FIFA World recenzja


FIFA World to kolejna produkcja Free to Play od EA, tym razem przenosząca nas w świat rywalizacji drużyn piłkarskich. Pobierajcie, w końcu jest dostępna bezpłatnie!

fifa_world_3

Seria FIFA to sztandarowa produkcja, wydawana rokrocznie, przez międzynarodowego giganta – korporacje EA. Wyciskania z graczy pieniędzy nigdy dość, a więc przyszła pora na bezpłatną FIFA World, którą możecie pobrać przy wykorzystaniu konta Origin. Podstawą gry jest Ultimate Team, bardzo zbliżony do tego, co widzieliśmy przy okazji pudełkowo-konsolowej FIFA 14. Rozgrywanie meczy dostarcza pieniędzy, które wydajemy na rynku, by wzmocnić drużynę nowymi transferami. Nowych zawodników dostajemy dzięki zwycięstwom w kolejnych meczach, co nie koniecznie jest sprawą prostą. Pierwszym napotkanym przeze mnie problemem jest sterowanie klawiaturą, które wydaje się totalnie zepsute. Testując grę miałem poważne trudności z zaadoptowaniem się do warunków, dlatego szybko zastąpiłem klawiaturę padem. Znacznie lepiej gra się na padzie, którego z całą mocą sugeruję.

fifa_world_1

Pewne elementy gry są wspólne, jak w świetnym managerze United Eleven, ale można dostrzec także rozwiązania znane z innych darmowych gier sportowo-managerskich. Drużyną będziemy grać w kilku trybach rozgrywki. Turnieje dla jednego gracza zostały stworzone dla miłośników rozgrywek ligowych, a Sezony Online wydają się najlepszym wyborem dla fanów zabawy z innymi graczami. System losowo dobiera nam przeciwników (na podstawie naszych wyników i poziomu gry), z którymi będziemy rywalizować o wyższe miejsce w dziesięciu klasach rozgrywkowych. Istnieje też Drużyna Tygodnia, gdzie rywalizujemy z drużyną wybraną na podstawie formy zawodników w najmocniejszych ligach na świecie (Bundesliga, Premier League, Primera Division). Pomysł sprawdza się w praktyce, o czym możecie się przekonać śledząc jednocześnie autentyczne rozgrywki ligowe. W FIFA World znajdziemy ciągle aktualizowane składy wszystkich najmocniejszych klubów, dotyczy to także zmian ustawienia drużyny, czy formy zawodników!

fifa_world_2

Jak na darmową grę do pobrania w modelu Free to Play, gra wygląda naprawdę rewelacyjnie. Piłkarze prezentują się zadowalająco dobrze, stadiony kipią życiem, a my możemy w pełni cieszyć oczy widokiem. Po chwili jednak, dostrzegamy zasadniczy problem – silnik fizyczny. Kolejną sprawą jest fizyka zawodników, którzy sprawiają wrażenie, jakby byli betonowymi klockami czy drewnianymi kukiełkami. Nie wyglądają naturalnie. Jest to widocznie jakiś przestarzały silnik, który zmniejsza wymagania sprzętowe gry do niezbędnego minimum – kto wie?

Najbardziej fundamentalnym problemem gry są błędy, która potrafią bardzo mocno zepsuć wrażenia z gry. Wyobraźcie sobie częste problemy z połączeniem, kończące się walkowerem dla przeciwnika, pomimo naszego prowadzenia! Marność, po prostu marność. Trochę psuje to humor, gdy przychodzi czas rozważenia mikropłatności w FIFA World. Od nich nie uciekniemy, a nie powinniście się specjalnie nastawiać na uczciwość, jak w World of Tanks czy War Thunder. Niestety, tutaj zastosowano losowość w paczkach z kartami, a więc system stworzony na wyciąganie pieniędzy z naszych portfeli (pamiętacie Duel of Champions?!).

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Darmowa FIFA do pobrania!
Oprawa audiowizualna
Kilka zróżnicowanych trybów gry
Pojedynki z innymi graczami

Wady
Sugeruje grać na padzie…
Mnóstwo błędów

 

Werdykt
FIFA World jest interesującą alternatywą wobec płatnych gier piłkarskich, ale nie jest grą idealną. Jeszcze grę czeka nie jedna poprawka o ile EA nie postanowi jej bezlitośnie zlikwidować, jak darmowe Lord of Ultima, czy BattleForge. To, co aktualnie jest i tak wystarcza jednak, by spędzić z grą nie jeden udany wieczór. Pomimo potknięć, grę oceniam pozytywnie, liczę jednak na szybką poprawę wskazanych przeze mnie błędów i problemów. By pobrać FIFA World potrzebujecie konta w Origin i szczęścia, że wszystko będzie działać – jak wiadomo, z Origin różnie bywa…

FIFA World recenzja
4 (80%) 1 vote
bleach_online_1
Bleach Online recenzja

Bleach Online to darmowa gra wieloosobowa RPG, która została stworzona na bazie wyjątkowo popularnej mangi Bleach. Nie wymaga ściągania, więc...

Zamknij