Najlepsze gry strategiczne do pobrania


Interesują Cię najlepsze gry strategiczne do pobrania za darmo?! Szukasz porządnej gry przeznaczonej do zabawy na komputerze, smartfonie lub tablecie?! Zapoznaj się już teraz z zestawieniem najciekawszych strategii do pobrania za darmo – wszystkie gry zostały wydane w modelu Free to Play.

Stronghold Kingdoms
Kojarzycie serię rewelacyjnych gier strategicznych Stronghold? Studio Firefly stworzyło wersję Free to Play, specjalnie dla graczy szukających gier do pobrania za darmo.

stronghold_kingdoms_1

Stronghold Kingdoms z wielu powodów przypomina strategie przeglądarkowe, choć ma także wiele wspólnego z poprzednimi grami serii. Zarządzamy średniowiecznym majątkiem ziemskim, który musimy rozwinąć, poczynając od gospodarki, a kończąc na siłach zbrojnych. Rozgrywka jest wyraźnie RTSowa – nasi poddani chodzą sobie spokojnie, pracują i kręcą się po naszych włościach. Kamieniarze zajmują się produkcją kamienia, drwale załatwiają drewno, a rolnicy kopią w ziemi – gospodarka przynosi nam surowce, za które finansujemy kolejne inwestycje. Stronghold Kingdoms to poza tym gildie, starcia z innymi graczami, handel, gromadzenie bogactw. Strategia do pobrania jest dostępna w całości po polsku i do pobrania za darmo.

Infinite Crisis
Superbohaterowie DC w grze MOBA? Tego jeszcze nie było! Multiverse, kolizja wymiarów, pomieszały i poplątały rzeczywistość. Stań do walki, jako heros lub łotr.

infinite_crisis_3

Wybieramy spośród wszystkich znanych i mniej znanych postaci z komiksów DC, a sama gra opiera się na znajomych mechanizmach w stylu Dota. Gra czerpie od najlepszych, czyli League of Legends i Dota 2, a oferuje nie tylko zróżnicowane tryby gry, ale także kilka wersji tej samej postaci. Kolizja wymiarów, spowodowała, że spotykają się w walce zły Superman z dobrym, Batman wampir z Batmanem ze świata w stylu Steampunk etc. W ten sposób, twórcy będą dokładać kolejne postacie, a gra będzie stawała się coraz ciekawsza. Jak na razie jest nieźle, ale liczę na więcej. Pobierajcie!

SMITE
Strategiczna gra MOBA skierowana dla wszystkich, którzy szukają czegoś w klimatach MMORPG. Usadowienie kamery za plecami wybranego herosa, zróżnicowane tryby gry i długa lista mitologicznych bogów do wyboru – Smite za darmo do pobrania!

smite_3

Jak pisałem wyżej, Smite opiera się na walkach mitologicznych bogów, którzy postanawiają walczyć o przyszły porządek na świecie. Każdy posiada nieco inną motywację i swoje własne powody, a wszystko możemy poznać podczas animacji przybliżającym nam wybranego boga. Grecki Zeus, nordycki Odyn czy egipskie i chińskie bóstwa, to tylko niewielka część tego, co deweloperzy przygotowali dla graczy. Najjaśniejszą częścią tej strategii do pobrania są z pewnością zróżnicowane tryby gry, które pozwalają zarówno na wyżycie się na arenach czy klasyczną walkę w stylu MOBA. Zagrajcie, naprawdę warto!

League of Legends
Chyba najbardziej ekstremalna i wymagająca gra strategiczna dostępna online. To połączenie strategii i RPG, wciągnęło już w swoje siła kilkadziesiąt milionów graczy!

league_of_legends_1

Omawiając strategie dostępne przez klienta do pobrania, trudno nie wymienić jednej z najgorętszych z nich – League of Legends. Możemy wybierać pomiędzy dziesiątkami fantastycznych bohaterów – każdy posiada unikalne umiejętności i taktykę. Baza wrogiej drużyny musi zostać zniszczona, ale nie jest to takie proste, jak może się wydawać na początku. Gra nie należy do łatwych, bo wymaga zainwestowania mnóstwa czasu i wysokich umiejętności. Nie każdemu podejdzie oferowany poziom trudności, ale League of Legends to gra strategiczna, która ma wiele cech wybitnej produkcji.

