Drakensang Online recenzja


Drakensang Online to czysty hack’n’slash przenoszący nas do świata fantasy przypominającego te znane z serii Diablo oraz Titans Quest. Możemy grać w oknie przeglądarki, albo poprzez klienta po pobraniu za darmo.

drakensang_online_1_mgdp

Niektórzy gracze, raczej nie przepadają za darmowymi grami do pobrania lub na przeglądarkę, za ich niby „darmowość” – wszędzie czekają na nas mikropłatności i próby wyciskania od nas pieniędzy. Innowacyjność zostaje postawiona na drugim planie i często wieje nudą po jakimś czasie. Tak było jeszcze kilka lat temu, ale z miesiąca na miesiąc, gry stają się i coraz lepsze i mniej bandyckie, jeśli chodzi o rozwiązania premium. Na tym tle, Drakensang Online wyróżnia się na plus. Wchodzimy do gry. Światu zagraża inwazja sił zła, los wskazał na nas, jako jedynych wybawców ludzkości. Banał. Zaczynamy od samouczka, ale właściwie nie zasługuje on na szczególną uwagę – ruszamy w przygodę, walcząc z pierwszymi napotkanymi stworami. W każdym hack’n’slashu, nie fabuła jest istotna, ale właśnie, z jakiego typu przeciwnikami przyjdzie nam się mierzyć. Aktualnie do wyboru są 3 klasy. Czarodziej Kręgu, Rycerz Zakonu Smoka oraz Strażnik Lasu, o których możecie trochę poczytać poniżej recenzji. Na pewno, niezbyt rozgarniętymi, atakującymi nas bez specjalnej taktyki – po prostu chcą nas zatłuc i to za wszelką cenę. Spotkamy (między innymi) szkielety, zombie, demony, bagienne bestie i 2 typu bossów – pomniejsi, których spotykamy z małą obstawą oraz potężni, bardziej wymagający bossowie.

drakensang_online_2_mgdp

W miastach możemy spotkać wiele postaci niezależnych (NPC), oferujących najprzeróżniejsze przedmioty, dodatki oraz zadania do wykonania. Misje nie należą do szczególnych, ale dają i tak sporo frajdy. Można powiedzieć, że są typowe dla gatunku gier MMORPG, czyli czeka nas eksterminacja określonej ilości przeciwników, zdobycie pewnych przedmiotów czy podróż w dane miejsce. W nagrodzę dostajemy bezcenne punkty doświadczenia, przedmioty i dwa typu waluty – zwykłą i tą premium. Od jakiegoś czasu są dostępne dzienne misje, za które możemy dostać niezłe przedmioty – starajcie się je wykonywać. Coś dla fanów walki PvP? Istnieje osobny serwer PvP oraz reszta oparta o PVE – możliwość walki PvP jest dostępna tylko na arenie po uprzednim aktywowaniu u wybranego NPC. Możemy w ten sposób walczyć z dowolnym graczem, w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Oczywiście ten dowolny gracz, także musi aktywować opcję, by walka była możliwa.

drakensang_online_3_mgdp

W Drakensang Online jest całe mnóstwo różnych przedmiotów, które zostały podzielone przez twórców na kilka kategorii ze względu na posiadaną moc. Spośród wspaniałych hełmów, zbroi, butów, magicznych pierścieni oraz amuletów są zarówno przedmioty najzwyklejsze (białe), dostępne u NPC, po artefakty wyjątkowej mocy, koloru złotego. Razem, dostępnych jest 5 typów (kolorów) przedmiotów. Poza tym, każdy przedmiot od koloru zielonego po pomarańczowy, wymaga identyfikacji, a to z kolei wymaga tzw. Kryształów Prawdy, dostępnych z bossów oraz przy użyciu waluty premium. Mikropłatności są i nie powinno to nikogo specjalnie zdziwić. W grze możemy spotkać 2 rodzaje monet. Pierwsza, zwykła waluta podzielona jest w miedziaki oraz srebrne i złote monety, natomiast walutą premium są mroczne monety. Otwierają nam one praktycznie wszystkie zamknięte mikropłatnościami opcje i możliwości. Początkowo, nie widać wyraźnie potrzeby płacenia za cokolwiek, tak potem płacenie staje się niemal konieczne – potężne artefakty, najbardziej wypasione wierzchowce, wygodne teleportowanie do lochów, bonus do punktów doświadczenia oraz żywotności i wiele, wiele więcej. Tak wiec wybór jest nasz, albo łatwa droga i prawdziwe pieniądze, albo mnóstwo grindowania.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Niezła grafika
Misje
Mnóstwo ciekawych przedmiotów
Po polsku!

Wady
Bezlitosne mikropłatności

 

Werdykt
Drakensang Online to generalnie rzecz ujmując, takie przeglądarkowe Diablo i nie jest to żadna złośliwość z mojej strony – dzieli z nim, całe mnóstwo podobieństw. Począwszy od klasycznego już pola widzenia na grę kolory przedmiotów, przeciwników oraz ostatecznie, samą rozgrywkę. Fani siekanin, czyli hack’n’slashów, powinni być zadowoleni – Drakensang można z pewnością nazwać czymś w rodzaju darmowego Diablo. Podstawową wadą pozostają mikropłatności, które stawiają na pierwszym planie płacących graczy – nie sądzę, by się to miało zmienić w przyszłości.

Drakensang Online jest dostępna w przeglądarce, ale najsensowniejszym rozwiązaniem jest pobranie gry na komputer – znakomicie wpływa to na płynność i stabilność gry.

Drakensang Online klasy
Strażnik Lasu – Łucznik – Elastyczny, bardzo sprawny w walce na odległość, ale radzący sobie też całkiem nieźle w bezpośrednim starciu. Oczywiście zawsze ma przy sobie swój niezawodny łuk. Może przywoływać wilki. Co one robią z przeciwnikami? Warto zobaczyć.

Rycerz Zakonu Smoka – Wojownik – Potężny i bardzo sprawny w walce bezpośredniej, specjalizujący się w błyskawicznie zadawanych ciosach i masowych. Walczy za pomocą broni jednoręcznej oraz tarczy lub broni dwuręcznej.

Czarodziej Kręgu – Mag – Mistrz walki na odległość, polega na potędze swoich czarów, związanych z magią żywiołów. W walce, nie jest jednak sam, bo może przywołać magicznego Chowańca, walczącego razem przy jego boku. Podobnie jak w innych grach do pobrania online, czarodziej jest w stanie zadawać olbrzymie obrażenia, ale jest także bardzo narażony na wszelkie ataki, czy dystansowe czy wręcz.

Drakensang Online recenzja
4 (80%) 1 vote
generals_of_war_1
Generals of War recenzja

Generals of War przenosi nas na front pierwszej Wojny Światowej, gdzie czeka nas rywalizacja z innymi graczami. Przeglądarkowych i bezpłatnych...

Zamknij