Dragon’s Prophet recenzja


Dragon’s Prophet to jedna z najnowszych darmowych gier MMORPG do pobrania od studia Runewalker, znanego z Runes of Magic. Zostajemy trenerem smoków, a to dopiero początek przygód…

dragons_prophet_3

Za grę odpowiada tajwańskie studio Runewalker, bardzo dobrze znane na polskim rynku, za sprawą klona World of Warcraft, Runes of Magic. Akcja gry ma miejsce kilkaset let po Drugiej Wojnie Smoków, której wynikiem, ludzie rozpoczęli bardziej pokojowy żywot ze smokami. Tresura, przyjaźń, sucha karma i te sprawy. Zadaniem gracza jest zdobycie jak najlepszych smoków i ich szkolenie – pachnie trochę Pokemonami. W grze podobno jest 8 gatunków, a każdy z nich dysponuje nieco inną paletą zdolności. Jedne będą szybciej latać, inne robić furorę pod wodę, a jeszcze inne będą charakteryzować się wielką siłą fizyczną.

dragons_prophet_2

Przez pierwsze kilka godzin z grą, można bawić się fantastycznie – system walki, rozwój postaci, wygląd i animacje smoków. Palce lizać. w miarę jednak gry, wpadamy w powtarzalny schemat i zaczyna być coraż wyraźniejsze, że gra opiera się w znacznej mierze na powtarzalnym grindzie, przy niespecjalnie oryginalnych misjach. Jeszcze kilka lat temu, nie zwróciłbym na to uwagi, ale czasy się zmieniają, tak jak i standardy – wymagamy od gier MMORPG zdecydowanie więcej niż kiedyś.

dragons_prophet_2

Od strony wizualnej, Dragons Prophet wygląda nieźle – efekty zaklęć, animacje smoków, modele postaci, walka. Z drugiej jednak strony, tekstury nie są już takie dobre, podobnie mogę powiedzieć na temat wyglądu niektórych potworów. Gra sprawia wrażenie niedopracowanej, ale nie jest to nic dziwnego z racji gatunku – gry MMORPG potrzebują bardzo dużo czasu i pieniędzy.

Mikropłatności, mikropłatności. Sklep w Dragons Prophet oferuje asortyment dodatków, związanych z dodatkowymi smokami. Muszę szczerze przyznać, że cena najdroższego, czyli ok 200 euro, zaskoczyła mnie z miejsca.


ocena_4_recenzja_gdp

Zalety

Oryginalny pomysł
Obszerny świat
Grafika
Dźwięk

Wady
Błędy
Niezbyt zachęcające misje

 

Werdykt
Widać, że jeszcze sporo pracy przed Runewalker studios, by Dragon’s Prophet stanęła na nogi. Jak na razie, w grze pojawia się zbyt duża ilość błędów i niedoróbek (przez jakiś czas nie mogłem się zalogować do gry). Muszę jednak przyznać, że sam pomysł jest oryginalny i ciekawy – widać, że połączenie gry MMORPG i czegoś w rodzaju Pokemonów, ma szansę na sukces.

Dragon’s Prophet recenzja
4 (80%) 1 vote
riot_zone_1
Riot Zone recenzja

Riot Zone to oryginalna darmowa gra na przeglądarki, która umożliwia nam kontrolę nad oddziałem najemników. Czeka nas brutalna walka z...

Zamknij