Najlepsze gry do pobrania za darmo


Szukacie najlepszych gier do pobrania za darmo? Zobaczcie zestawienie, naszym zdaniem najciekawszych i najbardziej wciągających gier online, które reprezentują różne gatunki – od strzelanek, symulatorów, po MMORPG!

Star Conflict
Jedna z nowszych produkcji na rynku Free to Play, stworzona przez twórców niezwykle popularnej symulacji War Thunder. Kosmos, bitwy kosmiczne i totalne PvP – czego chcieć więcej?!

star_conflict_2

Liczcie się z tym, że wkraczacie do świata wojen kosmicznych, w których wsiądziecie za stery jednego z dziesiątków statków kosmiczny. Czeka na was brutalna walka o miano najlepszego pilota, a żeby było ciekawiej – każdy pilot ma możliwość instalacji specjalnych implantów. Gra powinna idealnie trafić do wszelkich graczy, szukających produkcji opartych w znacznej części na PvP. Olbrzymie przestrzenie i brak grawitacji, mogą zaskoczyć nie jednego weterana War Thunder i World of Warplanes – uwierzcie mi, początkowo nie jest łatwo odnaleźć się Star Conflict. Pobierajcie, ale na własne ryzyko!

World of Tanks
Zobaczcie niesamowitą produkcję stworzoną przez Wargaming.net World of Tanks, która jest aktualnie jedną z najpopularniejszych produkcji w modelu free to play z blisko 60 milionami kont! Wsiadamy do potężnego wozu pancernego, by wziąć udział w masowych bitwach PvP!

world_tanks_2

Jest to najogólniej rzecz ujmując, symulacja czołgu rozgrywająca się w okresie zbliżonym do 2 Wojny Światowej. Wybieramy jedną z dostępnych w frakcji i ruszamy do boju – na początku nasz czołg, to skromna tankietka, ale z każdą bitwą zbliżamy się do zakupu coraz lepszych maszyn. Na końcu łańcucha technologicznego czekają na nas m. in. Tygrys, Pantera, IS-2 czy super ciężki czołg Maus! Co prawda mikropłatności nie rozpieszczają to jednak World of Tanks to produkcja, którą bardzo ciężko zignorować.

SMITE
Mitologiczni bogowie stają do walki, każdy z różną motywacją, ale każdy z wielką mocą, którą zamierza pokonać resztę. MOBA do pobrania za darmo, jakiej jeszcze nie było!

smite_3

Jeśli uważacie, że rynek MOBA jest już nasycony, za sprawą League of Legends, Dota 2, Infinite Crisis, to mylicie się, na co dobrym przykładem jest Smite. Blisko 51 różnorodnych bogów, zróżnicowane tryby gry, oraz bardzo zachęcająca warstwa audiowizualna gry, są najmocniejszymi zaletami Smite. Gra wprowadza także mocne elementy MMORPG i to nie tylko za sprawą ulokowania kamery za plecami herosa, ale za sprawą trybów rozgrywki. Możemy albo mierzyć się w klasycznej rozgrywce w stylu Dota, albo walczyć na arenach, co przypomina wyraźnie PvP znane z MMORPG. Pytanie podstawowe brzmi: jakim bogiem zagrać? Ja wybrałem Thora!

Stronghold Kingdoms
Niewiele można aktualnie znaleźć strategii do pobrania za darmo na komputer. Studio Firefly przygotowało dla nas darmową wersję swojej najpopularniejszej strategii Stronghold. Dlaczego by nie spróbować?!

stronghold_kingdoms_1

Większość strategii opartych o klienta, cechuje się bardziej oryginalnymi rozwiązaniami niż ich przeglądarkowi bracia. Podobnie jest w wypadku Stronghold Kingdoms, która jednak czerpie także mnóstwo z przeglądarkowych gier strategicznych – stajemy się średniowiecznym feudałem. System rozgrywki jest RTSowy, co widać, gdy podglądamy przy pracy naszych poddanych. Pracują pilnie, by pomnażać nasze surowce, którymi będziemy finansować kolejne inwestycje. W strategii znajdziemy gildie, możliwość handlu z innymi graczami, jednostki wojskowe i PvP. Duża zaletą jest dostępność w całości po polsku, dlatego warto przyjrzeć się bliżej Stronghold Kingdoms.

