DC Universe Online recenzja


DC Universe Online zaprasza wszystkich chętnych do świata superbohaterów z DC – Superman i Batman, ale także Ci mniej znani herosi czekają na nas w tej znakomitej darmowej grze MMORPG do pobrania.

dc_universe_online_1_mgdp

Chociaż trwa aktualnie ofensywa filmów spod znaku Marvela (X-man, Iron Man, Thor czy Avengers), a świat herosów DC ogranicza się głównie do Batmana i Supermana, to DC Universe Online jest najlepszą darmową grą przenoszącą nas do świata superbohaterów. Możemy zagrać jako superbohater, albo jako superłotr – wszystko zależy od wyboru podczas tworzenia postaci, a ponieważ mamy do czynienia z grą MMORPG, tworzenie jest bardzo rozbudowane. Praktycznie od podstaw tworzymy nowego herosa, wybierając mu buty, pas, maskę czy nawet pelerynę (lub bez). Możemy wybierać też kolory, by w pełni oddawały charakter naszej postaci. Proces tworzenia awatara, standardowo kończy wybranie odpowiedniego imienia. Świat zaatakował jeden z najniebezpieczniejszych wrogów Supermana, Brainiac i tylko solidarna walka wszystkich ziemian, może odwrócić sytuacje. Nanowirus zamienia część mieszkańców ziemi w super bohaterów i właśnie nasza postać staje się jednym z nich. Naszą przygodę zaczynamy na statku kosmicznym Brainiaca, z którego musimy się jak najszybciej wyrwać, a pomaga nam w tym Oracle. Przygoda na statku kosmicznym, to przy okazji samouczek, podczas którego zgłębiamy tajemnicę sterowania oraz interfejsu.

dc_universe_online_3_mgdp

Jak się okazuje, nie tylko wojska Brainiaca staną przeciw nam – praktycznie wszyscy znani złoczyńcy z DC, próbują wykorzystać sytuację i realizują swoje chore zamiary. Będziemy powstrzymywać Jokera, Scarecrow, Bane’a, Lex’a Luthora i wielu innych mniej lub bardziej znanych super łotrów. Wybierając złego bohatera, będziemy oczywiście działać w drugą stronę i przeszkadzać Lidze Sprawiedliwości na każdym ich kroku. System walki? DC Universe Online wpisuje się do trendu, zbliżającym MMORPG do bijatyk, albo gier typowo konsolowych – liczy się akcja! Walka jest szybka i bardzo dynamiczna, czemu sprzyja niedużą liczba umiejętności. Nasz heros potrafi po jakimś czasie robić coraz bardziej śmiercionośne kombosy, kopnięcia i ciosy pięściami. Nic dziwnego w sumie, bo gra jest przecież i na konsoli Playstation 3.

dc_universe_online_2_mgdp

Jeśli szukacie trochę PvP, nie zawiedziecie się, bo i w DC Universe Online można odnaleźć go trochę. Możemy zmierzyć się z kimś w wyścigach, powalczyć w prostych pojedynkach 1 na 1, albo wziąć udział w scenariuszach, podczas których będziemy mogli wcielić się w jednego z super herosów i powalczyć z innymi graczami. Jeśli scenariusz wyjdzie nam dostatecznie dobrze, mamy szansę na nagrodę. Za grafikę odpowiada mocny i sprawdzony już wielokrotnie w innych grach, Unreal Engine 3. Postacie w grze wygląda świetne, cała gra pachnie komiksami. Miasto Gotham jest ciemne i mroczne, a Metropolis opowiada temu, co można zobaczyć w komiksach. Polecam latanie nad miastem, jeśli wasz bohater posiada tą super zdolność – jeśli nie to weźcie ją bez wahania. Warto wspomnieć, że w grze pojawia się mnóstwo mówionych kwestii, ponieważ każda z misji posiada mówioną prezentacje. Jeśli tylko znacie angielski, będziecie mogli się przysłuchiwać, jak Batman, Superman czy Oracle wprowadza was do szczegółów danego zadania.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Superbohaterowie DC!
Dynamiczna walka
Grafika i płynność silnika
Dźwięk

Wady

20 Gigabajtowy klient

 

Werdykt
Ciężko znaleźć udane gry odnoszące się do komiksowych bohaterów, a DC Universe Online wychodzi nam naprzeciw. Ta znakomita i dostępna za darmo do pobrania gra MMORPG sprawi wiele frajdy nie tylko fanom komiksów, ale także graczom szukającym porządnej gry online. Walka została zaprojektowana tak, by być dynamiczna i szybka, przez co rozgrywka nie jest nudna. Praktycznie jedyna wada to blisko 20 GB klient gry, pomijając ten fakt, gra jest jedną z lepszych w gatunku MMORPG.

DC Universe Online recenzja
5 (100%) 1 vote
west_1
The West recenzja

The West, to popularna symulacja kowboja, łącząca zarówno strategię, jak i grę RPG. Innogames, znane z Grepolis, oraz Plemion, stworzyło...

Zamknij