Heroes & Generals recenzja


Połączenie strzelanki z grą strategiczną? Heroes & Generals to wyjątkowa na rynku darmowych gier produkcja, która przenosi nas w okopy II Wojny Światowej.

heroes_generals_1

Heroes & Generals to darmowa strzelanka osadzona w II Wojnie Światowej, a więc podobnie jak w wypadku największych aktualnie hitów Free to Play – mam tu na myśli przede wszystkim World of Tanks i War Thunder. Gra została stworzona przez studio Reto Moto z Danii. Filarami gry są trzy zróżnicowane tryby rozgrywki. Pierwszy to pierwszoosobowa strzelanka, w której liczy się kooperacja, taktyka i umiejętności każdego z partycypantów. Kolejny to strategia przeglądarkowa, która toczy się na mapie Europy, a trzecia jest aplikacją na telefony, mieszczącą w sobie różne gierki. Jak widzicie po powyższym opisie, Heroes & Generals nie jest typową produkcją, a czymś, co może zrewolucjonizować gry Free to Play. W rzeczy samej jednak, najważniejszy pozostaje tryb strzelanki, który przenosi nas w sam środek wojny. Tryb strategiczny jest raczej ograniczony, dlatego zepchnę go na dalszy plan. Rozpoczynamy grę od stworzenia postaci, a do wybory mamy albo Aliantów albo Wermacht. Zaczynamy od zwykłego piechura, ale z czasem możemy odblokowywać także inne klasy postaci, jak pilot, czołgista czy snajper.

heroes_generals_3

Naszą postać możemy wyposażyć w zróżnicowany ekwipunek zależy do wybranej frakcji, przy pomocy otrzymywanych w grze pieniędzy. Srebrne pieniądze to waluta podstawowa, a złota to waluta premium, która wymaga prawdziwych pieniędzy (choć otrzymujemy jej trochę za darmo). Co robimy w praktyce podczas gry? Zadania są różne, między innymi, będziemy podbijać punkty zaopatrzenia, przejmowali wybrane miejsca na mapie i eliminowali żołnierzy przeciwnika. W stosunku do innych strzelanek, odczuwalny jest realizm i jego „surowość” – wypatrzenie wrogiego żołnierza wymaga czujności i dobrej obserwacji terenu. Tutaj szarżę kończą się kulką w łeb – trzeba grać spokojnie, taktycznie i cierpliwie wypatrywać szansy na atak.

heroes_generals_2

Jakie są wrażenia z gry? Świetne! Heroes & Generals to szalenie klimatyczna strzelanka! Nie spodziewałem się tak wciągającej rozgrywki, a już na pewno rowerów, którymi możemy przyśpieszyć naszą podróż do samego centrum walki! Możemy przejmować wrogi ekwipunek, wsiadać do samochodów, czołgów, czy na wspomniane rowery – można odczuć w grze ducha Battlefield 1942! Dostępny w grze asortyment broni także zasługuje na uznanie, chociaż trzeba zainwestować mnóstwo czasu, by odblokować/wykupić większą część z nich. W Heroes & Generals znajdziemy trzy waluty – obligacje wojenne, kredyty i złoto. Wszystkie są potrzebne, by kupować nowy sprzęt i broń dla naszego żołnierza. Nie muszę przypominać, że w grze jest dostępny wewnętrzny sklep, prawda?

Oprawa audiowizualna prezentuje się poprawnie, chociaż odnoszę wrażenie, że wymagania są stanowczo za wysokie. Twórców czeka jeszcze mnóstwo pracy nad silnikiem, który nie wydaje się do końca zoptymalizowany. Podobnie niezbyt dobrze mogę napisać na temat fizyki gry, która nie powala, a nawet gorzej – wydaje się wyjęta z poprzedniej epoki.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Duch Battlefield 1942!
II Wojna Światowa!
Wciągająca rozgrywka
Trzy różne tryby rozgrywki

Wady
Błędy
Słabo zoptymalizowany silnik

 

Werdykt
Heroes & Generals to kawał świetnej strzelanki, pod warunkiem, ze nie będzie wam przeszkadzać grafika/fizyka – silnik nie wydaje się najlepiej zoptymalizowany. Poza tym, uważam, że potrafi dać mnóstwo przedniej zabawy. Bezapelacyjnie posiada klimat i to coś, co sprawia, że do niej jeszcze wrócę. Na moje oko, to jedna z najciekawszych aktualnie pozycji do przetestowania na rynku gier Free to Play, dlatego zachęcam do wypróbowania.

Heroes & Generals wymagania systemowe

OS – Windows XP(SP3)/Vista(SP1)/7(SP1)/8
Karta graficzna – 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
CPU – Core i5 2.5 GHz
RAM – 1 GB RAM (2 GB – Vista/7/8)
HDD – 2 GB

Heroes & Generals recenzja
4 (80%) 1 vote
sparta_war_empires_2
Sparta: War of Empires recenzja

Umięśnieni pół-herosi ze Sparty to nie tylko świetny materiał na przepełniony akcją film, ale także pomysł na grę strategiczną online...

Zamknij