War Thunder
Macie ochotę na najlepszy symulator lotniczy i to za darmo do ściągnięcia? Produkcja firmy Gaijin to zdecydowanie coś dla fanów symulacji i walki PvP, bo gra opiera się w całości na podniebnych pojedynkach z graczami (są oczywiście misje dla pojedynczego gracza, ale to już nie to samo).

war_thunder_2_mgdp

Na początku dostęp do maszyn jest ograniczony, ale z czasem kupujemy coraz potężniejsze myśliwce i bombowce – system progresu jest bardzo zbliżony do World of Tanks lub World of Warplanes. Możemy grać równolegle, 5 zróżnicowanymi frakcjami/narodowościami – USA, Niemcy, Rosjanie, Japonia, oraz Anglia. Gra wyróżnia się niewiarygodna grafiką oraz świetnie zaprojektowaną i emocjonującą rozgrywką. Całość dopełnia bardzo dopracowane spolszczenie i ciągłe ulepszenia gry. Już niedługo w grze zadebiutują czołgi, a co to oznacza dla World of Tanks? Zobaczymy…

TERA Online
The Exiled Realm of Arborea, czyli TERA Online to czołówka bezpłatnych gier MMORPG do pobrania i tytuł, miażdżący zarówno grafiką, jak i bogactwem świata.

tera_online_1_mgdp

TERA Online to jeden z MMORPG nowej generacji, który został stworzony już jako Free to Play, a nie modyfikowany z modelu subskrypcyjnego na darmowy. Wydawać by się mogło, że to następne, niczym nie wyróżniające się MMO, a tymczasem pierwszy kontakt z grą wybija nam to z głowy! Piękna grafika doskonale opisuje świat Arborei, a przystępna mechanika walki powinna przyciągnąć fanów gier hack’n’slash. Uproszczony system walki, obszerny, wspaniale zbudowany świat, mnóstwo misji i szerokie grono gracz – czego chcieć więcej od MMORPG?

Royal Quest
Porządek świata został zagrożony, za sprawą Czarnym Alchemików i ich niecnych knowań. Wcielamy się w śmiałka, który ma zrobić z nimi porządek. Zapraszam na bezpłatne MMORPG i to po polsku!

royal_quest_1

Wkraczamy do świata fantasy (Aura), w którym technologia i magia mieszają się ze sobą. Rezultat? Naszą postać możemy wyposażyć zarówno w miecz, albo w karabin laserowy! Unikalność świata jest bez wątpienia jedną z zalety gry, tak samo jak przyjemna dla oka grafika i świetne spolszczenie gry! Royal Quest to jedna z nielicznych MMORPG dostępnych w całości po polsku, za co należą się wielkie brawa. Klasy do wyboru? Od szybkich Złodziei, po Szermierzy, Strzelców i Magów, a każda z nich posiada jeszcze jedną z dwóch specjalizacji. Zobaczcie jedną z najfajniejszych gier do pobrania za darmo już teraz!

Dungeons & Dragons: Neverwinter
Ten jeden z nowszych bezpłatnych MMORPG, przenosi graczy do świata znanego z Baldur’s Gate – Forgotten Realms. Miastu Neverwinter grozi upadek, czy znajdą się bohaterowie zdolni je ocalić?

neverwinter_1_mgdp

Mamy do wyboru zarówno klasyczne rasy, jak i klasy, a całość została oparta o system znany z 4 tej edycji Dungeons & Dragons. Gra opiera się na instancjonowanych obszarach, które możemy także współtworzyć, za sprawą dostępnego w grze edytora przygód. Edytor wymaga nieco wprawy, ale nie musimy koniecznie z niego korzystać – możemy zdać się na innych graczy i ich produktywność. Dungeons & Dragons: Neverwinter kusi zarówno świetną oprawą audiowizualną, jak i niezbyt nachalnymi mikropłatnościami – wyróżnia się na tle innych MMORPG. Jesteś gotowy ocalić Neverwinter?

Aion Online
Wkraczamy do świata Atrei, opanowywanego przez wojnę rozgrywającą się między frakcjami Asmodan i Elyiosów oraz Balaurów. Stawką jest ostateczna kontrola nad całym światem, a My musimy wybrać, po której stronie chcemy stanąć.

aion_online_3

Gry MMORPG wydają się nieco mniej popularne niż kilka lat temu, ale wciąż stanowią bardzo silnie reprezentowany gatunek gier. Aion Online to flagowy produkt NCsoftu, znanego z wielu produkcji MMORPG – aktualnie gra jest dostępna w polskiej wersji językowej i za darmo. Zaczynamy klasycznie od stworzenia awatara, a potem czeka nas stopniowa eksploracja świata – możecie mi wierzyć, jest on duży. Najciekawszy obszar nazywany jest Głębią, gdzie rozgrywa się brutalna wojna między wszystkimi rasami – PvP na całego. Aion Online to w tej chwili czołówka gier MMORPG dostępnych bezpłatnie, a dostępność po polsku jest wygodą samą w sobie.

