Hearthstone: Heroes of Warcraft


Co tym razem przygotował dla nas Blizzard? Karciankę online za darmo do pobrania, która przenosi nas ponownie do Azeroth, znanego z World of Warcraft. Czekają na nas dynamiczne pojedynki z innymi graczami, szczypta rozgrywki PvE i setki kolorowych kart do zebrania!

heartstone_1

Nie wiem jak wy, ale osobiście jestem wielkim fanem karcianek online, który ma za sobą także klasyczne karcianki, jak Star Wars czy Lord of the Rings. Graliśmy już razem we fantastyczną Duel of Champions, futurystyczną War Metal: Tyrant czy bardziej RPGową Eredan. Twórcy serii Diablo i Warcraft przygotowali dla nas grę opierającą się o świat budowany już wiele lat, dlatego przygotujcie się na wiele kart z postaciami, stworami i przedmiotami znanymi z Azeroth! Jeśli graliście w World of Warcraft tyle czasu, co moja skromna osoba, od razu rozpoznacie praktycznie wszystkie karty. Murloki, orkowie, demony, koboldy, mechaniczne smoki, gnomi inżynierowie, nieumarli, ogry, pająki, jaszczurki, elfy – to tylko skromny przedsmak tego, co oferuje Heartstone: Heroes of Warcraft. Generalnie, karty reprezentują przede wszystkim żywe lub nieżywe stworzenia, a w dalszej kolejności są to czary i przedmioty. Co ciekawe, twórcy dołożyli także możliwość tworzenia wybranych kart, przez wykorzystanie tych kart, które uważamy za niepotrzebne – używamy do tego celu czarodziejskiego pyłu. Jeśli obawiacie się, że pogubicie się w zawiłości rozgrywki, nie musicie się ani trochę tym martwić. Heartstone jest jedną z najlepiej spolszczonych gier za darmo, a żeby tego było mało, posiada nawet spolszczoną ścieżkę audio! Wygodniej już chyba być nie może.

heartstone_2

W centrum rozgrywki są bitwy, które zapewniają wielką radość ze zwycięstwa i druzgocący smutek po przegranej! W Heartstone opiera się na typowej dla karcianek online mechanice opartej o tury. Głównym celem podczas walki jest zlikwidowanie bohatera przeciwnika. Na polu walki wystawiamy jednostki, które mogą atakować albo jednostki przeciwnika albo jego bohatera (nie zawsze jest to możliwe). By atak na wrogiego herosa miał miejsce, nie może nas blokować wroga jednostka. Kiedy jego żywotność spadnie do zera, mecz się kończy, a my możemy napawać się zwycięstwem! Żeby nie było tak łatwo, bohater także ma wpływ na wydarzenia podczas walki, dlatego może atakować, (jeśli wyposażymy go w broń) albo korzystać z umiejętności specjalnej. Po kilku bitwach, widać wyraźnie, pewne podobieństwa do Duel of Champions, która służy chyba aktualnie za pewien wzorzec dla innych karcianek. Odnośnie samych bohaterów, dodam jeszcze, że wybieramy spośród 9 różnych klas, które są odblokowane w trybie treningowym. Każdy z nich posiada nieco inny rodzaj kart, które uzupełniamy kartami neutralnymi.

heartstone_3

O ile, jakość oprawy audiowizualnej stoi na bardzo wysokim poziomie, tak konwencja nie koniecznie będzie odpowiadała wszystkim graczom. Kolorowa grafika, leciutka muzyka i bajkowy klimacik Heartstone: Heroes of Warcraft, przyciągnie jednych, a odstraszy innych. Mnie osobiście średnio przypadł do gustu. Gra jest chyba przesadnie kolorowa i do bólu cukierkowa. O wiele bardziej cenię sobie pod tym względem Duel of Champions, który ma w sobie więcej mroku i powagi.

Jeśli gracie w inne darmowe gry do pobrania Free to Play, powinniście pamiętać o mikropłatnościach dostępnych w wewnętrznym sklepie gry. Heartstone oferuje paczki z kartami, szybko i wygodnie możemy zakupić przy użyciu wewnętrznej waluty lub normalnych pieniędzy. By grać za darmo, trzeba nastawić się na farmowanie i mnóstwo walki z innymi graczami. Początkowo dostajemy trochę złota, by móc przetestować sam proces, ale trzeba zdecydowanie więcej dobrych kart, by myśleć o większych sukcesach w grze.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Prostota
Warcraft i Azeroth!
Oprawa audiowizualna
Wysoka jakość
Setki kart

Wady
Kolorowo, że aż zęby bolą!

 

Werdykt
Heartstone: Heroes of Warcraft nie można odmówić wysokiej jakości; Blizzard chciał stworzyć karciankę prostą i przystępną oraz taką, która godnie reprezentuje cały świat Azeroth. Bez wątpienia, cel został osiągnięty, ale jak dla mnie, przesadna cukierkowatość odstraszy część graczy. Może jest to po prostu karcianka dla młodszych lub początkujących w tego typu grach? Bez wątpienia warto rzucić na nią okiem, ale nie jestem do końca pewny, czy zatrzyma na dużej.

Heartstone: Heroes of Warcraft jest dostępna także w App Store

Hearthstone: Heroes of Warcraft
5 (100%) 1 vote
panzer_general_online_2
Panzer General Online recenzja

Seria Panzer General to absolutny klasyk i strategia, którą powinien znać każdy fan tego gatunku. Wersja online to próba stworzenia...

Zamknij