Avengers Alliance recenzja


Avengers Alliance to świat superherosów związanych z komiksami Marvela. Iron Man, Kapitan Ameryka, Hulk to tylko pierwsze z brzegu postacie, jakie przyjdzie nam zwerbować podczas gry.

avengers_alliance_1

Avengers Alliance jest aktualnie jedną z najbardziej znanych gier, które zadebiutowały na Facebooku. Deweloperzy ze studia Playdom, postanowili wypuścić grę na platformy mobilne, dzięki czemu grę możemy ściągnąć na Androida i iOS (iPad, iPhone). Wchodzimy w buty agenta tajnej jednostki S.H.I.E.L.D, która broni świat przed siłami spoza naszej planety. Nie będziemy jednak powstrzymywać zła sami, bo do naszego bohatera, dołączą praktycznie wszyscy, pozytywni bohaterowie Marvela. Poczynając od hiper-brutalnego Punishera, dzikiego Black Panther, Human Torch czy Wolverine’a – każdy może zostać częścią naszej drużyny, a lista stale jest powiększana o nowych superherosów. Bez wątpienia, by odblokować całą zawartość gry i wspomnianych herosów, trzeba grać naprawdę długo – wiele miesięcy gry wspomaganej mikropłatnościami. Rozgrywka składa się z kompletowania misji w ramach kampanii, która jest podzielona na epizody. W każdym epizodzie czeka nas kilka walk i starcie z bardziej wymagającym mini-bossem i właściwym bossem. Z każdego pojedynku wyciągamy punkty doświadczenia, pieniądze i czasami walutę premium (jeśli mamy trochę szczęścia). Zarobione pieniądze inwestujemy w nowe przedmioty dla naszego bohatera, a za walutę premium możemy podnieść poziom herosów czy odblokować nowych.

avengers_alliance_3

W zasadzie jest kilka walut premium, ale jedną z nich, możemy dostać od innych graczy i to w znacznej ilości  – zachęcam was do zapraszania znajomych i wymiany prezentami! To najlepsza metoda pozwalająca ominąć część mikropłatności! Mikropłatności dręczą nas różnymi ograniczeniami, a da nam się we znaki także pasek energii, który ogranicza naszą grę do kilku walk na jedną sesję.

Avengers Alliance wymaga od graczy logowania się, 2-3 razy dziennie na ok 20 minutowe sesje. Po zebraniu prezentów od znajomych i wysłaniu własnych, zaczynamy kilka misji, które sprowadzają się głównie do walki. Nie rozczarujecie się mechaniką walki! Rozgrywana w turach i dająca graczom normalne możliwości, jaka powinna dawać potyczka! Każdy z partycypantów wykonuje ruch i może korzystać z kilku umiejętności oraz z długiej listy przedmiotów podczas trwania starcia. Myślę, że właśnie ten elementy gry jest filarem popularności Avengers Alliance! Czy warto pobierać czy może lepiej grać na Facebooku i w przeglądarce?

avengers_alliance_2

Granie na ekranie dotykowym jest naprawdę satysfakcjonujące, choć trzeba liczyć się z błędami i crashami aplikacji. Niestety, dość często gra wysypywała mi się podczas trwania walki z bossem. Trzymałbym się jednak wersji do pobrania, bo dostęp do urządzenia mobilnego jest zdecydowanie łatwiejszy niż do komputera. Oprawa graficzna Avengers Alliance jest naprawdę dobra, nie inaczej ma się poza tym muzyka i wszelkie dźwięki w grze. Od tej strony gra stoi na solidnym poziomie – szczególnie, podobają mi się ręcznie rysowane postacie superbohaterów. Kawał niezłej roboty! Jedyne, do czego się przyczepiam to słaba stabilność aplikacji i to jest na dzisiaj podstawowy problem Avengers Alliance. Deweloperzy z Playdom powinni wziąć się porządnie za poprawki.

Avengers Alliance w Google Play
Avengers Alliance w iTunes

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Muzyka
Jakość
Superherosi Marvela!
Rozbudowana

Wady

Stabilność (aplikacje mobilne)
Ograniczenia związane z mikropłatnościami

 

Werdykt
W Avengers Alliance znajdziemy świetną i uzależniającą rozgrywkę, ze sporym akcentem społecznościowym (znajomi, prezenty, pasek energii). O ile mikropłatności raczej wam się nie spodobają, to cała reszta już jak najbardziej! Wierzę, że deweloperzy, jak najszybciej, wyeliminują błędy powodujące sypanie się aplikacji na urządzeniach mobilnych. Wciąż macie jednak wybór. Przeglądarka lub aplikacja do pobrania – jedno i drugie za darmo!

Avengers Alliance recenzja
4 (80%) 1 vote
happy_tale_1
Wesoła Osada recenzja

Wesoła Osada, czyli w oryginalnej wersji Happy Tale, przenosi nas w świat zmagań Celtów z Rzymianami. Humor, angażująca rozgrywka i...

Zamknij