Ghost Recon Phantoms recenzja


Ghost Recon Phantoms jest produkcją dla wszystkich fanów bezpłatnych strzelanek do pobrania. Grę wydało studio Ubisoft, które znamy między innymi z Settlers Online i Duel of Champions.

ghost_reckon_online_1

Po rejestracji i instalacji gry, (która chwilę trwała) włączamy grę i z miejsca możemy podziwiać nowocześnie zaprojektowany interfejs tej produkcji. Wcielamy się w jedną z 3 dostępnych klas – specjalistę, zwiadowcę i szturmowca. Każda z klas odgrywa nieco inną rolę na polu walki. Specjalista jest klasą skoncentrowaną na wsparciu innych podczas walki i ma do tego celu zaawansowany system Aegis, który w pewnym obszarze, zmienia tor lotu pocisków wroga. Zwiadowca z kolei to żołnierz specjalizujący się w niewidzialnej walce – atakuje wrogów w plecy, albo razi ich ogniem karabinu snajperskiego. Szturmowiec walczy w najbliższym kontakcie wrogiem, dlatego jest narażony najbardziej na ogień nieprzyjaciół – został wyposażony w tarczę odbijającą pociski z przodu. Z drugiej strony gra tą klasą jest najbardziej emocjonująca. Wszystkie wymienione klasy posiadają specjalne urządzenia, jak system Aegis będący na wyposażeniu Specjalisty.

ghost_reckon_online_2

Zwiadowca posiada system Oracle, który jest w stanie wykryć innego Zwiadowcę, korzystającego z umiejętności bycia niewidzialnym. Szturmowiec posiada z kolei urządzenie bazujące na technologii mikrofal, którym może omijać tarczę innego Szturmowca. Trudno porównywać Ghost Recon Phantoms to World of Tanks lub popularnego symulatora War Thunder, ale na pewno przyda się wam przynajmniej część umiejętności wyniesionych z wyżej wymienionych gier. Tutaj liczy się z jednej strony refleks, ale z drugiej rozsądna gra drużynowa – tempo gry jest zdecydowanie spokojniejsze niż w takim S.K.I.L.L. 2: Special Force. Cały czas musimy kontrolować położenie i wskaźniki życia naszej drużyny, by stworzyć zgraną i wspierającą się na polu walki ekipę. Sprzyjają temu tryby rozgrywki, nastawione na kooperację i przemyślaną taktykę. Ghost Recon Phantoms stawia niestety także na kampienie, które wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem podczas gry – przewaga obrony nad atakiem.

ghost_reckon_online_4

Moje pierwsze wrażenie nie były najlepsze, bo ciągle ginąłem od ognia snajperów, ale po jakiejś godzinie, odkryłem, że rozgrywka ma zdecydowanie więcej zalet niż myślałem na początku. Warto też zaznaczyć, że spośród dziesiątków niesamowitych broni, znajdziemy prawdziwe perełki, które – UWAGA – nie wynajmujemy na jakiś czas, co czasami zdarza się w strzelankach, ale które mamy na zawsze! Ghost Recon Phantoms od momentu włączenia, powinna na was zrobić dobre wrażenie. Gra została oparta o autorski silnik Ubisoftu – Athena – który radzi sobie świetnie także na nieco słabszych maszynach. Nie miałem problemów z lagami i choć ponarzekałbym może czasami, na jakość tekstur, to i tak Ghost Recon Phantoms pozostaje w czołówce darmowych strzelanek do pobrania pod względem audiowizualnym. Tak, dźwięk też jest niezły.

ghost_reckon_online_3

Nieodłączną częścią darmowych gier, pozostają wewnętrzne sklepy. W Ghost Recon Phantoms nie musimy na szczęście mierzyć się z tyranią i presją wydawania pieniędzy na dodatki. Oferowany asortyment produktów premium, sprowadza się do zakupu amunicji (zwiększa obrażenia do 20%), granatów i przedmiotów wpływających na statystki postaci. Nie powiedziałbym jednak, żeby miało to duży wpływ na równowagę między graczami. Najważniejsze i tak pozostaję umiejętności, którymi dysponują zarówno płacący, jak i niepłacący gracze.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Solidność + grafika + dźwięk
Świetne spolszczenie
Taktyczna rozgrywka
Ubisoft kolejny raz pokazuje, jak się robi darmowe gry!
Rozsądne mikropłatności

Wady
Początki nie są najłatwiejsze
Miejscami za dużo „kampienia”

 

Werdykt
Ghost Recon Phantoms jest ścisłą czołówką darmowych strzelanek, a Ubisoft coraz wyraźniej wyrasta na jednego z liderów gier Free to Play. Po Anno Online, Duel of Champions i Settlers Online, udało się im stworzyć równie ciekawą grę, choć najlepsze wrażenie robi dopiero po kilku godzinach gry. Pierwsze doświadczenia mogą nieco odstraszyć lub nie wzbudzić zasługiwanego entuzjazmu. Ghost Recon Phantoms stoi w moich oczach zdecydowanie wyżej niż S.K.I.L.L. 2: Special Force. Wspominałem, że ta strzelanka jest za darmo do pobrania i po polsku? Zagrajcie, bo naprawdę warto.

Ghost Recon Phantoms recenzja
3.67 (73.33%) 3 votes
backyard_monsters_3
Backyard Monsters recenzja

Backyard Monsters przenosi nas do krainy, w której przyjdzie nam hodować swoje własne potwory! I to całe miasteczko potworów! Kolorowa...

Zamknij