World of Warplanes
Wojna w powietrzu to znakomita okazja do spróbowania swoich sił w bitwach z innymi graczami. Wsiadamy za stery potężnego samolotu wyposażanego w działka i karabiny maszynowe – teraz wszystko zależy od nas i naszej zręczności.

world_warplanes_2

World of Warplanes została stworzona i wydana przez producentów World of Tanks, która świeci aktualnie triumfy na całym świecie. Idea rozgrywki jest identyczna w stosunku do WoW’a – wybieramy frakcje, samolot i dołączamy do walki. Każda z frakcji ma drzewko technologiczne, które stopniowo odblokowujemy używając pieniędzy i punktów doświadczenia. Gra udostępnia mnóstwo wspaniałych maszyn, choć zdecydowanie mniej niż w War Thunder, która aktualnie prezentuje się zdecydowanie lepiej. Studio Wargaming.net musi jeszcze trochę popracować nad swoim symulatorem do ściągnięcia.

League of Legends
League of Legends to jedna z najbardziej znanych gier online, w której 2 drużyny bohaterów stają naprzeciw siebie, w pojedynku na śmierć i życie. Co urzekło kilkadziesiąt milionów graczy LoL’a? Fantastyczna rozgrywka i wysoki poziom trudności. Wszystko oczywiście za darmo do pobrania!

league_of_legends_2

Rozgrywka opiera się na toczeniu meczy, podczas których celem jest jest zniszczenie bazy przeciwnika, a przeszkadzać nam będą zarówno przeciwni gracze (czempioni) jak i ich armia. W miarę postępu i zdobywania kolejnych punktów doświadczenia, czempioni stają się coraz mocniejsi i to od nich zależy przebieg danego meczu. League of Legends nie należy do łatwych i wymaga od graczy, przede wszystkim, gry zespołowej. Nie każdy odnajdzie się w szybkim i wymagającym pojedynku, dlatego ostrzegam przed dużymi wymaganiami stawianymi przed każdym graczem!

Star Wars: The Old Republic
Ten MMORPG do pobrania za darmo, przenosi nas w odległą galaktykę, w której rozpoczyna się wojna pomiędzy mrocznym Imperium Sithów, a pokojowo usposobioną Galaktyczną Republiką.

old_republic_2_mgdp

Gracze mają możliwość wyboru pomiędzy obiema stronami konfliktu i wcielenie się w klasy nawiązujące do legendarnych postaci ze Star Wars! Łowca Nagród, Wojowników Sithów, czy walczący o pokój Rycerz Jedi? Spośród 8 dostępnych klas i wielu ras, możemy stworzyć postać, o jakiej zawsze marzyliśmy. Fantastyczny wątek fabularny, scenariusze i wielki świat gry, który obejmuje całą galaktykę i tysiące misji oraz dziesiątki tysięcy przedmiotów. Star Wars: The Old Republic to zdecydowanie jeden z najlepszych MMORPG za darmo do pobrania, choć można mu zarzucić niezbyt zachęcające mikropłatności (wprowadzone po przejściu z abonamentu na Free to Play).

Hex: Shards of Fate
Świetna karcianka do pobrania za darmo wydana przez Gameforge, a stworzona przez doświadczony zespół odpowiedzialny między innymi za klasyczną karciankę World of Warcraft i legendarny Magic: The Gathering.

hex_1

Gracz zostaje przeniesiony do świata fantasy, w którym trwa konflikt dwóch frakcji: Coyotle (orkowie, elfy, ludzie i ludzio-kojoty) i Underworld (krasnoludy, undeady, mordercze zające (!) Shin’hare i Veneed, o których będziecie śnić koszmary. Jeśli graliście już w gry karciane, spodziewajcie się przystępnej, ale nieco bardziej skomplikowanej rozgrywki – bliżej jej do Duel of Champions niż do Hearthstone. Mamy do wyboru nie tylko tryb kampanii służący do zdobywania darmowych kart, ale także i PvP, gdzie czekają na nas prawdziwe pojedynki z innymi graczami.

