Battlefield Heroes recenzja


Battlefield Heroes to jedna z pierwszych udanych strzelanek Free to Play stworzonych przez giganta EA. Jest mocno kreskówkowo i karykaturalnie, a wszystko bezpłatnie!

battlefield_heroes_1

Powinniście wiedzieć, że gra obsługiwana jest w przeglądarce, ale tylko częściowo – administrujemy kontem za pośrednictwem przeglądarki czy też dołączamy do gry. Battlefield Heroes jest jednak grą, głównie opierającą się na kliencie, dlatego zaraz po rejestracji, gra szybko upomni się o pobranie. Strzelanka Battlefield Heroes przenosi nas na kreskówkowe pole bitwy, gdzie zmierzą się ze sobie dwie wrogie drużyny. Jedna z nich jest wzorowana na armii niemieckiej z czasów 2 Wojny Światowej (National), a druga na aliantach (Royal). Oczywiście nazistowskie symbole zostały zastąpione czymś innym. Wybór strony konfliktu raczej nie ma większego znaczenia, natomiast inaczej jest w przypadku klasy, jaką wybierzemy dla naszej postaci. Do wyboru mamy trzy klasy: Komandosa, Żołnierza oraz Strzelca. Komandos jest mistrzem walki w ukryciu i potrafi dziabnąć przeciwnika w plecy lub załatwić z karabinu snajperskiego. Strzelec przyciąga uwagę przeciwników i jest wyposażony w cięższą broń, niezbędną, by zniszczyć czołgi czy inne pojazdy bojowe.

battlefield_heroes_2

Żołnierz jest elastyczny, potrafi walczyć na średnim dystansie i pomaga innym klasom. W ramach jednego konta możemy stworzyć kilka postaci, więc nie macie się, czym martwić. Kiedy zdecydowaliśmy się, która klasa nam najbardziej odpowiada, wchodzimy do właściwej części gry. Rozgrywka polega na zajmowaniu określonych punktów na mapie i tłuczeniu żołnierzy przeciwnej drużyny. By nie było nudno, możemy zasiąść za sterami samolotu, zwinąć ze swojej bazy czołg czy wleźć do jeepa i wcisnąć gaz do dechy. Nie spodziewajcie się jednak rozgrywki na poziomie World of Tanks czy War ThunderBattlefield Heroes jest o wiele prostsza i bardziej przystępna do gry. Po prostu odpalamy grę i już możemy śmiało rywalizować z innymi uczestnikami gry! Macie skojarzenia ze starym Battlefield 1942? I słusznie, bo Battlefield Heroes bardzo przypomina tą klasyczną strzelankę.

battlefield_heroes_3

Jeśli graliście w Team Fortress 2, powinniście zauważyć pewne podobieństwo, pomiędzy stylem graficznym obu tych gier. Gra jest bardzo kolorowa, a wszystkie postacie są przedstawione w wyjątkowo karykaturalny i zabawny sposób. Pomimo pojawiającej się w grze przemocy, jest ona przedstawiona bezkrwawo, dlatego mogę tą strzelankę polecić wszystkim młodszym graczom. Mikropłatności raczej nie powinny was niepokoić. To nie są strategie online, które wymagają pompowania w nie pieniędzy, a strzelanka, w której musimy wykazać umiejętnościami. Na pewno wydając pieniądze, będziemy mieli dostęp do lepszych broni czy bandaży, ale reszta i tak zależy od naszego refleksu czy celności. W związku z tym mikropłatności wpływają w znacznie mniejszym stopniu na rozgrywkę! Poza tym, gra oferuje rozbudowaną kustomizację wyglądu postaci, którą możemy ubrać na wiele różnych sposobów – znaczna część oferty w sklepie gry dotyczy takich rzeczy.

ocena_5_recenzja_gdp

Zalety
Lekka i przyjemna
Karykaturalna grafika
Relaksująca rozgrywka
Malutkie wymagania sprzętowe

Wady
Chciałoby się więcej map

 

Werdykt
Mając kilka lat na karku Battlefield Heroes wciąż ma się świetnie i oferuje kupę przedniej zabawy. Podobieństwo, z jednej strony do Team Fortress 2, a z drugiej do Battlefield 1942 świadczy na jej korzyść. Jeśli szukacie lekkiej, przyjemnej i dynamicznej strzelanki Free to Play, zobaczcie Battlefield Heroes. Przystępna rozgrywka z pewnością jest miłą odmianą od bardziej wymagającej Ghost Recon Online czy symulatorów w stylu War Thunder i World of Tanks.

Battlefield Heroes recenzja
3 (60%) 2 votes
rakard_kingdoms_1
Rakard Kingdoms recenzja

Rakard Kingdoms to strategia online, wydana przez niemieckie studio Upjers, która toczy się według dobrze znanych reguł gatunku. Przeglądarka i...

Zamknij