Infinite Crisis recenzja


Infinite Crisis to bezpłatna gra typu MOBA stworzona przez studio Turbine, znane choćby z darmowej Lord of the Rings Online. Batman, Superman i inne postacie uniwersum DC zetrą się w śmiertelnych pojedynkach PvP!

superman i inni bohaterowie z DC - palce lizać

Infinite Crisis wykorzystuje licencje DC Comics, dlatego mamy okazję zagrać najbardziej znanymi postaciami z uniwersum DC! Po darmowej DC Universe Online to kolejna okazja zagrania ulubionymi bohaterami i arcyłotrami z DC. Fabuła nawiązuje do wątku znanego z innych gier na motywach DC, ponieważ dotyczy zderzenia się ze sobą, równoległych wymiarów – dlatego w Infinite Crisis znajdziemy kilku różnych Batmanów, Jokerów i innych. Batman, Superman, Wonder Women, Flash czy Doomsday to tylko kilka najbardziej znanych postaci do wyboru i to w różnych wariantach. Nie wszystkie jednak są dostępne od razu, bo podobnie, jak w League of Legends czy Dota 2, najpierw gracze muszą wykupić wybraną postać ze sklepu. Inaczej, możemy wybrać jedną z postaci, które są w danym tygodniu odblokowane za darmo. Nie graliście w żadną z gier typu dota i MOBA? Szybko wyjaśnię, co jest grane. Są to bezpłatne gry turniejowe oparte przede wszystkim o rozgrywkę gracz kontra gracz (PvP), w której uczestnicy biorą udział w meczach drużynowych. Obie drużyny rywalizują ze sobą, o to, która rozniesie w pył bazę drużyny przeciwnej. By sprawy nieco skomplikować, komputer generuje kontrolowane przez siebie jednostki, które stanowią podstawę armii każdej z drużyn. Zasadniczo, gry typu dota wymagają od graczy zgrania i umiejętności, ale także mnóstwa czasu. Nie inaczej jest w wypadku Infinite Criris.

testowałem grę, grając głównie Supermanem...

Aktualnie gra nie posiada dużej liczby bohaterów do wyboru, ponieważ gra została wydana stosunkowo niedawno. To samo tyczy się osiągnięć, których jest bardzo niewiele. Pomiędzy meczami, jak w choćby w Panzar, będziemy organizowali drużynę, kontaktowali się z innymi graczami czy przyjaciółmi. Gdy jesteśmy gotowi, odpalamy jedną z dostępnych grze map i ruszamy do walki. Jeszcze tylko wybranie jednej z postaci i drużyna jest gotowa. Warto zapoznać się z umiejętnościami każdej z postaci, bo mają one zarówno inny zestaw umiejętności, jak i inne przeznaczenie podczas walki. Jedne specjalizują się w zadawaniu obrażeń (Flash, Atomic Wonder Women), a inne w spieraniu swojej drużyny (Green Latern), a jeszcze inne na tankowaniu (Superman) czy ataku na odległość (Joker lub Batman).

Od strony audiowizualnej, Infinite Crisis prezentuje się świetnie! Widać, że gry oparte o klienta, będą miały przewagę nad grami przeglądarkowymi jeszcze bardzo długo. Grafika jest wyraźnie inspirowana komiksową stylistyką, a jej jakość, wystawia bardzo dobre świadectwo studiu Turbine. Całość zamykają wysokiej jakości odgłosy postaci, te same, które mogliśmy słyszeć w popularnych filmach animowanych DC. Rewelacja! Nie jestem jedynie zadowolony z optymalizacji silnika gry, który wymaga od graczy naprawdę mocnych maszyn. Inaczej pozostaje nam ustawić minimalne ustawienia i jakoś przetrwać spadki fpsów i lagi.

drony to takie małe przebrzydłe potwory

Infinite Crisis to także mikropłatności, które dotyczą przede wszystkim odblokowywania postaci dostępnych w sklepie gry i zakupu dodatkowych skórek. W grze istnieją obok siebie dwie waluty, czyli podstawową walutę Merit oraz walutę premium, Crisis Coins. Zwykłą walutę dostajemy za udział w meczach, a walutę premium, można zakupić w wewnętrznym sklepie. Ceny są niestety trochę wygórowane, ale można to rozwiązać poprzez najprostszy grind. W ten sposób, można nabyć praktycznie wszystkie dostępne postacie w grze.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety

Grafika
Dźwięk
Ogólna jakość
Postacie ze świata DC!
Kawał przedniej zabawy!

Wady

Wysokie wymagania sprzętowe

 

Werdykt
Czekałem na tego typu grę, szczególnie że uwielbiam uniwersum DC i większość pojawiających się w nim postaci (no może poza dziwnym Aquamanem…). Choć to w zasadzie początek Infinite Crisis to jestem pełen zaufania w dalszy jej rozwój. Rozgrywka jest przystępna, wciągająca, a sama gra została wykonana z wielką dbałością o każdy szczegół. Jedyne do czego się przyczepiam to wysokie wymagania sprzętowe, które związane są z nieodpowiednio zoptymalizowanym silnikiem gry. Spróbujcie swoich sił w Infinite Crisis, a nie pożałujecie! Gra jest do pobrania bezpłatnie!

Infinite Crisis recenzja
5 (100%) 1 vote
clash_of_swords_1
Clash of Swords recenzja

MMORPG po polsku i z Polski, przenoszący graczy do świata fantasy, gdzie trwa konflikt sześciu ras, w ramach dwóch potężnych...

Zamknij