Firefall recenzja


O ile bezpłatnych strzelanek jest coraz więcej, tak nie są one specjalnie różnorodne. Firefall to bardzo odważna próba, wprowadzenia czegoś zupełnie innego na rynek Free to Play!

firefall_1

Wszyscy fani World of Warcraft i wcześniejszych produkcji studia Blizzard, powinni rzucić okiem na dzieło, jego byłych pracowników. Studio Red 5, odpowiedzialne za Firefall, postanowiło zrewolucjonizować współczesne strzelanki i MMORPG – przynajmniej sądząc po opisach w zagranicznych serwisach o grach online. Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce. Wkraczamy do post-apokaliptycznego świata, zniszczonego przez gigantyczną asteroidę. Powstałe zniszczenia, spotęgował jeszcze chaos, związany z upadkiem wielu rządów i wybuchem wielu, mniejszych i większych konfliktów zbrojnych. W odłamkach asteroidy, odnaleziono obcy minerał zwany Crystite, którego możliwości energetyczne, mogły pomóc w odbudowie zrujnowanego świata. Jak się okazało, potężne technologie, mogą pomóc, ale także zaszkodzić – dochodzi do katastrofy statku kosmicznego CMS Arclight, w wyniku którego, zostaje zniszczone miasto Fortaleza. Jakby tego było mało, powstaje burza energetyczna (Melding), odziałująca na większość część planety, a na ziemi pojawiają się agresywni obcy – humanoidalni Wybrańcy i insektoidy Aranhas.

firefall_2

Grę rozpoczynamy od stworzenia postaci, która będzie reprezentować nas w grze i zaraz potem Firefall rzuca nas w odmęt otwartego świata. Elementy MMORPG to przede wszystkim sam rozwój postaci, wraz z eksploracją świata i wykonywaniem różnych misji. Jak chwalą się twórcy, w bitwach może brać udział kilkaset osób, a my możemy cieszyć się z masowych eventów online. Same misje raczej mnie nie powaliły złożonością, ale być może z czasem będzie wyglądało to znacznie lepiej. Pamiętacie może Planetside 2? Coś w tym stylu. W grze możemy spotkać kilka typów klas, ale są one całkowicie uwarunkowane od wariantów zbroi, czyli możemy zmieniać klasę wraz z wymianą kombinezonu. Aktualnie jest 5 wariantów pancerza: Szturmowy, Inżynier, Zwiadowca, Pancernik i Biotech (medyk). Wraz z wyborem danego kombinezonu, dostajemy unikalne uzbrojenie i umiejętności. Co ważne, zdobywane w grze doświadczenie, nabywane jest przez wybraną zbroję o czym trzeba pamiętać.

firefall_3

Firefall wykorzystuje silnik graficzny Offset, a styl gry został wyraźnie zainspirowany futurystycznymi kreskówkami, co widoczne jest zarówno w wyglądzie postaci, jak i stylu budynków czy broni. Jakość audiowizualna Firefall, zasługuje na najwyższe uznanie, pod warunkiem, że posiadanie odpowiednio mocny sprzęt do uciągnięcia gry. W innym wypadku, pozostaje nastawienie się na wysoką płynność, ale niższy poziom detali. Czasami, warto po prostu stanąć i przyglądać się zachwycającemu widokowi – kawał świetnej roboty.

Nie unikniemy mikropłatności, chociaż można i żyć obok nich. W sklepie gry, czekają na nas specjalne przyśpieszacze doświadczenia, dodatkowe elementy wyposażenia postaci, czy więcej slotów na pancerze/zbroje. Można spokojnie poradzić sobie bez nich, ale jak kto woli. Wiem, że w strzelankach, mikropłatności raczej nie są specjalnie uciążliwe i pozostaje się z tego cieszyć.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Dźwięk
Połączenie MMORPG i strzelanki
Oryginalny pomysł

Wady

Niedoróbki
Słabe misje

 

Werdykt
Pierwszy kontakt z grą jest zachęcający i gra robi naprawdę bardzo dobre wrażenie, za sprawą wysokiej jakości grafiki, dźwięku i ciekawemu pomysłowi na rozgrywkę. Zabawę psują nudnawe misje i różne niedoróbki, ale nie sposób nie docenić całości gry oraz samego pomysłu – Firefall może i ma wady, ale jak dla mnie to strzelanka warta spróbowania. Z czasem powinno być zdecydowanie lepiej, ale już to co jest, zasługuje na szacunek. Bezpłatnie i do pobrania na komputery!

Firefall recenzja
4 (80%) 1 vote
Islanderz_2
Islanderz recenzja

Przeglądarkowa strategia rozgrywająca się na wyspach, otoczonych morzami i oceanami. Jedna z trzech frakcji i zarządzanie własnym lądowo-morskich imperium.

Zamknij