Dragon Nest recenzja


Dragon Nest to darmowa gra MMORPG stworzona przez południowokoreańskie studio Eyedentity Games, a wydana przez Nexon. Przenosimy się do magicznej Lagendii, którą odkrywamy, jako jeden z wielu rządnych przygód herosów…

dragon_nest_1

Ruszamy na pomoc dobrej bogini Altei, otrutej przez jej złą i nikczemną siostrę Vestinel. Jedynie my możemy zbawić świat – ileż już razy to słyszałem? Po rejestracji i pobraniu gry na komputer, pierwszym krokiem jest stworzenie własnej postaci. Do wyboru są cztery bardzo podstawowe klasy, przy czym, nie możemy dowolnie wybierać płci – wybrana płeć jest przypisana do klasy postaci. Podobne rozwiązanie było już przy okazji na przykład gry MMORPG Elsword Online. Łuczniczka, Wojownik, Kleryk i Czarodziejka – wybór należy do nas. Jak w innych darmowych grach MMORPG, mamy postacie zarówno walczące, jak i leczące (Kleryk), strzelające (Łuczniczka, Czarodziejka) i specjalizujące się w walce wręcz (Wojownik). Kiedy wybór mamy za sobą, możemy wejść do świata gry. Rozwój sympatycznie wyglądającego bohatera, związany jest z wykupywaniem umiejętności w ramach rozbudowanego drzewka. Im wyższe poziomy, tym więcej mamy ich do rozdysponowania. Na poziomie 15 wybieramy specjalizację spośród 2 podklas, dzięki czemu będziemy rozwijać postać w wybranym przez siebie kierunku.

dragon_nest_2

Czeka na nas moc przygód i misji, setki przedmiotów, hordy potworów i niezła mechanika walki. Przedmioty? Czy to wielki młot, czy potężny miecz lub śmiercionośny topór, bohater posługuje się nim zręcznie i szybko, rozrzucając ich dookoła z każdym ciosem.

Po wejściu do świata gry od razu zwraca uwagę, że postacie NPC mają kwestie mówione, co jest ruchem w dobrą stronę. Postać obserwujemy zza pleców, podczas gdy myszką celujemy i atakujemy. Przyciski na klawiaturze odpowiadają za ruch postaci w danym kierunku. O wiele przyjemniej się gra, co mogliśmy już podziwiać w Star Wars: The Old Republic. Kolejną sprawą jest proste i bardzo dynamiczne sterowanie, przez co gra, przypomina pod tym względem DC Universe Online. Ten typ sterowania, zbliża tą grę MMORPG bardziej do bijatyki, niżeli reprezentantów swojego gatunku. Muszę przyznać, że Dragon Nest to gra pełna akcji zbliżona lekką formą do innego znanego MMORPG – NosTale.

dragon_nest_3

Zadania dostajemy w mieście, które będzie naszą bazą do dalszych przygód. Wzięcie kolejnych misji, dołączenie do drużyny, odbieranie nagród i sprzedaż przedmiotów – wszystko wykonamy w mieście. Misje są instancjonowanie podobnie, jak w Dungeon & Dragons Online, dlatego w instancjach będziemy skazani na własne siły. Instancje kończą się bossami, po pokonaniu, których możemy szybko przenieść się do miasta. W grze znajdziemy całą plejadę zabawnie wyglądających potworów, które oczywiście są groźne, ale raczej wzbudzają politowanie niżeli szacunek. W miarę gry i to się zmienia, bo gra pomimo ładniutkiej grafiki, jest wymagająca.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Barwna i zachęcająca wizualnie
Dynamiczny system walki
Mówione kwestie
Przyjemne cut-scenki

Wady

Dość infantylna odmiana stylu Manga

 

Werdykt
Dragon Nest to bardzo przyjemna gra, przypominające raczej lekkie MMORPG, takie jak NosTale. Bardzo przyjemnie prezentuje się dynamiczny system walki i sterowanie, przyjemna grafika i ogólna lekkość tego sympatycznego MMORPG. Nexon gwarantuje niezłą jakość i ciągłość, dlatego nie musimy się martwić, że pewnego dnia wyłączą z dnia na dzień serwery. Warto pobrać i grać za darmo!

Wymagania Dragon Nest

Wymagania rekomendowane
OS – Windows XP/Vista/2000
Karta graficzna – Nvidia GeForce 6600+
CPU – 2.6 GHz Core 2 Duo
RAM – 1024 MB
HDD – 3 GB

Dragon Nest recenzja
4 (80%) 1 vote
farmerama_1
Farmerama recenzja

Farmerama jest bezpłatną grą stworzoną dla fanów rolnictwa i pracy na roli. Wchodzimy w gumiaki pewnego farmera, który posiada rozwijające...

Zamknij