Iron Grip: Marauders recenzja


Oryginalny pomysł i użycie silnika Unity 3D – Iron Grip: Marauders oferuje rozbudowane turowe bitwy, czym znacząco odróżnia się od innych bezpłatnych gier strategicznych online.

iron_grip_marauders_3

GRA NIE ISTNIEJE

Macie już serdecznie dość kolejnej strategii, w której zmuszają nas do zarządzania kolejnym miastem/imperium/wioską/czymkolwiek innym? Z wielką ulgą mogę przedstawić jedną z najciekawszych bezpłatnych strategii do pobrania, w której stajemy za sterami statku powietrznego. Będziemy czymś w rodzaju powietrznego kapitana piratów, który podróżuje po post apokaliptycznym świecie, poszukując chwały i pieniędzy. Będziemy toczyć turowe bitwy z przeciwnikami komputerowymi, tłuc się z innymi graczami online i zarządzać stale rozrastającą się piracką armią powietrzną. System zdobywania dóbr i surowców został tak skonstruowany, by koncentrować rozgrywkę właśnie na turowych bitwach. Dzięki temu, unikamy działań typowych dla bezpłatnych strategii online, czyli generowanie surowców przez budynki. W końcu ileż razy można bawić się w to samo?!

Jak już pisałem, bitwy są rozgrywane w systemie turowym, w środowisku 3D – tutaj pokazuje swoje możliwości silnik Unity 3D, znane choćby z Battlestar Galactica Online, czyli popularnej strzelanki od Bigpointa.

iron_grip_marauders_2

Każda z posiadanych przez nas jednostek ma limit punktów akcji, które możemy wydać na ruch, atak lub wykorzystanie specjalnych zdolności, jeśli takie posiada jednostka. Toczoną bitwę możemy przerwać w każdym momencie, a potem wrócić do niej, kiedy będzie nam to pasowało. Co do jednostek, Iron Grip: Marauders oferuje całe mnóstwo zróżnicowanych zabawek. Zaczynamy od posiadania kilku jednostek piechoty i kawalerii (głównie do zwiadu), by szybko nabyć zarówno czołgi, jak i potężną artylerię (klasyczną i rakietową) oraz wysoce skuteczne niszczyciele czołgów! Jednostki są fantastyczne i co ciekawe, możemy je ulepszać z pomocą dostępnych technologii. Odblokowujemy je stopniowo, poprzez awans na wyższy poziom doświadczenia naszego dzielnego pirackiego kapitana.

iron_grip_marauders_1

Za każdą bitwę bohater otrzymuje pewną ilość punktów doświadczenia, ale nie tylko on otrzymuje punkty, a dostają je także specjalni dowódcy, jacy stoją na czele naszych wojsk. Podczas bitwy, oni sami występują, jako jednostki, w pierwszych bitwach często decydując o finalnych rezultacie potyczki. Razem jest dostępnych ośmiu dowódców, a każdego z nich odblokowujemy wraz z wykonaniem specjalnych misji.

Na koniec, szybka analiza mikropłatności związanych z walutą premium, czyli klejnotami. Za pomocą tej waluty możemy zakupić między innymi jednostki specjalne na czarnym rynku, co czasami się może opłacić. Oprócz tego możemy wybrać specjalne skrzynie losujące jednostki, surowce – coś w stylu paczki z kartami, jak w Duel of Champions. Warto wspomnieć, że dostajemy małą garść tych klejnotów i możemy w praktyce sami przetestować ich użycie.

GRA NIE ISTNIEJE

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Rozbudowane bitwy
Różnorodne jednostki
Oryginalność
Nacisk na akcję!

Wady
Czasami się wiesza
Wymaga platformy Steam

 

Werdykt
Iron Grip: Marauders jest jak przyjemny powiew świeżości w gatunku gier strategicznych. Ta darmowa strategia jest skierowana dla fanów rozgrywki turowej lub każdego szukającego czegoś więcej niż standard. Bitwy w 3D robią wrażenie, a my kolejny raz możemy wzdychać do wielkich możliwości, jakie drzemią w silniku graficznym Unity 3D. By zagrać, potrzebujecie jedynie platformy Steam…

Iron Grip: Marauders recenzja
5 (100%) 1 vote
eredan_2
Eredan recenzja

Eredan jest darmową karcianką spawającą ze sobą zarówno gatunek RPG, jak i strategię. Może pora zmienić zdanie na temat gier...

Zamknij