Merc Elite recenzja


Merc Elite to najnowsza bezpłatna produkcja MOBA autorstwa studia Bigpoint, znanego z licznych gier Free to Play. Gra koncentruje się na starciach świetnie wyszkolonych oddziałów najemników.

merc_elite_3

GRA NIE ISTNIEJE

Akcja gry przenosi nas w przyszłość, w której trwa brutalna wojna pomiędzy korporacjami o resztki surowców naturalnych. Wcielamy się w byłych żołnierzy wojsk specjalnych, którzy znaleźli zatrudnienie, jako zbrojne ramię korporacji i walczą o ich interesy na całym świecie. Po rejestracji i pobraniu klienta gry, czeka na nas krótki samouczek pokazujący prostotę rozgrywki. Zarówno sterowanie, jak i wygląd menu jest na tyle przystępny, że nawet początkujący w gatunku MOBA, nie powinni mieć żadnych problemów.

W Merc Elite do wyboru mamy 5 klas postaci. Szturmowiec jest żołnierzem specjalizującym się w zadawaniu potężnych obrażeń z pomocą broni średniego zasięgu, granatnika i ataku helikoptera. Brutal to żołnierz do walki w bliskim starci z wrogiem, który potrafi absorbować duże obrażenia oraz atakować przy użyciu broni krótkiego zasięgu. Taktyk zapewnia ochronę, zbiera informacje wywiadowcze i wspiera na różne sposoby swoją drużynę. Jako broń służy mu pistolet średniego zasięgu oraz specjalna zdolność „Atak drona”. Kanonier chroni członków swojej drużyny, a walczy przy pomocy broni szybkostrzelnej broni dalekiego zasięgu.

merc_elite_1

Na deser ma dwie potężne umiejętności – „granat RPG” oraz „Ostrzał rakietowy”. Listę zamyka Zwiadowca, który – jak sama nazwa wskazuje – zbiera dane na temat wroga, zakłóca transport posiłków i walczy za pomocą pistoletu maszynowego. Idealny do szybkich ataków z zaskoczenia. Wszystkie wymienione klasy można modyfikować i rozwijać na wiele rożnych specjalizacji przy pomocy nowego ekwipunku oraz umiejętności. Rozgrywka w odróżnieniu od większości produkcji MOBA, opiera się w pewnym stopniu na naszej zręczności – każdy strzał musi zostać wymierzony i nic nie dzieje się automatycznie. Twórcy wprowadzili także osłony, które zmniejszają obrażenia schowanej za nimi postaci.

merc_elite_2

Jak w innych grach typu MOBA, rozgrywka opiera się na pojedynkach toczonym pomiędzy dwoma drużynami. Podstawowym trybem jest Dominacja, czyli klasyczna rywalizacja o określone punkty na mapie. Analizując rozgrywkę, jak i szereg pojawiających się w grze elementów gra może skojarzyć się na pewno z innym darmowymi grami online. Rzut izometryczny i system umiejętności wydaje się inspirowany League of Legends, sami żołnierze i tematyka mogą kojarzyć się z Ghost Recon Phantoms, a system rozwoju postaci z …World of Tanks. Co warto podkreślić, gra jest bardzo „lekka”, bo aktualnie nie zajmuje na dysku nawet 1 GB. Ma to oczywiście odzwierciedlenie w szacie graficznej i jakości gry, którą ciężko porównać do takiej Dota 2, ale z drugiej strony, wygląda na tyle dobrze, by nie mieć z tym specjalnych problemów. Gra została poza tym profesjonalnie spolszczona, ale dotyczy to pojawiającego się w grze tekstu, podczas gdy ścieżka audio jest dalej w języku angielskim.

GRA NIE ISTNIEJE

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Niezła oprawa audiowizualna
Niewielki klient
Oryginalne podejście do gatunku MOBA
Niedaleka przyszłość, a nie, kolejny raz Fantasy…

Wady
Różnego rodzaju błędy

 

Werdykt
Możemy mieć mieszane uczucia wobec różnych produkcji wydawanych wcześniej przez firmę Bigpoint. Moim ulubionym pozostaje Drakensang Online, ale dokładam do niej także i Merc Elite. Gra jest jeszcze na początku swojej drogi, ale warto dać jej szansę, bo wyróżnia się na plus spośród innych gier Free to Play. Prosta, przystępna rozgrywka, rozsądne sterowanie, niezła grafika i szybka dynamiczne rozgrywka powinny zapewnić grze sporą popularność. Jeśli poszukujecie uparcie ciekawej gry MOBA, spróbujcie Merc Elite!

Merc Elite recenzja
5 (100%) 1 vote
nosgoth_2
Nosgoth recenzja

Nosgoth to dynamiczna gra akcji w modelu Free to Play stworzona do rozgrywek dla wielu graczy. Wejdźcie do świata krwawych...

Zamknij