Marvel Heroes 2015 recenzja


Uniwersum DC wydaje się godnie reprezentowany w grach, ale teraz przyszła pora na coś z bohaterami Marvela! Za grą stoi studio Gazillion, a Ja zachęcam do pobierania gry za darmo!

marvel_heroes_2015_1

Jak każdy fan komiksowych herosów, cierpliwie wypatruje nowych, ekscytujących tytułów i to nie tylko na rynku darmowych gier F2P, ale także na rynku w pełni płatnych gier do pobrania. Ostatnio graliśmy w dość udane Infinite Crisis, jeszcze wcześniej w MMORPG DC Universe Online, a teraz przyszła pora nas coś z uniwersum Marvela – Marvel Heroes 2015! Zaczynamy od wyboru jednej z kilku postaci, chociaż większość herosów jest dostępna za normalne pieniądze. Wybór jest jednak na tyle duży, że nie powinniśmy narzekać. Każdy z bohaterów ma drzewo rozwijanych umiejętności, które rozwijamy w miarę gry (elementy RPG). Intro wita nas animacjami, w których widać ducha komiksów Marvela – animacji jest więcej pomiędzy najważniejszymi misjami. Fabuła gry nie należy do specjalnie wymyślnych, bo podobnie krąży wokół artefaktu z Avengers (Tesarakt), który zdobył Doktor Doom. Świat stoi na krawędzi zagłady i tylko my możemy powstrzymać tragiczny bieg wypadków. Rozgrywka jest dość zręcznościowa, bo opiera się na mechanice znanej z serii Diablo czy Drakensang Online, albo popularnej Path of Exile. Czy gra jest powtarzalna? Raczej tak, ponieważ taka jest właśnie idea gier hack & slash, które są prostymi grami ukierunkowanymi na akcje z drobnymi elementami RPG. Nie inaczej jest w wypadku Marvel Heroes 2015.

marvel_heroes_2015_2

Praktycznie non-stop jesteśmy w walce, czy to walcząc wręcz, czy przy pomocy broni dystansowej/mocy. By było jeszcze ciekawiej, możemy stworzyć/dołączyć do drużyny i grać z innymi graczami. Tłukąc wrogów, dostajemy punkty doświadczenia, pieniądze i różnej jakości przedmioty. Nie wszystkie będą odpowiednie dla naszego herosa, dlatego możemy bezproblemowo je sprzedać innym graczom.

Rzut izometryczny, gwarantuje duże pole widzenia i dobry wgląd w akcje. Nie powiedziałbym natomiast, że gra jest wizualnym majstersztykiem – stoi na solidnym poziomie, ale bardziej podobał mi się wizualnie Path of Exile. Krokiem w stronę większego urozmaicenia gry jest zaimplementowanie systemu generującego poziomy – przez to każdy z nich jest unikalny, chociaż zadanie pozostają wciąż te same.

marvel_heroes_2015_3

Podobnie, jak w wypadku bardzo popularnej Marvell Alliance, tak i tutaj możemy przebierać wśród rożnych superbohaterów ze stajni Marvela. Punisher, Czarna Wdowa, Thor, Deadpool, Storm, Wolverine, Kapitan Ameryka, Luke Cage to tylko pierwsze z brzegu postacie, w jakie możemy wcielić się w grze. Haczyk tkwi w tym, że większość z nich jest dostępna za pieniądze i to nie małe – od kilkudziesięciu złotych do ponad stu! Jakoś nie specjalnie paliłem się, by wydawać pieniądze za jakąkolwiek postać, ale myśl, że mógłbym zagrać Punisherem wydawała się niezwykle kusząca. Za dużym dla mnie problemem jest jednak cena. Poza zakupem bohaterów, możemy kupić również dodatkowe kostiumy, pety, czy trwające jakiś czas buffy.

Nawiasem mówiąc, przygotujcie się na pobranie wielkiego klienta gry, bo Marvel Heroes 2015 to aktualnie 15 GB danych!

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Przystępna rozgrywka
Ulubieni bohaterowie Marvela!
Rozsądne mikropłatności

Wady
Powtarzalna rozgrywka

 

Werdykt
Po Infinite Crisis, DC Universe Online, przyszła kolej na Marvela. Warto dać Marvel Heroes 2015 szansę, bo zarówno koncepcyjnie, jak i jakościowo jest to gra udana. Fani komiksów powinni skorzystać z okazji i zagrać jednym ze swoich ulubionych superbohaterów Marvela, chociaż większość z nich została ograniczona mikropłatnościami. Właściwie jedyny mój zarzut to powtarzalna rozgrywka, bo zarówno mikropłatności, jak i drobne potknięcia, nie zepsują pozytywnego odbioru tej interesującej produkcji.

Marvel Heroes 2015 recenzja
5 (100%) 1 vote
dota_2_1mgdp
Dota 2 recenzja

Dota 2 to jedna darmowa strategia do pobrania za darmo, stworzona przez popularną firmę Valve, odpowiedzialną między innymi za Left4Dead...

Zamknij