Najlepsze darmowe gry MMORPG do pobrania


Wygodna lista, naszym zdaniem, najlepszych darmowych gier do pobrania pomoże Ci wybrać najfajniejsze produkcje tego gatunku, jakie aktualnie są dostępne online. Wszystkie z nich są dostępne bezpłatnie w modelu free to play!

Drakensang Online
Drakensang Online to wyjątkowo popularna gra typu „tnij i rąb”, w klimatach starego, dobrego Diablo – coś, co zadowoli z pewnością fanów czystej akcji. Na naszej drodze staną niezliczone hordy przeróżnych potworów, które z radością „przerobicie” na punkty doświadczenia oraz przedmioty.

drakensang_online_1_mgdp

Wątek fabularny jest banalny, ale nie o to w grze chodzi – zostajemy wysłani w niebezpieczne rejony, by uratować królestwo przed siłami zła, (który to już raz to robimy jako gracze?). Plotki związane z powrotem zabójczego smoka, mogą okazać się prawdziwe, a to oznacza katastrofę! Poza walką z przeciwnikami kontrolowanymi przez komputer, możemy się także zmierzyć z innymi graczami w pojedynkach na arenie, co jest dodatkową atrakcją. Słabszą stroną Drakensang Online jest jej powtarzalność oraz ograniczona liczba klas – z pewnością 2 klasy to chyba trochę mało. Zdecydowaną zaletą jest dostępność gry poprzez okno przeglądarki – można grać od razu, bez zbędnej straty czasu.

Metin2
Metin2 osadzono w typowych dla wschodnich gier MMO realiach fantasy, zręcznie mieszający orientalny mistycyzm z fantastycznym światem, który aż kipi od demonów i magii.

metin_2_1

Pomimo upływu lat, Metin2 cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością, co muszę przyznać jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Najbardziej charakterystyczny jest świat gry i jego orientalność, a cała reszta dość standardowo reprezentuje gatunek MMORPG, wliczając powtarzające się misje i stale powiększającą się ilość grindu – im wyższy poziom tym więcej pracy przy levelowaniu postaci. Grafika i wiele rozwiązań wydaje się już przestarzałym, ale bardzo szybko i łatwo można znaleźć w grze innych polaków. Macie ochotę na orientalną grę fantasy? Zagrajcie w Metin2!

TERA Online
The Exiled Realm of Arborea, czyli TERA Online to jedna z najfajniejszych gier MMORPG do ściągnięcia i produkcja, która powinna zrobić zawrotną karierę na rynku Free to Play. Dołącz do tysięcy graczy i odkryj przepiękny świat Arborei!

tera_online_1_mgdp

TERA Online to zdecydowanie jeden z najświeższych tytułów w gatunku bezpłatnych gier do pobrania MMORPG. Tym razem zagościmy w wielkim świecie Arborei, w którym, porządek rzeczy jest zagrożony. Wydawać by się mogło, że to kolejne typowe MMORPG, a tymczasem. Gra niszczy oprawą już na samym wstępie! Olśniewający silnik graficzny, poraża już podczas procesu tworzenia postaci. Poza wspaniałą oprawą audiowizualną, gracze powinni docenić niesamowitą mechanikę walki, bardzo przystępną i wygodną, zbliżającą TERA Online do siekanek w stylu Diablo.

Aion Online
Aion Online jest aktualnie jedną z najbardziej dopracowanych pod względem graficznym, darmowych gier MMORPG – fantastyczna grafika, wielki rozbudowany świat i duży nacisk na PvP. Rasy Asmodian i Elyiosów walczą o prymat w fantastycznym świecie Atrei – po czyjej staniesz stronie?!

aion_online_3

Najciekawszą innowacją jest możliwość podróżowania oraz walki w powietrzu! W pewnym momencie, nasza postać otrzymuje zdolność latania, dzięki czemu patrzymy na stworzony wirtualny świat, z zupełnie innej perspektywy! Aion Online oferuje więcej niż 4000 różnych misji, będące znakomitym źródłem zarówno punktów doświadczenia jak i pieniędzy. Od strony wizualnej, Aion jest niemal doskonały, choć ma to swoją cenę – klient gry zajmuje więcej niż 10 GB!

Star Wars: The Old Republic
Jedna z najgorętszych premier 2012 roku i gra, rozpalająca wyobraźnie milionów graczy na całym świecie. Tymczasowy pokój między Galaktyczną Republiką oraz Imperium Sithów właśnie się kończy – zbliża się wojna, która zadecyduje o losach galaktyki.

old_republic_2_mgdp

Star Wars: The Old Republic wyróżnia się przede wszystkim tym, że posiada bardzo rozbudowany wątek fabularny, przypominający swoją formą coś pomiędzy klasycznymi komputerowymi RPGami, a grami MMORPG. Podobnie jak płatny Warhammer Online, gra oferuje scenariusze, do których możemy dołączyć się w każdej chwili, z każdego miejsca – możemy się tam zmierzyć z innymi graczami. Fantastyczna grafika, wielki i bardzo dopracowany świat znany z obu trylogii, tysiące misji – gra jest fantastyczna i bardzo obszerna.

