Hex: Shards of Fate recenzja


Hex: Shards of Fate to bezpłatna karcianka online do pobrania, która powinna znaleźć w naszym kraju oddane grono fanów. Czy jesteście gotowi na dzieło twórców Magic: The Gathering?!

hex_1

Zawsze witam entuzjastycznie nową grę karcianą, szczególnie, do pobrania za darmo na komputer. Bezpośrednio za grę odpowiada Cryptozoic Entertainment mająca na swoim koncie różne klasyczne gry planszowe, w tym oficjalną karciankę World of Warcraft. Wkraczamy do świata Entrath będącym miejscem akcji gry, świata rozdzierane przez toczącą się wojnę. Wszystko zaczęło się od uderzenia meteorytu, który przebijając planetę i orbitując w ogółu powstałego tworu. Odpryski meteorytu okazały się magicznymi kamieniami pozwalającemu każdemu na praktykowanie magii. Konflikty odżyły na niespotykaną dotąd skalę skutkujące powstaniem dwóch równorzędnych frakcji: Coyotle (elfy, orkowie, ludzie i ludzio-kojoty) i Underworld (undeady, krasnoludy, zabójcze zające (!) Shin’hare i Veneed czyli połączenie pająków z orkami). Fabuła jest jak widać bardzo ciekawa, ale może przejdźmy do najważniejszego. Hex: Shards of Fate ma w sobie coś z MMORPG i innych karcianek, szczególnie, jeśli popatrzymy na zbieranie punktów doświadczenia i awans dostępnych w grze kart. Już na samym początku tworzymy własną postać – ewidentne MMORPG – mając do wyboru 6 klas i 8 ras.

hex_2

Nie mogę zarzucić tej karcianke braku pomysłu. Najważniejszą częścią gry jest sama bitwa, która pod pewnymi względami przypomina – i dobrze! – Duel of Champions. Karty mają określone współczynniki, zróżnicowany charakter oddziaływania na polu walki i co najważniejsze – mamy kontrolę nad wystawieniem kart. Rozgrywka ma charakter starcia, w którym wykładamy karty płacąc przy tym maną po czym, przy podziale na tury. System ten bardzo przypomina znaną karciankę Magic the Gathering. Muszę powiedzieć, że gra wygląda bardzo ładnie, chociaż nie zajmie zbyt wiele miejsca na waszym komputerze. Karty są ładnie namalowane, a interfejs gry świadczy bardzo dobrze o deweloperze – gra się bardzo przyjemnie, chociaż chciałbym, aby Hex: Shards of Fate został szybko spolszczony.

hex_3

Dla dobra wszystkich polskojęzycznych graczy. Do zabawy mamy nie tylko PvP, ale także tryb kampanii, w którym znajdziemy mnóstwo ciekawych misji – będziemy łazić po lochach i rozprawiać się z komputerowymi przeciwnikami. W efekcie dostaniemy karty, pieniądze i punkty doświadczenie, niezbędne do dalszego rozwoju. Mikropłatności krążą wokół paczek z kartami i trudno tutaj mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu. Po prostu płacisz za karty, masz przewagę nad innymi, a gra staje się znacznie łatwiejsza. Oczywiście wciąż istnieją możliwości dostania za darmo kart, ale są one ograniczone. Polski gracz, jak to polski gracz nie powinien się tym specjalnie przejmować – dla chcącego nic trudnego! Odpowiednia motywacja i grind rozwiążą nie jeden problem.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Połączenie MMORPG i elementów klasycznej karcianki
Grafika i dźwięk
Rozsądne wymagania sprzętowe
Przyjemnie się rozgrywka

Wady
Przydałoby się spolszczenie

 

Werdykt
Czekałem na coś podobnego po grze w Panzer General Online i Duel of Champions. Hex: Shards of Fate to porządna karcianka, której nie brakuje jakości i oryginalności. Połączenie pewnych elementów MMORPG i klasycznej karcianki, wyszło grze na dobre i powinna znaleźć oddane grono fanów. Chciałbym tylko, by gra została jak najszybciej profesjonalnie spolszczona, co zdecydowanie pomoże początkującym „karciankowiczom”. Co tu dużo mówić? Pobierajcie!

Hex: Shards of Fate recenzja
5 (100%) 1 vote
fifa_world_1
FIFA World recenzja

FIFA World to kolejna produkcja Free to Play od EA, tym razem przenosząca nas w świat rywalizacji drużyn piłkarskich. Pobierajcie,...

Zamknij