Campo Kickers recenzja


Campo Kickers to zabawny menadżer piłkarski, którzy przenosi nas w kolorowy i karykaturalny świat rywalizacji na najniższym poziomie rozgrywek. Ponieważ są to początki początków, pierwsze mecze rozgrywamy na łące, w sąsiedztwie pasących się owiec…

campo_kickers_1

Za grę odpowiada DeVspire, czyli firma z naszego rodzimego Raciborza. Po Taern czy Polwars to kolejna przeglądarkowa produkcja, pomyślana, jako gra multiplatformowa, czyli stworzona dla tabletów, smartfonów i naszych poczciwych komputerów. Jeśli graliście w Goalunited lub Top Eleven, powinniście mniej więcej wiedzieć, czego się spodziewać – zarządzamy od podstaw klubem piłkarskim! Gra różni się jednak od innych gier piłkarskich online. Campo Kickers jest grą mającą charakter mocno karykaturalny, przez co zbliża się do kilku innych znanych gier online, takich jak popularny Zero Hero lub świetny RPG, Shakes & Fidget. Podczas gry musimy mieć cały czas oko na terminarz, który przypomina nam, kiedy są rozgrywane mecze i zapamiętuje wszystkie ważne wydarzenia. Rzut oka na zarząd, by zdać sobie sprawę na temat poziomu umysłowego pracowników klubu – smutny, ale i zabawny widok. Podobnie, jak w innych grach piłkarskich, tak i tutaj będzie rozwijać infrastrukturę stadionową, chociaż ten termin wydaje się jakiś taki na wyrost. Najważniejsza jest jednak drużyna, która mieści 25 zawodników. Każdy zawodnik jest reprezentowany przez kilka statystyk określających jego formę, motywację czy poziom umiejętności. Najważniejszym jest chyba poziom talentu, bo on pokazuje ile jesteśmy w stanie wykrzesać z danego zawodnika. Możemy dowolnie modyfikować skład, ustalać plan treningowy i przygotowywać rozsądne ustawienie, pod zbliżające się mecze ligowe.

campo_kickers_3

Oczywiście kontuzje mogą wyeliminować nawet najlepszych zawodników, dlatego warto przemyśleć obciążenia treningowe. Ważna postacią jest także trener, którego możemy albo wymienić albo szkolić, przez co jeszcze skuteczniej będzie trenował naszą drużynę. W okolicznej knajpce znajdziemy innych graczy i tam właśnie, możemy wybierać sparingpartnerów. Rozegranie meczu nie zawsze jest możliwe, bo jeden z gracz może mieć zajęte terminy, ale bez wątpienia jest to ważne miejsce w grze – w końcu duża część rozgrywki opiera się na PvP. Mecze rozgrywamy w ramach ligi, rozgrywek pucharowych i właśnie meczów sparingowych.

Poziom grafiki jest w porządku, ale trudno mówić o jakiś specjalnych fajerwerkach. Postacie i elementy menu zostały prawdopodobnie narysowane ręcznie, co rzuca się w oczy podczas rozgrywki. Campo Kickers jest statyczna, ale nie mogę jej odmówić unikalnego uroku i solidności z jaką została zrealizowana. Dlatego mogę częściowo wybaczyć to grze, jak i lekko archaiczne wrażenie, jakie na mnie pozostawiła. Walutą premium w Campo Kickers są kiełbaski, które możemy kupić na kilka sposobów. Kiełbaski to metoda przeskoczenia różnych blokad, które stawia przed nami gra. Czy warto wydawać kieszonkowe na dodatki? Na pewno pograjcie dłużej niż kilka dni, a będziecie mogli z czystym sumieniem zdecydować sami.

campo_kickers_2

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Karykaturalny styl graficzny
Humor
Multiplatformowość! (tablet, telefon i komputer)
Oryginalne podejście do menedżerów piłkarskich

Wady
Statyczna
Może sprawiać archaiczne wrażenie

 

Werdykt
Campo Kickers może nie jest grą wybitną i jest stosunkowo wcześnie, by wyrokować, co będzie z nią dalej, ale budzi pozytywne odczucia. Na pewno grze daje sporo lekka i humorystyczna atmosfera – tutaj nic nie jest do końca na serio. Jeśli nie wciągnęły was inne produkcje Free to Play, kręcące się wokół rozgrywek piłkarskich, sięgnijcie po Campo Kickers. Jest zabawna, niezobowiązująca i przystępna dla każdego fana darmowych gier online.

Campo Kickers recenzja
4 (80%) 1 vote
fragoria_2
Fragoria recenzja

Darmowe MMORPG w przeglądarce poczynają sobie coraz śmielej na rynku Free to Play. Magiczny świat fantasy zaprasza wszystkich na przygodę....

Zamknij