NosTale
Kolorowe MMORPG, które przenosi graczy do cukierkowego, bajecznego świata pełnego przygód, skarbów i PvP. To chyba najbardziej charakterystyczna cecha tego darmowego MMORPG, do pary z mangowym klimatem.

nostale_1

NosTale w praktyce oferuje typowe dla gatunku możliwości: stworzenie gildii lub dołączenia do już istniejących (tutaj gildie nazywane są Family), wykonywanie zadań solo lub w grupie, czy oddanie się pogawędkom na czacie. Jako mały przerywnik istnieje opcja odwiedzenia domu, który możemy umeblować wedle uznania. Twórcy wprowadzili szereg dodatków, które mają zatrzymać graczy w NosTale, a jeśli to nie pomoże, liczą na to że oczaruje nas warstwa audiowizualna gry. MMORPG dla dzieci? NosTale!

Dungeons & Dragons: Neverwinter
Pamiętacie jeszcze świat Forgotten Realms znany z Baldurs Gate? Odwiedzimy go raz jeszcze w Dungeons & Dragons: Neverwinter, jednej z nowszych i najciekawszych gier MMORPG za darmo.

neverwinter_1_mgdp

Mamy do wyboru zarówno klasyczne rasy, jak i klasy, a całość została oparta o system znany z czwartej edycji Dungeons & Dragons. Sam świat jest głównie instancjonowany, za sprawą możliwości kreowania własnych przygód/misji – mamy do dyspozycji bardzo zaawansowany, lecz prosty w obsłudze edytor, za pomocą, którego możemy stworzyć misję wg swojego pomysłu. Poza tym czeka na nas wielki kolorowy świat (choć w sumie akcja gry skupia się głównie do miasta Neverwinter) i bardzo liczne grono graczy. Warto także zauważyć bardzo ciekawie rozwiązany system mikropłatności, umożliwiający zakup subskrypcji za pewne działania w grze. Więc jak? Odwiedzicie i uratujecie zagrożone zniszczeniem Neverwinter?

Elsword Online
Elsword Online to akcja w czystej postaci – połączenie gry w stylu beat’em up, platformówki oraz gry RPG. Zagłębiamy się w fantastycznym świecie Elios, gdzie potężna magia i dziwne potwory są na porządku dziennym, podczas gdy my ruszamy by jak zwykle ocalić cały znany świat przed zgubą.

elsword_1_mgdp

W grze dostępnych jest 6 bohaterów – Rena, Raven, Aisha, Elsword, Eve oraz Chung, a każdy z nich charakteryzuje się unikatowym stylem walki, umiejętnościami oraz ekwipunkiem. Walka jest super widowiskowa i bardzo szybko, co zadowoli fanów spektakularnej akcji. Przez mangowy styl, polecana jest fanom japońskich animacji. Podobnie jak inne darmowe gry MMORPG, tak i Elsword Online pozwala na pojedynki między graczami, tworzenie drużyn oraz inne formy interakcji. Gra dostępna jest poprzez klienta do pobrania, przez co cechuje się wyższą jakością niż gry wykorzystujące przeglądarkę.

Allods Online
Szukacie gry MMORPG w całości po polsku i do tego za darmo? Zobaczcie Allods Online, jedną z najlepszych pozycji w tym gatunku. Jedną z najciekawszych innowacji jest możliwość zakupu swojego własnego latającego okrętu i toczenie ekscytujących bitew w przestworzach!

allods_online_3_mgdp

Świat w Allods Online jest obszerny i bardzo zróżnicowany, przypominający nieco ten znany z World of Warcraft. Możemy wybrać jedną z 6 ras, obejmujących 2 frakcje – Liga oraz Imperium. Starcia z przeciwnikami, czy to graczami, czy z tymi kontrolowanymi przez komputer są znacznie szybsze i o wiele bardziej dynamiczne niż w np. World of Warcraft. Biorąc pod uwagę szybkość walki, porównałbym je raczej z Warhammer’a Online, innego popularnego MMORPGa. Znakomita grafika i rozsądne wymagania systemowe, są dużym argumentem, by spróbować.


