Andromeda 5 recenzja


Andromeda 5 to najnowsza darmowa gra online rozgrywająca się w kosmosie. Odległe galaktyki czekają na śmiałka, który podbije je i zdobędzie nieśmiertelną chwałę! Grę można pobrać na komputer lub grać w przeglądarce.

andromeda_5_2

Podobnie, jak Battlestar Galactica Online i DarkOrbit, Andromeda 5 przenosi nas w przestrzeń kosmiczną, gdzie będzie toczyć się rozgrywka. Do wyboru mamy 2 skonfliktowane ze sobą frakcje – Vindexis i Regia Ales. Po rejestracji możemy wybrać grę albo w oknie przeglądarki, albo poprzez klienta – to drugie rozwiązanie, może wpłynąć pozytywnie na zachowanie gry. Tworzymy postać kosmicznego pilota, którym wsiadamy w pierwszy statek kosmiczny. Gra została profesjonalnie spolszczona, dzięki czemu, możemy przyjemnie i szybko nauczyć się podstaw w samouczku. Ścieżka audio jest w języku angielskim, ale są polskie napisy. Twórcy chwalą się 200 misjami, jakie są dostępne w grze i jest to jedna z metod na zdobycie doświadczenia i pieniędzy. W końcu możemy zwiedzić 16 galaktyk! Brzmi świetnie, ale w praktyce, nie są największe. Oczywiście można poświęcić czas głównie na grindowanie, ale lepiej wykonywać przy tym wspomniane misje. W grze będziemy także zbierać surowce i łączyć je w inne, tworzyć gildie oraz rywalizować z innymi graczami.

andromeda_5_1

W Andromeda 5 możemy kupić jeden z wielu dostępnych statków kosmicznych i wyposażyć je w różnorodną broń, amunicje i inne dodatki. Pierwszym statkiem kosmicznym jest malutki komar, ale kolejny Obrońca i następny, Żmija, są zdecydowanie, zarówno większe, jak i bardziej zabójcze. Centrum operacji jest baza, w której będziemy sprzedawać zasoby, dokonywać niezbędnych ulepszeń statku kosmicznego, oraz kupować broń. Najlepszy i najbardziej zabójczy statek kosmiczny to Czerwony Smok, który można kupić za 30,000,000 jednostek waluty (dolary) lub za znaczą ilość waluty premium. W grze istnieją obok siebie, aż 3 waluty – waluta podstawowa, czyli dolary oraz 2 waluty premium, Nova i Equilibrium. Istnieje możliwość wymiany podstawowej waluty i części surowców na obie waluty premium, ale współczynnik wymiany jest tak niekorzystny, że stawia to pod znakiem zapytania sens korzystania z tej opcji. No chyba, że ktoś uwielbia grind totalny.

andromeda_5_3

Statek kosmiczny kontrolujemy za pomocą myszki, ale najlepiej korzystać także z przycisków AWSD na klawiaturze – kontrola jest znacznie wygodniejsza. Jeśli chcecie grać tylko myszą, prawy przycisk to zbieranie surowców, strzał lub inne interakcje, a lewy odpowiada za ruch statku. Warto kliknąć myszką na mapkę, by statek dostał super-przyśpieszenie i znalazł się, w wybranym miejscu, znacznie szybciej.

Za grafikę Andromeda 5 odpowiada silnik Unity 3D, dzięki czemu możemy podziwiać naprawdę niezłej jakości środowisko 3D. Obiekty 3D to w zasadzie statki kosmiczne i dryfujące w przestrzeni kosmicznej obiekty (bazy, satelity czy surowce), ale i tak wszystko robi bardzo pozytywne wrażenie. Interfejs i pojawiająca się w grze muzyka, nie odbiegają swoją jakością od reszty gry. Brawo!

ocena_5_recenzja_gdp
Zalety
Unity 3D w akcji!
Muzyka
Interfejs
Polska wersja językowa

Wady
Za prosta?

 

Werdykt
Andromeda 5 to bardzo udana darmowa strzelanka kosmiczna, która wyróżnia się zarówno jakością, jak i wciągającą rozgrywką. Nie jest ani skomplikowana, ani wymagająca wielkich umiejętności, ale i tak świetnie spełnia swoją rolę – relaksuje! Poza tym niezła grafika oparta na silniku Unity 3D i bardzo dobra muzyka dopełniają udany produkt. Jeśli szukacie nowej darmowej gry do pobrania, zagrajcie w Andromeda 5, najlepiej przez klienta, bo w przeglądarce może być różnie.

Andromeda 5 recenzja
5 (100%) 1 vote
kings_of_the_realm_1
Kings of the Realm recenzja

Królestwo potrzebuje władcy, który zaprowadzi silną władzę i ruszy na podbój nowych, nieznanych ziem. Strategia online za darmo, dostępna nie...

Zamknij