Lord of the Rings Online recenzja


Lord of the Rings Online to przygoda w wielkim świece stworzonym przez legendę fantasy, J. R. R Tolkiena. Zapraszam do Śródziemia na wielką i niezapomnianą przygodę w świecie Jedynego Pierścienia i pewnego hobbita…

lord_of_the_rings_online_1_mgdp

Chyba każdy kojarzy, mniej lub bardziej, trylogię Władca Pierścieni lub książkę o przygodach hobbita Bilba Bagginsa. Jeśli nie książki to na pewno filmy, które były aktualnie są chyba czołówką ekranizacji książek w ogóle. Wkraczamy do świata pełnych ludzi, elfów, krasnali i hobbitów, którzy muszą wspólnie przezwyciężyć cień sił mroku. Sauron pragnie odzyskać Pierścień Władzy, przy pomocy którego jest w stanie zalać świat ciemnością i rozpaczą. Najważniejszym jednak wrogiem, z którym będziemy się mierzyć w grze jest jego „prawa ręka”, Czarnoksiężnik z Angmaru.

Zaczynamy naszą zabawę od stworzenia postaci, ale nie mamy możliwości wyboru frakcji. Możemy stworzyć postać, która będzie reprezentowała „tych dobrych”, stawiających wyzwanie potędze Mordoru. Możemy zagrać krasnoludami, elfami, ludźmi i hobbitami. Dostępne klasy możemy przyporządkować w standardowy model znany z MMORPG, czyli klasy zadające obrażenia, skupiające na sobie uwagę wrogów oraz leczące i wspierające towarzyszy podczas walki.

lotro_2

Turbine buduje grę od niemal 8 lat i muszę przyznać, że ręce same składają się do oklasków. Przychodzi nam zwiedzać wielki, wirtualny świat będący odzwierciedleniem wybranych obszarów Śródziemia. Niektóre części świata nie zostały dodane do gry, ale mimo wszystko możemy zwiedzać takie miejsca, jak: Bree, Shire, Hobbiton, Rivendell, czy zagłębiać się w terytoria sąsiadujące z Mordorem. Wszędzie napotkamy całą gamę potworów dobrze znanym czytelnikom dzieł Tolkiena: złodzieje, bandyci, gobliny, wielkie wilki, ogry, yeti, trolle, czy przesiąknięte złem zwierzęta. Nie zapominam także o walkach z potężnymi Upiorami Pierścienia. Bez wątpienia nie będziecie narzekali na ich ilość i różnorodność.

Nie inaczej jest w wypadku dostępnych w grze przedmiotów. Nasz bohater może używać zarówno zwykłych niemagicznych broni i zbroi, po niesamowicie cenne artefakty, gwarantujące potężny bonus do współczynników. Najpotężniejsze przedmioty otrzymujemy w instancjach, ale jeśli mamy odpowiednią ilość pieniędzy, możemy wykupić potężne przedmioty także w domu aukcyjnym. Kolejną opcją jest możliwość tworzenia przedmiotów, która obejmuje takie cenne artefakty, jak miecz Gandalfa czy Bilba (odpowiednio Glamdring oraz Sting).

lotro_3

Oprawa audio-wizualna stoi na bardzo dobrym poziomie, a silnik graficzny pozwala na dużą elastyczność w ustawieniach, w zależności od komputera, jakim dysponujemy. Lord of the Rings Online wygląda naprawdę świetnie na najwyższych detalach, a przy okazji nie wydaje się taki wymagający dla mojego komputera. Całość zamyka bardzo przyjemna i wpisująca się w klimat fantasy – muzyka.

Lord of the Rings Online pamiętam bardzo dobrze przy okazji wydania jeszcze w modelu subskrypcyjnym i przyglądałem się zamianie gry na model Free to Play. Nie mogę powiedzieć, że zmiany wyszły grze na dobre, ale bez wątpienia, te zmiany pozwoliły poszerzyć bazę graczy i były dodatkowym impulsem do rozwoju Lotro. Sklep obejmuje szeroką gamę dodatków i przedmiotów, które zarówno pomagają przy grindziarskiej aktywności podczas gry, jak i przyśpieszają podróż po wirtualnym Śródziemiu (szybsze wierzchowce).

ocena_5_recenzja_gdp
Zalety
Czołówka darmowych MMORPG
Grafika
Muzyka
Ciągłe udoskonalenia
Oryginalne klasy postaci
Wielki i stale rozwijany świat

Wady
Niezbyt ciekawe PvP

 

Werdykt
Moim skromny zdaniem, Lord of the Rings Online pozostaje jedną z najbardziej udanych gier do pobrania gatunku MMORPG. Twórcy niszowego, ale przyjemnego MMORPG Dungeon & Dragons Online, stworzyli jeszcze lepszą grę, która od wielu lat jest stale ulepszana i wzbogacana o nowe terytoria i dodatki. Wszyscy fani MMORPG opartych o znany świat fantasy, powinni bez wątpienia dać nura w wielki i niesamowity świat stworzony przez firmę Turbine. Może nie wszystko wygląda lepiej po przejściu na model z wewnętrznym sklepem, ale mimo wszystko można dostać bezpłatnie i tak bardzo wiele.

Lord of the Rings Online recenzja
5 (100%) 1 vote
grepolis_1
Grepolis recenzja

Grepolis przenosi do świata greckich herosów i mitów, które ożywają na naszych oczach. Zarządzamy antycznym imperium, chociaż początki będą nader...

Zamknij