Age of Conan: Unchained

Age of Conan, został osadzony w mrocznym fantastycznym świecie, stworzonym przez legendarnego pisarza fantasy, Roberta E. Howarda. Ta brutalna, ale i znakomicie stworzona gra MMORPG, oferuje nie lada gratkę i możliwość odkrycia mitycznej Hyborii.

age_of_conan_unchained_1_mgdp

Wkraczając do brutalnego świata Hyborii, musimy walczyć o swój los, jako zbiegły niewolnik, docierający do jednego z małych miast, na nieznanej wyspie – to wszystko jest wstępem do wielkiej, czekającej nas przygody. Przed nami olbrzymia ilość misji, wielkie ilości zadań, dziesiątki artefaktów i arcypotężnych bossów. Age of Conan prezentuje wspaniały poziom audio-wizualny. Kolory są wyraziste, efekty graficzne wprowadza sporo realizmu do grafiki, podczas gdy doskonała oprawa muzyczna pozwalają na głębsze wejście w świat gry.

MapleStory
Teraz trochę klasyki. Zapraszam do kolorowego świata 2D, w mieszance gry platformowej i MMORPG. Kilkadziesiąt klas, gigantyczny świat do odkrycia i uzależniająca rozgrywka są jednymi z głównych powodów, dlaczego MapleStory jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie.

maplestory_1

MapleStory była jedną z pierwszych gier online za darmo z prawdziwego zdarzenia – przetarła szlaki wielu innym produkcją znanym, jako free to play. Grę zaczynamy na wyspie nowicjuszy, wykonując zadania i ucząc mechaniki gry – stopniowo poznajmy wielki świat przygód i magii. Gra daje nam możliwość wcielenia się w różne klasy postaci i dalszą specjalizację w kilku różnych kierunkach, na wyższych poziomach doświadczenia. Świat gry jest gigantyczny i wciąż się rozrasta za sprawą coraz to nowych aktualizacji – nowe misje, nowe obszary i przedmioty.
Mimo kilku lat na karku, MapleStory wygląda bardzo kolorowo i przyjemnie dla oka i choć jest tylko grą 2D, potrafi wciągnąć na długie godziny.

Lord of the Rings Online
Władca Pierścieni w wersji gry MMORPG to gra, w której spędziłem nie jedną godzinę i chyba najbardziej obszerna ze wszystkich produkcji nawiązującej do twórczości J.R.R. Tolkiena. Akcja przenosi nas do legendarnego Śródziemia, gdzie rzucani zostajemy w wir wydarzeń związanych z Pierścieniem Władzy.

lord_of_the_rings_online_1_mgdp

Lord of the Rings Online kładzie bardzo duży nacisk na socjalizację i grę wspólnie z innymi graczami, dlatego zadań jest niewykonalnych samotnie, a po złożeniu kompletnej drużyny. Wielkość świata jest przytłaczająca – firma Turbine, od 6 lat cierpliwie rozbudowuje Lotro, przez co jest aktualnie ścisłą czołówką gatunku. Możemy grać wyłącznie, jako przedstawiciele sił dobra, z małym wyjątkiem, jakim jest Monster Play, w którym możemy zostać sługą Saurona. Wybierać grać ludźmi, elfami, hobbitami oraz krasnoludami i wcielić się w jedną z wielu dostępnych w grze klas. Całość dopełnia fantastyczna muzyka i oprawa dźwiękowa. Świetna grafika, przyjemna ścieżka dźwiękowa, zróżnicowane, duża społeczność graczy, rzucające wyzwanie instancje oraz niesamowicie odwzorowany magiczny świat Śródziemia.

Dungeons & Dragons Online
Każdy, kto choć trochę interesował się tematykom gatunku RPG, z pewnością kojarzy system Dungeons & Dragons. Dungeons & Dragons Online bardzo duży nacisk na wspólne wykonywanie zadań i przygodę. Posiada również dużą i aktywną społeczność oraz jest stale ulepszana przez Turbine.

dungeon_dragons_online_1_mgdp

System walki różni się znacznie od standardowych gier MMORPG, ponieważ każdy atak musimy wykonać używając myszki. Rozgrywka sprzyja przygodom w kilka osób. najlepiej zebrać kilku znajomych i wyprawić się na przygodę pełną pułapek i niebezpieczeństw. Nie jest to jednak gra, w której poświęcamy nas czas na zabijanie chmar potworów i różnej maści wrogów – tutaj liczy się przede wszystkim przygoda, by finalnie otrzymać nagrodę w postaci punktów doświadczenia. Dungeons & Dragons Online jest bardzo solidnie wykonaną grą przeznaczoną dla fanów klasycznych gier cRPG oraz gatunku MMORPG.

Najlepsze darmowe gry MMORPG do pobrania
5 (100%) 1 vote
Ikariam_1
Ikariam recenzja

Ikariam to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych strategii na polskim rynku. Wcielamy się we władcę greckiej wioski, by stopniowo stworzyć antyczne...

Zamknij