Bloodline Champions recenzja


Bloodline Champions jest jedną z najbardziej znanych gier typu MOBA, skierowana do fanów akcji i pojedynków PvP. Nie jest to jednak kolejny typowy przedstawiciel gatunku. Do bezpłatnego pobrania.

bloodline_champions_3

Bloodline Champions reprezentuje bardzo popularnych aktualnie gatunek turniejowych gier online, czyli gier typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), w które mogliśmy grać przy okazji League of Legends, Infinite Crisis czy Heroes of Newerth. Nie jest to jednak kolejna nic niewnosząca do gatunku gra, a próba stworzenia czegoś oryginalnego, o czym przekonacie się niżej. Za grę odpowiada szwedzkie studio Stunlock. Najważniejszymi cechami gry są starcia drużynowe graczy (2vs2, 3vs3, 5vs5), które odbywają się w trzech dostępnych trybach. Mając do wyboru dwanaście aren, będziemy albo walczyć w brutalnym trybie deathmatch, bronić punktów kontrolnych w Conqest albo kraść artefakt z bazy przeciwnika w Capture the Artifact. Bloodline Champions stawia na krótkie, ale wyjątkowo dynamiczne mecze, w których najważniejsza jest zręczność i strategia. To, co wyróżnia Bloodline Champions od reszty swoich MOBA-braci, to fakt, że podczas walki musimy porządnie wycelować w swojego przeciwnika. Dotyczy to każdych umiejętności, które wymagają od nas umiejętności porównywalnych ze strzelankami! Nawet umiejętności zadające obrażenia obszarowe, wymagają umiejętnego wybrania obszaru ataku.

bloodline_champions_1

Brak automatycznego zadawania obrażeń powoduje, że „build” postaci czy takie a nie inne używane przedmioty, nie liczą się tak bardzo, jak nasze własne umiejętności. Rzutuje to przede wszystkim na mikropłatności, którymi nie jesteśmy w stanie zniwelować różnicy, pomiędzy dobrymi graczami. Początkowo gra sprawia trudności nowym graczom, ale można spokojnie potrenować z botami, zaraz po tym, jak zakończymy samouczek. Podczas rozgrywki, akcję obserwujemy z góry, mając odpowiednio duże pole widzenia. Sterowanie zostało wyraźnie zaczerpnięte ze strzelanek, bo opiera się na klawiszach WASD, przyciskach myszy oraz innych przyciskach specjalnych. Pod lewym przyciskiem myszy jest atak podstawowy, który jest jednak na tyle silny, że będziemy go używać najczęściej – jest on dystansowy lub wręcz.

bloodline_champions_2

Aktualnie gra oferuje około 30 różnorodnych bohaterów, a każdy z nich posiada 9 umiejętności. Praktycznie wszystkie z nich są dostępne od początku walki, choć najmocniejszy „ultimate” wymaga napełnienia specjalnego paska energii, poprzez trafianie przeciwników lub sojuszników, (jeśli ich akurat leczymy). Umiejętne reagowanie, robienie uników czy przewidywanie ruchów przeciwnika, prowadzą do sukcesu. Właśnie to jest jedną z niepodważalnych zalet Bloodline Champions. Kolejną jest jakość grafiki, dźwięku i całej gry, która wydaje się dopracowywana od kilku ostatnich lat.

W grze możemy zagrać całkowicie bezpłatnie, ale dla chętnych przygotowano także ofertę premium. Skiny, postacie, niektóre bronie, możemy łatwo kupić za pomocą Blood Coins, podczas gdy walutą premium są Funcom Points. O ile nie mam zastrzeżeń do wpływu mikropłatności na rywalizację pomiędzy graczami, to nie do końca rozumiem, tygodniowy limit dotyczący zarobku Blood Coins? Nie spotkałem się z podobnym rozwiązaniem w żadnej innej grze Free to Play.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Ogólna jakość
Mocno zręcznościowa mechanika walki
Innowacyjna

Wady
Ograniczenia w zarabianiu Blood Coins


Werdykt

Pomimo pewnych zastrzeżeń dotyczących tygodniowego limitowania Blood Coins, uważam Bloodline Champions za naprawdę bardzo udaną grę typu MOBA. Szczególnie podoba mi się mechanika walki, w której liczą się umiejętności i celność, a nie szczęście i mikropłatności. Podobnie jak w strzelankach, większość zależy od umiejętności danego gracza, a nie koniecznie od wykupionej broni. Jeśli jeszcze nie widzieliście Bloodline Champions, zachęcam was do pobrania, bo nie jest to kolejna League of Legends czy Infinite Crisis.

Bloodline Champions recenzja
5 (100%) 1 vote
army_attack_2
Army Attack recenzja

Army Attack to ukłon w stronę posiadaczy kont na Facebooku - udana turowa gra strategiczna za darmo dla wszystkich zwolenników...

Zamknij