Duel of Champions recenzja


Może macie ochotę na darmową grę karcianą do pobrania? Might & Magic: Duel of Champions to aktualnie jedna z najpopularniejszych i najdynamiczniej rozwijających się karcianek online, w dodatku w całości po polsku!

duel_of_champions_3_mgdp

Kto nie zna choć trochę serii Heroes of the Might and Magic, nie żył na ziemi, ale chyba na jakiejś odległej planecie – zarówno strategie, jak i gry RPG to już klasyka swoich gatunków. Przyszła pora na grę karcianą, opartą o najnowszą odsłonę Might & Magic. Naszą przygodę z grą zaczynamy od wyboru frakcji, z którą będzie związana pierwsza posiadana przez nas talia kart. Aktualnie można zagrać Przystań, Inferno, Nekropolia lub Twierdza, chociaż dostępna jest także Świątynia, wydana w jednym z dodatków. Mając swoją pierwszą darmową talię, możemy bez trudu kompletować kolejne, po prostu zdobywając kolejne karty i mając określone minimum kart należących do danej frakcji. Osobiście posiadam już wszystkie talie poza Świątynią. Każda talia, składa się od 50 do 200 kart i jest dowodzona przez bohatera, reprezentującego daną frakcję. W skład każdej talii wchodzą przede wszystkim jednostki, czary, karty łut szczęścia oraz karty wydarzeń.

duel_of_champion_3

Główną częścią rozgrywki są pojedynki toczone z innymi graczami, chociaż istnieje możliwość gry w krótką (niestety jak na razie bardzo krótką…) kampanię, za co otrzymamy sporo podstawowe waluty (złota) oraz waluty premium (pieczęcie). Za jedną i drugą walutę, możemy kupić bardzo dużo kart i nie wymaga to tak wiele farmowania. Warto wspomnieć, że karty są podzielone na 5 rodzajów – bohaterowie są fioletowi, a reszta kart dotyczy kolejno, zwykłych (białe), nieco lepszych (zielone), rzadkich (niebieskie) oraz bardzo mocnych, epickich (pomarańczowe). Jak wygląda sama rozgrywka? Bohater dowodzący talią, posiada współczynnik mocy, magii oraz przeznaczenia – każdy z nich jest niezbędny, by wystawić określone karty w tali. Dlaczego? Karty posiadają wymagania, które musi spełniać bohater swoimi współczynnikami. Jak płacimy za wystawione karty? Co turę generowane są surowce, zwracające o jeden punkt, co turę.

duel_of_champions_1_mgdp

Co robimy z kartami? Jest jakaś bitwa? Każdy z graczy zaczyna mając określoną ilość kart. Wystawia je na polu bitwy, składającym się z 16 pól, po 8 pól dla każdego gracza, na których to może wystawić swoje jednostki. Są także pola specjalne, na które wystawiamy czary i karty wydarzeń. Początkowo całość może wyglądać skomplikowanie, ale nie obawiajcie się – mechanika rozgrywki jest prosta.

Spotkamy wielu graczy mających mocniejsze talie niż nasza, ale nie martwcie się. Biorąc pod uwagę, że gry karciane opierają się na czynniku losowym, praktycznie zawsze mamy jakieś szanse. Nie ukrywam jednak, że najlepsi gracze, mają najlepsze karty. Ubisoft zrobił na szczęście krok w stronę darmowych graczy, bo możemy bez trudu zebrać mnóstwo fantastycznych i kozacko wyglądających kart i to za darmo. Możemy kupić paczki z kartami wydając podstawową walutę, czyli złoto oraz walutę premium. Za awansowanie na wyższy poziom doświadczenia oraz przejście misji kampanii, możemy bardzo prędko zebrać ponad 1000 pieczęci (waluta premium) i kupić wielki zestaw kart! Wiem, bo cierpliwie sam zbierałem i wylosowałem kilka epickich kart. Emocje podczas losowań są naprawdę wielkie!

duel_of_champions_2_mgdp

Grafika i oprawa audiowizualna? Ponieważ jest to darmowa gra do pobrania, zarówno grafika, jak i muzyka stoją na bardzo wysokim poziomie. Karty są bardzo dopieszczone i wyglądają niesamowicie (niektóre karty inferno są po prostu genialne!), a muzyka ma w sobie coś ze starych, dobrych „hirołsów”. Ubisoft zrobił kawał dobrej gry, ale szkoda, że nie radzi sobie najlepiej z naprawianiem błędów – w grze jest ich całkiem sporo i są irytujące, możecie mi wierzyć. Straciłem sporo złota i punktów doświadczenia, bo gra mi się sypała – przy okazji trochę nerwów też zjadłem.

Warto dodać, że można zagrać w Duel of Champions na iPadzie, który znakomicie nadaje się do tego typu gier. Ekran dotykowy jest super komfortowy i wręcz stworzony do karcianek. Problem jednak w tym, że aplikacja ma tendencję do crashowania, przez co możemy stracić sporo czasu za sprawą niedokończonych pojedynków. Po prostu nie dostaniemy żadnej nagrody.

ocena_5_recenzja_gdp


Zalety

Znakomita zabawa
Świetna grafika i wygląd kart
Przemyślane opcje premium
Niezła muzyka

Wady
Problemy z aplikacją mobilną

 

Werdykt
Duel of Champions to fantastyczna i bardzo wciągająca gra, jedna z moich ulubionych darmowych gier do pobrania. Rozgrywka jest pasjonująca i wymagająca jednocześnie, a sama gra przemyślana i stale rozwijana. Ubisoft powinien jednak wykazać więcej staranności i usuwać z gry, bardzo irytujące błędy – poprawa stabilności aplikacji oraz klienta do pobrania jest niezbędna. Testując grę na iPadzie i laptopie, lepsze wrażenia pozostawia wersja na tablet, choć aplikacja miała tendencję „crashowania”. Zagrajcie, bo naprawdę warto!

Duel of Champions jest dostępna do pobrania na komputer lub iPada.

Duel of Champions recenzja
5 (100%) 1 vote
desert_opertations_1
Desert Operations recenzja

Desert Operations to kolejna po Wargame 1942 i Romadoria, strategia online wydana przez studio Looki. Stajemy na czele własnego państewka,...

Zamknij