Panzar: Forged by Chaos
Panzar: Forged by Chaos to jedna z najnowszych gier do pobrania za darmo będąca w praktyce grą wieloosobową ze sporą dawką elementów RPG. Produkcja została oparta o silnik CryEngine 3, dlatego jest jedną z najlepiej wyglądających bezpłatnych gier na rynku Free to Play!

panzar_1

Najpierw tworzony powstać, jak w klasycznych grach MMORPG, ale nie czeka na nas standardowa eksploracja świata – rozgrywka opiera się na bitwach/meczach, toczonych online z innymi graczami. Mamy do wyboru Orków, Krasnoludy, Elfy i Ludzi, oraz zróżnicowane klasy postaci. Podczas walki jesteśmy przyporządkowani do drużyny niebieskich lub czerwonych i tłuczemy się ile wlezie, aż do końca ustalonego czasu lub osiągnięcia określonej ilości punktów. Gdy nie walczymy, siedzimy w lobby, albo uzbrajamy naszą postać w nowe przedmioty. Produkcja powinna trafić do fanów akcji, którzy mają ochotę na coś nieco innego niż typowe gry MMORPG…

Duel of Champions
Duel of Champions to wciągająca karcianka online do pobrania, stworzona przez Ubisoftu i gra przenoszącą nas do świata 6 odsłony serii Heroes of the Might and Magic. Czekają na nas niesamowite pojedynki, genialnie wykonane karty i potężna dawka emocji!

duel_of_champions_1_mgdp

Główną częścią gry są ekscytujące pojedynki z innymi graczami, jakie toczymy za pomocą talii kart przypisanych do wybranej frakcji. Nekropolia, Świątynia, Twierdza, Inferno, Przystań – do zebrania są setki niesamowitych kart. Poza grafiką, dopracowanymi modelami kart i solidnością wykonania, Duel of Champions przyciąga przede wszystkim bardzo wciągającą rozgrywką. Ubisoft wprowadził także ciekawe rozwiązania związane z mikropłatnościami, przez co możemy bez problemu zdobywać mnóstwo kart bez wydawania pieniędzy!

Ghost Recon Phantoms
Szukacie fajnych gier do ściągnięcia za darmo? Ghost Recon Phantoms to bezpłatna strzelanka stworzona przez jednego z liderów Free to Play – studio Ubisoft.

ghost_reckon_online_2

Wymagająca cierpliwości i umiejętności oraz – przede wszystkim – gry drużynowej produkcja, jest jedną z najlepszych produkcji w modelu Free to Play. Tempo rozgrywki jest zdecydowanie wolniejsze niż na przykład w S.K.I.L.L.: Special Force 2. Możemy zagrać jedną z 3 klas, które różnią się zarówno wyposażeniem, jak i przeznaczeniem na polu walki. Dostępny jest Specjalista, Szturmowiec i Zawiadowca – w zależności od upodobań, możemy albo być w centrum walki albo atakować z większego dystansu. Ghost Recon Phantoms to także bardzo dobra grafiką i sensowne wymagania sprzętowe.

World of Warships
Ahoj szczury lądowe! Nadciągają okręty wojenne! Studio Wargaming, po wielkim sukcesie symulacji wojennej World of Tanks, mniejszym sukcesie World of Warplanes, przygotowało coś dla fanów morskich przygód – World of Warships!

world_of_warships_1

Tak, tak – przygotujcie się na walki olbrzymich jednostek morskich w emocjonujących bitwach PvP! Przebieramy wśród kilku dostępnych w grze frakcji i olbrzymiej ilości jednostek, podzielony od najlżejszych, po ciężkie pancerniki. Lubicie wielolufowe baterie dużego kalibru? Z pewnością polubicie pancerniki. Może zwiad i rozpoznanie obszaru? Zdecydowanie polecam wybrać niszczyciel. Za to prawdziwą perełką są lotniskowce posiadające interfejs zbliżony do artylerii w World of Tanks. Co tu dużo mówić, warto zobaczyć jedną z najciekawszych premier tego roku na rynku Free to Play!

Najlepsze gry do pobrania za darmo
3.4 (68%) 5 votes
wargame1942_1
Wargame 1942 recenzja

Wargame 1942 przenosi nas w czasy brutalnej 2 Wojny Światowej. Zarządzamy miastem, rekrutujemy jednostki i walczymy z innymi graczami online...

Zamknij