Atlantica Online recenzja


Atlantica Online wyróżnia się wśród innych gier MMORPG za darmo turowym systemem walki, trochę podobnym do gier Final Fantasy. Wcielamy się w potomka zaginionej cywilizacji Atlantydów i tylko od nas zależy porządek świata.

atlantica_online_2

Zwyczajowo, zaraz po rejestracji, pobraniu klienta i odpaleniu gry, pierwsze, co będzie nas czekać, to stworzenie awatara reprezentującego nas w świecie gry. Od momentu, kiedy kreujemy swoją postać, wyraźnie widać, że gra reprezentuje wschodni, podchodzący pod anime style graficzny. Opcji wyboru, może nie mamy zbyt wiele, ale to, co jest w zupełności wystarczy – osobiście, nigdy nie miałem zbyt wiele cierpliwości do tworzenia wyglądu swojej postaci. Wchodzimy do świata gry i już zostajemy rzuceni na głęboką wodę – oto jesteśmy potomkiem świata Atlantydów, którzy zniknęli bez śladu. Musimy dowiedzieć się, jaki ich spotkał los, po tym jak zbyt dużo eksperymentowali z tajemniczym surowcem Oriharukonem. Był on z jednej strony źródłem ich potęgi, bo dzięki niemu podporządkowali sobie cały współczesny świat, a z drugiej, źródłem ich katastrofy. Oriharukon pozwalał opanować trudną sztukę magii i tylko dzięki temu Atlantydzi mieli w swoim władaniu Mezopotamię, Egipt, Dolinę Indusu i obszary Żółtej Rzeki. Teraz, cały świat czeka katastrofa, jeśli nie rozwikłamy zagadki Atlandytów. Stopniowo, odkrywamy wątek fabularny i podróżujemy, odwiedzając starożytne miejsca, gdzie mogą być jeszcze zachowane ślady działalności naszych przodków.

atlantica_online_1

Nasza postać, nie będzie jednak podczas przygód sama. Będą nam towarzyszyć najemnicy, którzy posiadają przeróżne umiejętności, jakie wykorzystujemy podczas walki. Możemy w ten sposób, zebrać około dwudziestu najemników w ogóle, przy czym maksymalnie może nam towarzyszyć ośmiu. Co ciekawe, dostają punkty doświadczenia i awansują, tak samo jak nasza postać! Skoro werbujemy najemników, jak wygląda w takim razie walka? W Atlantica Online mamy do czynienia ze strategicznym i turowym zarazem systemem, nieco przypominającym ten znany z gier Final Fantasy. W ten sposób, z jednej strony, podróżujemy po mapie przygód postacią, a kiedy przyjdzie walczyć, zostajemy przeniesieni na pole bitwy. Muszę przyznać, że pomysł i jego realizacja to ruch w dobrym kierunku, bo bardzo mało można spotkać gier MMORPG z takim właśnie system walki. Podczas walki, nie możemy korzystać z pauzy i jesteśmy ograniczeni do 30 sekund na naszych ruch.

atlantica_online_3

Poza poznawaniem fabuły gry, czeka nas jeszcze dość interesujące przez formę walki – PvP. Z innymi graczami możemy walczyć w standardowych pojedynkach jeden na jednego w rzymskim Koloseum. Wszystko nabiera zupełnie innego kształtu niż w klasycznych MMORPG, bo walka przypomina raczej starcie drużyn. Co warto odnotować, istnieje możliwość także walki graczy pomiędzy serwerami.

Co do grafiki i oprawy audio, Atlantica Online wyglądała kiedyś znakomicie, teraz możemy powiedzieć, że prezentuje się w porządku. W końcu czas płynie naprzód, a standardy sprzed kilku lat, nie są tymi samymi, co aktualne. Styl graficzny utrzymany jest we wschodnim stylu, podchodzi trochę pod Lineage 2, ale nie np. pod NosTale!

ocena_4_recenzja_gdp
Zalety
Wybuchowa mieszanka strategii i MMORPG
Złożona i innowacyjna
Jedna z najbardziej nagradzanych gier MMORPG

Wady
Już trochę przestarzała
Gigantyczny klient gry

 

Werdykt
Atlantice Online ma w sobie sporo oryginalności, pominąwszy fakt, że na rynku istnieje już prawie tyle lat, co recenzowany przeze mnie Rappelz. Atlantica Online ma jednak do zaoferowania znacznie więcej, przede wszystkim ze względu na turowy, strategiczny gameplay podczas walk. Niech was nie zraża spory klient gry, bo pomijając ten fakt, praktycznie rzecz biorąc gra nie ma specjalnych wad. No może trochę widać te parę lat na karku…

Atlantica Online recenzja
4 (80%) 1 vote
polwars_3
Polwars recenzja

Macie ochotę na MMO w wyjątkowo swojskich klimatach? Fikcyjny konflikt pomiędzy Zachodzianami i Wschodzianami właśnie się rozpoczął – którą stronę...

Zamknij