wojennego zamieszania…

Rail Nation
Marzyłeś o połączeniu strategii ekonomicznej i zabawy z pociągami? Rail Nation, wychodzi naprzeciw marzeniom graczy i oferuje zbudowanie imperium opartego o imperium kolejowe.

rail_nation_1

Tym razem nie będziemy męczyć się w budowę kolejnego miasta, rekrutacje armii i generowanie surowców – zajmiemy się transportem! Zaczynamy z kilkoma lokomotywami, które odpowiadają za nasz zysk. Tworzymy połączenia pomiędzy miastami i zarabiamy bezpośrednio na transporcie surowców. Poza tym rozbudowujemy okolicę dworca, by uzyskać dodatkowy zysk – galeria handlowa, bank, loteria. Za Rail Nation odpowiadają producenci strategii Travian, dlatego nie musicie martwić się o jej jakość.

Grepolis
Greccy herosi i starożytni bogowie – Grepolis to strategia w klimatach antycznej Grecji. W naszej armii znajdą się najpotężniejsze potwory z mitologii!

grepolis_3

W swoim podstawach, Grepolis opiera się na mechanice rozgrywki znanej z większości darmowych gier strategicznych. Dostajemy w posiadanie greckie Polis (miasto), by rozwinąć je w lokalne imperium, bazujące na handlu i sile militarnej. W ramach naszej armii znajdą się potężne mitologiczne stworzenia: Minotaury, Cyklopy czy Cerbery. Wszystko zależy od tego, jakiego boga-opiekuna, wyznaczymy dla naszego miasta. W Grepolis możemy grać zarówno przez przeglądarkę, jak i po pobraniu, na urządzeniach mobilnych (iOS i Android).

Duel of Champions
Bezpłatna karcianka, która szturmem pokonała konkurencję i jest najpopularniejszą karcianą bezpłatną strategią online. Ubisoft przedstawia kolejny hit ze swojej stajni, po Settlers Online i Anno Online!

duel_of_champions_1_mgdp

Czekają na nas pojedynki z innymi graczami, przy użyciu kart związanych z jednostkami i bohaterami 6-stej odsłony Heroes of the Might and Magic. Bitwy rozgrywają się w modelu, jeden na jednego, a każdy z graczy dysponuje własną – modyfikowalną – talią. Kupujemy paczki z kartami i gromadzimy coraz lepsze karty, by piąć się w rankingu ogólnym gry. Duel of Champions prezentuje się naprawdę znakomicie, nie tylko biorąc pod uwagę jakość wykonania kart, ale także muzykę i ogólną jakość. W tą strategię możemy zagrać zarówno przez klienta na komputerze, jak i po pobraniu na iPadzie.

Might and Magic Heroes Online
Jedna z najgorętszych premier i gra, która podbiła przeglądarki nie tylko w Polsce. Ubisoft i jedna z najpopularniejszych serii gier w historii – zapraszam na jej przeglądarkową odsłonę.

heroes_online_3

O ile może się wydawać, że gra jest kolejną grą strategiczną online, tak dzięki wprowadzeniu elementów RPG i turowych bitew, jest jedną z najciekawszych i innowacyjnych produkcji w przeglądarce. Rzecz dzieje się w świecie 6stej części serii i rzuca nas w odmęt konfliktu pomiędzy ludźmi i nieumarłymi. Wcielamy się w jednego z bohaterów, który rozpoczyna wędrówkę ku chwale i potędze, kompletując zadania, oraz rozwikłującym pewien mroczny spisek. Niezła grafika, muzyka i polska wersja językowa, powinny zachęcić nie jednego fana strategii online.

SMITE
Kolejna popularna strategia dla poszukiwaczy totalnej jatki PvP. Przenosimy się w odmęt totalnej wojny, którą toczą…mitologiczni bogowie! Thor, Ra, Posejdon i wielu innych!

smite_2

Kilkudziesięciu bogów, kilka bajecznych aren i akcja – tak można określić SMITE. W zależności od upodobania, można grać jednym z greckich, nordyckich, a nawet chińskich bóstw, które dysponują unikalną paletą czarów i umiejętności. Praktycznie każdy z nich ma inną motywację, która pchnęła go do walki z innymi bogami. Jedną z niekwestionowanych zalet gry jest bardzo wysoki poziom zarówno grafiki, jak i muzyki.

Najlepsze gry strategiczne online
5 (100%) 1 vote
berserk_2
Berserk: The Cataclysm recenzja

Bezpłatne karcianki szturmują rynek Free to Play, a my możemy tylko się cieszyć, skoro konkurencja się zaostrza. Berserk: The Cataclysm...

Zamknij