Heroes of Order and Chaos
To propozycja dla posiadaczy urządzeń mobilnych, czyli smartfonów i tabletów. Heroes of Order and Chaos to unikalna mieszanka RPG i strategii stworzona przez Gameloft – to taki mobilny League of Legends.

heroes_order_chaos_1

Heroes of Order and Chaos w Google Play
Heroes of Order and Chaos w iTunes

Heroes of Order and Chaos została stworzona z rozmachem, jaki trudno odnaleźć na rynku gier mobilnych. Bardzo dobra grafika i rozbudowany gameplay, przy całkiem niezłym sterowaniu przez ekran dotykowy – wszystko w modelu Free to Play. Rozgrywka jest praktycznie identyczna, jak w League of Legends. Heroes of Order and Chaos to jedna z pierwszych i udanych zarazem, produkcji typu MOBA, skierowana na urządzenia mobilne. Gra oferuje mecze 3 na 3 i 5 na 5, w których gracze rywalizują drużynowo o zwycięstwo nad przeciwną drużyną.

Dota 2
Kolejna produkcja typu MOBA, stworzona na modłę League of Legends. Nie jest to jednak byle, jaka gra strategiczna do pobrania, bo produkcja wydana przez Valve, które słynie z wydawania samych niemal perełek.

dota_2_1mgdp

Valve znamy z zarządzania bezpłatną platformą do gier Steam oraz z wydawania świetnych gier, choćby popularnej darmowej strzelanki Team Fortress 2 czy doskonałej serii Left4Dead w klimatach zombie. Dota 2 to w zasadzie to samo, co widzieliśmy w League of Legends, ale w jakości, jakiej chyba nie było w tym gatunku. Tak wspaniale zrealizowanej darmowej gry strategicznej do pobrania, chyba jeszcze nie było! Nie tylko grafika, ale niemal doskonałe wrażenia dla ucha oraz – to przede wszystkim – rewelacyjny gameplay.

Duel of Champions
Aktualnie jedna z czołowych gier karcianych, wydana przez francuskie studio Ubisoft. Gra otwiera przez nami świat znany z Heroes VI, w wersji karcianej strategii. Przystań, Świątynia, Twierdza, Przystań, Nekropolia, Inferno – którą frakcją masz ochotę zagrać?!

duel_of_champions_1_mgdp

Podobnie jak w innych karciankach, gra skupia się na walkach online przeciwko innym graczom, chociaż istnieje możliwość gry w kampanię przeciw komputerowym przeciwnikom. Mamy do wyboru jedną z kilku frakcji, a wszystkie zostały zaczerpnięte z najnowszej odsłony niezapomnianej strategii Heroes of the Might and Magic. Każda z frakcji ma własną talię kart, którą możemy zdobyć, by stworzyć jeszcze większą i potężniejszą kolekcję. Wizualnie Duel of Champions wygląda naprawdę znakomicie, ale i tak, na pierwszym miejscu pozostaje niesamowicie uzależniająca rozgrywka. Grę można pobrać na tablet z systemem iOS, dzięki czemu gra się jeszcze fajniej!

Age of Empires Online
Kolejna legenda w wersji darmowej strategii do pobrania. Gra w oryginalny sposób łączy elementy strategii Free to Play, jak i gier strategicznych z serii Age of Empires.

age_of_empires_online_1

Z jednej strony rozwijamy stolice naszej cywilizacji, a kiedy przychodzi wykonać kolejną misję, opuszczamy stolice, a rozgrywka przechodzi w stary i dobrze znany gameplay Age of Empires. Rozbudowujemy bazę, zbieramy jedzenie i inne surowce, werbujemy armię i kompletujemy misję – z każdym zadaniem, zabawa zaczyna się od początku. Produkcja wyróżnia się kolorową i bardzo zachęcającą oprawą graficzną, ponieważ bazuje na dość dużym kliencie. Może nie koniecznie rozpieszcza nas mikropłatnościami, ale jest jedną z najbardziej oryginalnych gier strategicznych do pobrania.

Najlepsze gry strategiczne do pobrania
5 (100%) 1 vote
miramagia_1
Miramagia recenzja

Miramagia to kolorowa gra farmerska dla dzieci, od twórców klasycznej bezpłatnej strategii Travian. Wkraczamy do świata magii, ale tym razem...

Zamknij