Elsword Online recenzja


Elsword Online istnieje już kilka lat na rynku darmowych gier do pobrania, ale pomimo upływu czasu, wciąż można się pobawić. Macie ochotę na grę w stylu anime za darmo?

elsword_online_1

Elsword Online to w praktyce klasyczny side-scroller, czyli gra 2D opierająca się na eksploracji poziomów poruszając się w bok. Kojarzyć się może przede wszystkim z darmowym MapleStory. Pierwszym zadaniem w grze jest stworzenie postaci. Możemy wybrać jedną z 6 gotowych postaci, choć gra zaczynała jeszcze od trzech podstawowych, czyli Elsworda, Reny, oraz Aishy. Zaraz po wyborze, możemy śledzić uważnie mnóstwo błędów, jakie zaczynają się pojawiać w polskiej wersji językowej. Poza tym, cała gra nie specjalnie porywa, jeśli chodzi o dialogi i fabułę – niestety, ani na początku, ani w miarę gry, nie powali nas złożonością scenariusza i dialogów. Elsword Online to czysta akcja, reszta jest niestety tłem i to nie najlepiej zrealizowanym tłem.

Rozgrywka w praktyce wygląda tak, że najpierw bierzemy misję od NPC, a potem realizujemy go poza miastem. Możemy grać sami, albo z innymi graczami, czy znajomymi, dlatego od razu sugerowałbym właśnie to rozwiązanie. Misje nie należą do ambitnych i oryginalnych, dlatego przyjdzie nam wykonywać mnóstwo zadań polegających na zabiciu określonego potwora, czy też zebraniu pewnej ilości wybranych przedmiotów. Powtarzalność nie daje za bardzo w skórę, jeśli gramy od czasu do czasu, bo inaczej można się raczej szybko znudzić.

elsword_online_3

Wszystko to już widzieliśmy. Są także instancje, w których najpierw przekopujemy się przez poziom pełny słabszych przeciwników, by na końcu zmierzyć się z superbossem. Co ciekawe, możemy wybrać poziom trudności, w zależności od naszego humoru, możemy się albo rozerwać, albo sporo namęczyć. Wybór należy do gracza. Za każdego przeciwnika dostajemy punkty doświadczenia, oraz pieniądze, ale zatrzymam się teraz na doświadczeniu, niezbędnym do rozwijania umiejętności. Umiejętności rozwijamy z pomocą specjalnego drzewka umiejętności. Są tak zarówno pasywne umiejętności, jak i aktywne, otwierające przed nami możliwości robienia niesamowitych kombinacji ciosów.

elsword_online_2

Najważniejszym punktem Elsword Online jest walka – szybka, dynamiczna, stworzona, by przypominała starcia rodem z anime. Błyski, flesze, spektakularne wysoki i zamaszyste ciosy – gra po prostu bije po oczach. Od strony audiowizualnej, Elsword może nie jest najlepszą grą, jaką wiedziałem online, ale z pewnością została wykonana starannie. Może tekstury nie są najwyższej jakości, może cukierkowata grafika uderza po oczach, ale walka, czyli to co ma wyglądać, jest jak najbardziej w porządku. Może nie zawsze gra działała płynnie, ale to też problem serwerów, które w godzinach szczytu mogą działać nieco słabiej.

Mikropłatności, czyli niezbyt lubiana przez nas część wielu gier, w Elsword Online są dosyć standardowe. Możemy nabyć przede wszystkim przedmioty pomagające nam podczas gry, jak i różne, związane z modyfikacją wyglądu postaci. Na ile jest sens wydawać pieniądze, to pozostawiam wam, ale sam raczej nie wydaje kasy w darmowych grach.

ocena_4_recenzja_gdp
Zalety
Mnóstwo akcji
Różnorodne postacie
Niewielki klient gry

Wady
Powtarzalna
Brak prawdziwej fabuły

 

Werdykt
Elsword Online to gra nastawiona przede wszystkim na akcję – reszta jest jedynie tłem dla czystej adrenaliny, jaka sączy się z komputera. Może są gry doskonalsze graficznie, z o wiele bardziej złożoną rozgrywką, czy nowsze, to Elsword Online radzi sobie bardzo dobrze. Za grę odpowiedzialne jest Gameforge, obsługujące takie hity, jak choćby Aion Online. Macie ochotę na mangowe klimaty? Jeśli tak, zapraszam do pobrania za darmo.

Elsword Online wymagania sprzętowe

Wymagania minimalne
System – Windows XP/Windows Vista/Windows 8
Karta graficzna – GeForce 7600/ATI Radeon Х1600
CPU – Intel Pentium 4 3000 MHz/AMD Athlon 64 3000+
RAM – 2GB
HDD – 5GB

Wymagania rekomendowane
System – Windows XP/Windows Vista/Windows 8
Karta graficzna – GeForce 8800/ATI Radeon HD 4700 lub lepsza
CPU – Intel Core 2 Duo 3000 MHz/AMD Athlon 64 6400+ lub lepszy
RAM – 4GB lub więcej
HDD – 5GB lub więcej

Elsword Online recenzja
4 (80%) 1 vote
urban_rivals_2
Urban Rivals recenzja

Szukacie czegoś zarówno na komputer, jak i na urządzenia mobilne (iOS, Android) do pobrania za darmo? Urban Rivals to cross-platformowa...

Zamknij