Allods Online recenzja


Allods Online to mająca już kilka lat darmowa gra MMORPG do pobrania wyprodukowana przez studio Nival do spółki z Gpotato. Gra przenosi nas do świata fantasy Sarnaut znanego z serii gier Rage of Mages.

allods_online_3_mgdp

Jak w innych grach do pobrania MMORPG, pierwszymi posunięciami w grze jest stworzenie reprezentującego nas awatara. W zasadzie proces nie jest szczególnie złożony, problemem może być jedynie zdecydowanie jaka klasa postaci najbardziej nam odpowiada. Albo która z dwóch dostępnych frakcji? Razem występuje 6 raz, po 3 na każdą z frakcji. Co ciekawe każda z ras posiada dostęp do większości klas oraz kilka zablokowanych. Klas jest sporo, ale generalnie mieszczą się one w schematach znanych z gier MMORPG – DPS, TANK, RDPS, MDPS. Od pierwszego kontaktu z grą, widać duże podobieństwo do znanego hitu World of Warcraft – grafika i efekty są bardzo zbliżone, choć Allods Online wydaje się nieco ładniejszy pod tym względem. Świat gry jest kolorowy, co widać już w czasie zabawy z samouczkiem i wykonywaniu pierwszych misji. Warto wspomnieć też o mechanice walki, który nie opiera się na auto ataku, co sprawia że rozgrywka jest nieco bardziej angażująca.

allods_online_2_mgdp

Tempo walki jest całkiem szybkie, pomiędzy World of Warcraft, a Warhammer Online – tak się składa, że dobrze znam te MMORPG. Fani walk pomiędzy graczami także znajdą tutaj coś dla siebie – PvP jest nieco zbliżone do World of Warcraft. Jeśli przeciwnik jest oflagowany w miejscu, które jest wyznaczone do PvP, otrzymujemy za niego 110% punktów doświadczenia. Z kolei, jeśli pokonamy go na innym obszarze, otrzymujemy za niego 90% punków doświadczenia. Problem jednak w tym, że serwery nie są zapełnione graczami i to jest problem.

Co do system awansu postaci, nie jest on związany z grindem, ale na wykonywaniu zadań. Grind czeka nas i tak na wyższych poziomach, ale początkowo nie odczułem przesadnego zmuszania do farmowania punktów doświadczenia. To dobre rozwiązanie, pozwalające nam skupić się przede wszystkim na wątku fabularnym, a nie tłuczeniu setek wrogów dla kolejnego poziomu. I znowu, szkoda że nie bardzo jest z kim grać.

allods_online_1_mgdp

Przedmioty dostępne w Allods Online, są niezbędne by móc być nieco skuteczniejszym przeciw coraz to mocniejszym stworzeniom, a występują one w zróżnicowanej ilości. Potężnie wyglądające miecze, wielkie magiczne buławy, ciekawie stylizowane pancerze płytowe, talizmany, i wypasione buty – broń często odbiega swoim rozmiarem od standardów. Takie rzeczy można spotkać zarówno w World of Warcraft, jak i niektórych wschodnich grach MMORPG, jak choćby TERA Online. Jedną z najbardziej interesujących innowacji jest możliwość wybudowania własnego statku kosmicznego! Trwa to około miesiąca, ale dzięki temu możemy uczestniczyć w kosmicznych bitwach! Można werbować swoich znajomych, by wchodzili w skład załogi – brzmi naprawdę super.

Allods Online wygląda ładnie i kolorowo, poza tym gra korzysta z całkiem sensownego silnika graficznego. Jest on płynna i niezbyt wymagający w stosunku naszego komputera.

ocena_4_recenzja_gdp

Zalety
Grafika
Interesujący świat
Dynamiczny system walki
Podobna do World of Warcraft

Wady
Dużo farmienia na wyższych poziomach
Płać, jeśli chcesz więcej…

 

Werdykt
Allods Online prezentuje się bardzo dobrze i jak na darmową grę do pobrania MMORPG, robi bardzo dobre wrażenie. Gra została solidnie zrealizowana, jest kolorowa, walka wciągająca, a zadania może i powtarzalne, ale dają radę. Problem w tym, że serwery są nieco puste i trudno znaleźć kogoś do wspólnej gry. Szkoda, bo ten darmowy MMORPG do pobrania ma potencjał i jest do tego w całości po polsku.

Allods Online wymagania sprzętowe
OS – Windows XP/Vista
Karta graficzna – Nvidia 6600 VGA
CPU – 2 GHz Pentium 4
RAM – 1024 MB
HDD – 10 GB

Allods Online recenzja
4 (80%) 1 vote
darkorbit_1
DarkOrbit recenzja

DarkOrbit jest jedną z najstarszych i chyba najbardziej wysłużonych gier przeglądarkowych. Ta wydana jeszcze w 2006 roku, produkcja posiadała ponad...

Zamknij