Astro Lords recenzja


Astro Lords łączy elementy ekonomicznej gry strategicznej oraz strzelanki, dając graczom możliwość gry w oparciu o klienta lub przez przeglądarkę. Twórcy pracują także nad stworzeniem wersji mobilnej, czyli aplikacji na tablety i smartfony.

astro_lords_1

Dawno temu, kiedy ludzie szykowali się do podboju kosmosu, asteroida przeleciała obok ziemi. Wysłana na asteroidę sonda kosmiczna, odkryła nowe, rewolucjonizujące źródło energii – Runy. Po tym wydarzeniu, ludzie błyskawicznie nauczyli się konstruować zaawansowane statki kosmiczne, które potrafiły przebywać niesamowite odległości i to w mgnieniu oka. Niedługo potem, pojawiła się nieznana, agresywnie nastawiona do ludzi, rasa obcych, którzy także poszukiwali Runów. Rozpoczyna się czas brutalnych wojen i rywalizacji o spuściznę technologiczną pradawnej rasy obcych. Zabawa rozpoczyna się od rozbudowy swojej własnej bazy, która służy za centrum operacji oraz dostarcza niezbędne do gry surowce. Baza pozwala na budowę statków kosmicznych, wraz z całym niezbędnym zapleczem, które jest potrzebne do prowadzenia wojny. Tutaj nie ma jakiś szczególnych zaskoczeń, chociaż zaskoczyła mnie szata graficzna Astro Lords, która z resztą opiera się na mocnym silniku Unity 3D. W związku z tym, baza jest w całości w 3D i możemy ją dowolnie obracać i przybliżać wedle uznania. Na najwyższych detalach, Astro Lords wygląda naprawdę świetnie, szczególnie, jeśli porównamy ją do innych produkcji kosmicznych w modelu Free to Play – no może poza Battlestar Galactica Online, która również opiera się na Unity 3D. Rozgrywce towarzyszy futurystyczna muzyka, może nie najwyższych lotów, ale z pewnością zauważalna.

astro_lords_2

Początkowo nie łatwo jest się połapać w grze, bo o ile gra wykorzystuje mechanikę strategii online, którą już znamy na pamięć, to w grze jest mnóstwo statystyk i wskaźników – zawrót głowy gwarantowany. Szybki przegląd menu i możemy wyrobić sobie zdanie, co do złożoności części ekonomicznej gry – budynków jest bardzo dużo, a jakby tego było mało istnieje drzewko technologiczne, będące nieodłącznym elementem rozwoju naszego imperium. Bardzo szybko przechodzimy chrzest bojowy, czyli elementy strzelanki/strategii RTS. Najpierw jednak, musimy wyposażyć nasz statek kosmiczny w niezbędną broń i dodatki gwarantujące dominacje na polu bitwy.

astro_lords_3

Bitwa rozgrywka się w czasie rzeczywistym, ale są także elementy turowe – po klikaniu w różne miejsca i wybraniu rodzaju ataku, udało mi się zniszczyć wrogich kosmitów, ale dalej nie do końca rozumiem mechanikę walki. Na pewno jest oryginalna, ale średnio przejrzysta. Co ciekawe, możemy grać także z innymi graczami i tworzyć teamy roznoszące przeciwników na strzępy! Nieodłączną częścią walki są bohaterowie, którzy dowodzą naszymi armiami w kosmosie. Ich także możemy wyposażyć w różny ekwipunek.

Funkcje premium zostały bardzo rozwinięte, ale opierają się – jak to w strategiach czy MMORPG – na koncie premium, które odblokowuje graczom przeróżne bonusy. Lista dodatków jest dość długa, ale oferta najlepiej przemawia do graczy mających trochę więcej doświadczenia w rozgrywce. Na pierwszy rzut oka, najbardziej opłaca się wykup konta na rok, bo wychodzi to niemal 2 razy taniej niż przy wykupie na jeden miesiąc.

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Muzyka
Oryginalność
Bitwy!

Wady
Skomplikowana
Walka wymaga dopracowania

 

Werdykt
Astro Lords wprowadza nowości, szczególnie mam tu na myśli mechanikę walki, ale przed twórcami jeszcze sporo pracy, by oszlifować grę. Sam koncept mi się podoba, szczególnie, że cały gatunek bezpłatnych strategii online wymaga świeżych i oryginalnych pomysłów. Oparcie gry o silnik Unity 3D to ruch w dobrym kierunku, dlatego czekam na kolejne łatki/modyfikację, a wam radzę przetestować grę. Pytanie tylko co wybieracie – grę w przeglądarce, czy przez klienta po pobraniu?

Astro Lords recenzja
4 (80%) 1 vote
pirates_tide_fortune_1
Pirates: Tides of Fortune recenzja

Fani piratów i żeglarskich klimatów, w końcu mogą odetchnąć – poza Pirate Storm i Seafight czeka na nich także Pirates:...

Zamknij